26. 12. 2016 | Richard Wagner

Odložte mísu s cukrovím a... no ano, i ten chlebíček, prosím... a přijďte na hokej! Ve středu přijede Nymburk

HAVLÍČKŮV BROD - Beztak už Vás to neustálé uždibování lahůdek z bohaté tabule vánoční nebaví. Abyste nemuseli do nového roku k předsevzetí přidat ještě to o odbourání tuku nabraného skrze čas klidu a míru, dejte si chvilku pauzu a místo pohádek se podívejte na pořádnou hokejovou parádu! Do Kotliny totiž ve středu přijede čtvrtý Nymburk, který šel zatím pokaždé do zápasu s Bruslaři v pozici lídra a vždy mu mužstvo nebojácných Broďáků sešmiklo kadeře na hlavě. Nyní jdou do střetnutí v pozici nejlepšího týmu soutěže Bruslaři, kteří mají na Polabany devět bodů k dobru.

NED Hockey Nymburk

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Nymburk (kapacita
4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: klub.nedhockey.cz
Umístění v poslední sezóně: 8. místo po základní části, konec v předkole play-off (se Žďárem nad Sázavou 1:2 na zápasy)
Trenér: Pavel Bičiště

Sestava z posledního utkání: Brázdil (Matoušek) – Kříž, Hes, Pýcha, Saňa, Rittig, Novák – Loučka, Šimek, Stehlík – Eis, Bičiště, Ježek – Kuzďas, Smejkal, Barbora
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x NED Hockey Nymburk

15-2-2-4 bilance 12-2-2-7
1., 51 bodů umístění 4., 42 bodů
109:58 skóre 93:73
8:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 8:0 (Pelhřimov, doma)
5:8 (Tábor, venku) nejvyšší prohra 1:6 (Havlíčkův Brod, doma)
Lukáš Endál – 44 bodů (17+27) nejproduktivnější hráč Martin Šimek – 24 bodů (11+13)
Lukáš Endál – 17 gólů nejlepší střelec Daniel Arnošt – 12 gólů
Miroslav Třetina – 30 asistencí nejlepší nahrávač Martin Šimek – 13 asistencí
Tomáš Semrád – 28 bodů (9+19) nejproduktivnější obránce Petr Pýcha – 19 bodů (7+12)
Čeněk Novák 2,35 (15 zápasů)
Michael Panec 3,12 (11 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jaroslav Brázdil 2,63 (11 zápasů)
Roman Matoušek 2,48 (2 zápasy)
M. Budějovice – Nymburk 5:4p
Pelhřimov – Nymburk 6:4
Nymburk – J. Hradec 4:3
Kolín – Nymburk 2:0
Nymburk – Tábor 4:3p

Nymburští hokejisté jsou ve druhé lize etablovaným mužstvem. K velikosti města a zimního stadionu padne třetí nejvyšší soutěž naprosto ideálně. Největším nábojem je pro hokejisty od třetí nejvýznamnější české řeky (Míněno Labe. V žebříčku je první Sázava, protože teče Brodem, druhá Vltava, anžto jest národní tepnou a protíná i Prahu, a konečně třetí Labe. Ale to jen tak, na okraj... - pozn. red.) bezpochyby derby s kolínskými Kozly. Na startu soutěže, kdy se tým Pavla Bičiště vezl na vlně euforie, dvakrát slavili Nymburští úspěch. V první vzájemném duelu jim začal kozlík hupkat směrem ku kolínské kabině, ale Nymburští jako správní honáci náskok zvířete téměř domácího stáhli a dokonce i předehnali. Ve své sluji poté nedali svým polabským kolegům šanci a po výsledku 4:1 brali body a ovace. V posledním vzájemném měření sil ale už neměli Nymburští tolik štěstí a byli řádně potrkáni. Kozlovi neuštědřili ani jedinou ránu do kožichu. Uvidíme, v jaké formě se předvedou hráči s šavlí ve znaku v Kotlině. V poslední době jejich herní věhlas poněkud upadá...

Nymburk má jasně určenou jedničku, která brázdí brankoviště téměř každé utkání. Je to vysokoškolák Jaroslav Brázdil. Jen občas jej vystřídá Roman Matoušek. Ten nastoupil třeba do zápasu s Brodem, což se ukázalo jako dobrý tah. Brázdilovi se totiž proti celku z Kotliny nedaří. Doma dostal ve dvou zápasech pokaždé šest gólů. Jeho zkušenější kolega pak odvedl pod střechou havlíčkobrodské hokejové arény vynikající práci, jeho skvělý výkon však na tříbodový zisk nestačil. Je tedy otázkou, zda i ve středu zakryje svůj vousatý obličej maskou a půjde čelit brodským nájezdníkům.
V onom zmíněném zápasu, kdy NED hockey poprvé v tomto ročníku poznal konfrontaci s Bruslaři, se dostal tým od Labe na začátku druhé třetiny do vedení. Dostal ho do něj Petr Pýcha, na kterého by si ekipa pod vedením Ladislava Fixy a dočasného asistenta Davida Kozlíka měla dávat pozor. Pýcha se prosadil tím, co mu jde asi nejlépe. Prostě poslal pecku od modré a brodský gólman neměl šanci reagovat. Kdo dále působí problémy obraně soupeře jest Ondřej Kříž. Čtyřicátník, který si hluboce lokl i z lahve extraligového likéru. Ve středočeském klubu si drží průměr téměř bodu na zápas. A to již čtvrtým rokem.
Brod má Endála s Třetinou, Nymburk Martina Šimka a Janem Stehlíkem. Oba dva pánové jsou známí mezi druholigovými týmy svou produktivitou. Však jen vloni rozhodli zápas na stadionu v Kotlině. Šimek vyhrál buly a Stehlík vyšil dělo, které skončilo až v síti. O jedinou trefu z domácího prostředí ze vzájemných zápasů obou středečních soupeřů se zasloužil Daniel Arnošt. v Řisutech vloni nedostával tolik prostoru, letos na něm Nymburk může stavět svou hru. Hbitý mladík se dokáže prosadit v osobních soubojích a udělat si prostor v útočném pásmu. Patří mezi nejpilnější střelce NED hockeye. Jinak se v útočných formacích i mezi beky najdou další jména, která jsou schopná rozhodnout zápas. Třeba takový Jakub Loučka nebo Jaroslav Rittig, nezapomeňme na Aleše Knesla či Stanislava Eise.

Soupiska Nymburku

Nejstarší hráč Nymburka. Cenné zkušenosti předává mladým písklatům bek Ondřej Kříž.
(Foto: Luboš Vácha)

Souboj dvou týmů z čela, Nymburk bral dva body

Oba celky začaly opatrně. Do vedení se jako první dostali potomci husitů. Marek Vaniš nahodil lehký kotouč na branku, který Brázdil podcenil. Stalo se tak v šesté minutě. Další zásah padl až o celou třetinu později. V oslabení se prosadil Ondřej Kříž. Domácí tým získal územní výhodu a chvilku před koncem druhé části se radoval z vedení. Na brankovišti byl nejdůraznější Jakub Kuzďas. Na startu třetí části se zdálo býti rozhodnuto. Martin Šimek využil rychlý brejk a Nymburk měl na hokejkách klidný náskok. Jenže poté jakoby šikovný táborský elektrotechnik udělal dva zkraty v Brázdilově postoji. Ten nejprve vyrazil kotouč jen do Kýhosovy výstroje, od které se touš odrazil do sítě, a následně pustil snadné Pechánkovo nahození z téměř nulového úhlu. V prodloužení zachránil domácí čest Matěj Hes, jehož střela od modré v přesilové hře znamenala dvoubodový zisk.

znak týmu 4:3 p znak týmu

Branky a nahrávky: 26. Kříž, 38. Kuzďas (Novák), 43. Šimek (Hes), 64. Hes (Šimek, Stehlík) – 6. Vaniš (Kanov), 46. Kýhos (Duben, Seidl), 53. Pechánek (Krätzer). Rozhodčí: Bareš - Špringl, Potůček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 195. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:2 - 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3p.

NED Hockey Nymburk: Brázdil – Kříž, Hes, Pýcha, Saňa, Rittig, Novák – Loučka, Šimek, Stehlík – Eis, Bičiště, Ježek – Kuzďas, Smejkal, Barbora.

HC Tábor: Klestil - Liška, Kanov, Hlaveš, Duben, Heršálek, Černý, Tesař - Krätzer, Mrkvička, Vaniš - Březina, Krátoška, Seidl - Blažek, Pechánek, Kýhos.

Takhle se Nymburští radovali ze svého vedení v Kotlině.

Na Vánoce si Bruslaři nadělili výhru nad americkými mlaďochy

V jednom estrádním vystoupení komika Luďka Soboty se říká cosi o tom, že Chosé nepřijel. V brodském pojetí by se dalo říci, že soupeř nepřijel. Jenže dorazili hokejisté z Ameriky. Bethel University Royals v rámci českého soustředění narazili i na Brod. Zámořští hráči brzy vedli 2:0. Parádní přestřelka a zápas ve vysokém tempu nakonec dopadla šťastněji pro Havlíčkův Brod, který v samotném závěru otočil výsledek a radoval se z výhry 8:5. Mezi střelce se dvakrát zapsali David Michálek s Tomášem Chlubnou. Úspěšnou premiéru si připsalo dočasné trenérské duo Ladislav Fixa - David Kozlík st.

znak týmu 8:5 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Křížek (Chlubna, Ludvík), 15. Endál (Třetina), 31. T. Semrád (Michálek), 32. Michálek (Navrátil, T. Semrád), 53. Chlubna (TS), 58. Ludvík (Beneš, Kuchta), 58. Chlubna (Ludvík), 58. Michálek (Voříšek) – 1. Splichal (Steen), 2. Bond (Nejmeh, Brown), 11. Splichal (Marvin), 25. Marty (Bonnano), 51. Flicker (Skarlis). Rozhodčí: Doležal, Kukeně - Krejčí, Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 467. Třetiny: 2:3, 2:1, 4:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5, 8:5.

BK Havlíčkův Brod: Panec (31. Novák) – T. Semrád "A", M. Semrád, Lacina, Bušek, Kulhánek, Vala, Rubner – Endál "A", Třetina "C", Přidal – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Křížek, Ludvík, Chlubna – M. Polák, Tecl.

Bethel University Royals: Furlano (Sheppard) – Mros, Bond, Eiter, Kling, Olinyk, Steen, Migiliore -Marvin, Splichal, Bonnano – Bjorklund, Brown, Nejmeh – Gran, Skarlis, Flicker – Marty, Becker, Brannon.

Tomáš Chlubna si právě poradil s trestným střílením a nastartoval parádní obrat.

Poslední vzájemný zápas: Mikuláš sice tou dobou ještě škrtal zlobivé děti, Bruslaři však nadělovali

Vloni se tým z Kotliny vydal do Nymburka v pozici rozjetého vlaku. Expres Brod nafičel Polabanům debakl 0:6. Letos to dopadlo podobně. Na absolutní vrchol se drápající Bruslaři v přímém boji o první místo dominovali. Šavle odešly ze zápasu ztupené a s jediným zářezem. Ten jen lehce zmírnil porážku 1:6. Havlíčkův Brod získal první místo v tabulce a zapříčinil nymburskou cestu dolů. Od té doby Bičištěho tým padá skrze příčky blíže ke středu. Bruslaři výkonem a především výsledkem poděkovali svým skvělým fanouškům, kteří ve sváteční den přijeli v opravdu hojném počtu.

znak týmu 1:6 znak týmu

Branky a nahrávky: 35. Arnošt (Kříž) – 1. Přidal (Endál, Třetina), 3. Semrád (Endál, Třetina), 28. Endál (Třetina, Přidal), 33. Kozlík (Navrátil, Beneš), 43. Endál (Kulhánek, Přidal), 56. Voříšek (Kulhánek, Michálek). Rozhodčí: Hodač - Žídek, Horažďovský. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:39. Diváci: 420. Třetiny: 0:2, 1:2, 0:2. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – Kříž, Knesl, Loučka, Pýcha, M. Novák, Saňa, Rittig – Šimek "C", Kuzďas, Arnošt, Stehlík, Bičiště, Ječný, Eis, Smejkal, Barbora, Dyrynk, Čtvrtečka.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Panec) – M. Semrád, T. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík.

Bilance s Nymburkem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 25
Bilance: 14-1-2-0-7
Výsledky: 5:6, 5:2, 4:0, 1:0, 2:1p, 5:3, 4:2, 1:2, 2:2, 0:2, 2:3, 0:6, 3:1, 3:3, 2:4, 5:0, 5:1, 2:0, +7:0, +4:1, +4:3, 2:3, 6:0, 3:1, 6:1
Skóre: 83:47