6. 7. 2022 | Tomáš Sochor

Obrovská výzva pro juniory. Ve skupině budou mít pět ještě vloni extraligových celků!

Havlíčkobrodští junioři měli v minulé sezoně pomalejší rozjezd, o to více se jim dařilo v závěru. Jádro týmu zůstává do příštího ročníku stejné, bylo by tak logické, že by Bruslaři měli být jedním z favoritů soutěže. Opak je ale pravdou. Kvůli zúžení juniorské extraligy spadlo do Ligy juniorů šest týmů. Hned pět jich pak bylo umístěno do skupiny s Havlíčkovým Brodem. Mladí Bruslaři tak ve skupině Západ vyzvou Slavii Praha, České Budějovice, Chomutov, Kladno, Salzburk a Písek. Soutěž odstartují v neděli 18. září doma s Havířovem.

Ve skupině Západ zbyly z loňského ročníku jen dva celky – Havlíčkův Brod a Písek. Doplní je pětice sestoupivších týmů. O postup do play off a případně návrat do nejvyšší ligy se tu utkají ještě Slavia, České Budějovice, Chomutov, Kladno a Salcburk.

Na východě je změn přeci jen méně. Přerov, Techniku Brno, Šumperk, Porubu a Vsetín doplní ze západu přesunutá Chrudim a loni extraligový Havířov, jenž by měl být favoritem této skupiny.

Herní model

Ve své skupině se každý s každým utká čtyřikrát, k tomu se týmy dvakrát postaví soupeřům ze druhé skupiny. Celkově má základní část 42 kol, každé mužstvo čeká 38 zápasů. První čtyři celky z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále play off, kde se první ze západu utká se čtvrtým z východu, druhý se třetím a tak dále.

Vyřazovací část sezony se bude hrát na tři výhry. Celkový vítěz play off pak přímo postoupí do DHL extraligy juniorů. Poslední celky skupin se utkají v sérii o udržení hrané na tři vítězná utkání. Horší z těchto dvou týmů spadne do Regionální ligy juniorů.

Speciální místo má v lize rakouský Salcburk. Pokud po základní části skončí v první čtveřici, nebude hrát play off, do kterého místo něj nastoupí pátý celek tabulky. V případě špatných výsledků ho ale pád do nižší ligy nemine.

Liga juniorů začíná 16. září. V prvním kole ale mají Bruslaři volno. Nastoupí tak až o dva dny déle, kdy se postaví Havířovu.

Složení jednotlivých skupin

Západ: HC Slavia Praha, HC Motor České Budějovice, Piráti Chomutov, Rytíři Kladno, EC Red Bull Salcburk, IHC Králové Písek, BK Havlíčkův Brod

Východ: AZ Heimstaden Havířov, HC ZUBR Přerov, Technika Hockey Brno, HK Mladí Draci Šumperk, HC RT TORAX Poruba 2011, VHK ROBE Vsetín, HC Chrudim

Kompletní rozlosování základní části Ligy juniorů


Rozlosování prvních deseti utkání

kolo datum domácí hosté
2. 18.9.2022 Havl. Brod Havířov
3. 23.9.2022 Havl. Brod Salcburk
4. 25.9.2022 České Budějovice Havl. Brod
5. 28.9.2022 Chrudim Havl. Brod
6. 30.9.2022 Havl. Brod Slavia
7. 2.10.2022 Havl. Brod Poruba
8. 7.10.2022 Písek Havl. Brod
9. 9.10.2022 Havl. Brod Chomutov
10. 21.10.2022 Kladno Havl. Brod
11. 23.10.2022 Přerov Havl. Brod

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři