21. 6. 2022 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Posila Jiří Vašíček: Věřím, že budeme lidem dělat radost! Chce si ještě zahrát s Třéťou

Návrat na místo činu! Jiří Vašíček po pěti letech znovu oblékne havlíčkobrodský dres a pokusí se Bruslařům pomoci mezi nabitou druholigovou konkurencí k co nejlepším výsledkům. „Ve skupině budeme mít hodně silné soupeře, ale i přesto nevidím důvod, proč bychom se nemohli pokusit hrát nahoře a dělat lidem naším hokejem zase radost,“ věří jednačtyřicetiletý obránce. „Doufám, že Třéťa ještě opráší brusle a budeme hrát spolu, protože jsem s ním tady už něco zažil,“ přeje si.

Vášo, jak se zrodil tvůj návrat do Kotliny?
Oslovil mě manažer David Kozlík. Ve hře už byla jen nabídka Chrudimi a nic dalšího blízko Pardubicím už nebylo. Davidovo jednání bylo super a bavili jsme se i o dalších hráčích, takže jsem rád, že jsme tady nakonec ve větším počtu a nebudu do Brodu jezdit autem sám. Doufám, že budeme dělat dobré výsledky a budeme dělat lidem radost.

Jak už jsi zmínil, přišli s tebou ze Dvora Králové nad Labem i další kluci. Díval jsem se, jak si vedli v minulých sezonách. Měli by to být šikovní hráči, souhlasíš?
David se mě ptal, jestli bych mu mohl nějaké kluky doporučit. Budeme tady hrát spolu a budu moc rád, když to bude klukům lepit stejně jako v minulé sezoně, a to klidně i víc. Myslím si, že týmový úspěch je důležitý. Jsem moc rád, že to takhle klaplo. Jediné, co nevyšlo, tak je příchod Půhase, který si chce říct o první ligu. Uvidíme.

Zahrál sis pouťový fotbalový zápas v Havlíčkově Borové. Bylo dost teplo, tak jak sis to užil?
Jsem hlavně rád, že jsem poznal kluky. Z týmu jsem znal asi jen tři lidi. Jsem rád, že jsem kluky viděl. Myslím si, že naše vztahy budou super a budeme spolu všichni táhnout za jeden provaz. Věřím, že v sezoně budeme lidem dělat radost.


Sledoval jsi po svém odchodu v roce 2018 na dálku, jak si Brod vede?
Sledoval jsem to. V Brodě jsem byl poprvé už před šestnácti lety a vždy jsem se o něj pak zajímal. Pokaždé jsem se podíval, kdo všechno tady hraje a jak se Brodu daří. Budu doufat, že Třéťa ještě opráší brusle a budeme hrát spolu, protože jsem s ním tady už něco zažil.

V Brodě jsi naposledy působil v nešťastné sezoně 2017/2018, v níž nám postup do první ligy utekl proti Porubě jen o malý kousíček. Jak na to vzpomínáš?
Moc mě to mrzí, ta sezona byla jinak fantastická. Zlomil jsem si bohužel ruku, ale stihl jsem se vrátit na poslední dva zápasy. Nakonec nám to uteklo o jediný gól. Smutek hráčů i fanoušků byl velký a dodnes je mi to líto. Když si vzpomenu, jak se to pro nás vyvíjelo, tak o to víc mě to mrzí.

V týmu máme znovu hodně mladých kluků, takže se dá očekávat, že jako hodně zkušený hráč budeš mít opět i takovou mentorskou roli...
Je to tak, všude hraju s mladými kluky. (směje se) Jsem za to rád, protože v partě mladých kluků člověk tolik nestárne. Hokej mě pořád baví. Sranda v kabině, vtípky a jít s klukama na led, to je důvod, proč to dělám. Dokud mi bude sloužit zdraví, budu rád, když budu moct pokračovat.


Musím se tě zeptat na minulou sezonu, ve které jste se Dvorem Králové nad Labem dosáhli nejlepšího výsledku v klubové historii, když vám jen těsně proti Táboru utekl postup do prvoligové baráže. Určitě je škoda, že skončil ambiciózní majitel, místní hokej kvůli tomu spadl níž a teď nepůjde na takto povedený ročník navázat...
Dlouholetý majitel Vasil Teodoridis je skvělý chlap a my jsme byli moc rádi, že jsme mu udělali radost, protože měl zdravotní problémy. Potěšilo nás, že jsme ho mohli touto cestou psychicky podpořit. I proto jsem tam šel, aby se něco uhrálo. Jsem moc rád, že se nám to nakonec takhle dobře povedlo.

Klíčový zápas o postup do baráže o Chance ligu jste hráli s Táborem, za který hraje útočník Lukáš Endál. Proběhlo mezi vámi nějaké kamarádské pošťuchování?
Bohužel, v průběhu sezony jsem si zlomil žebro a měl jsem propíchnutou plíci, takže na poslední zápas jsem sice byl napsaný na soupisce, ale jen jako maskot. Byl jsem na ledě asi pětkrát. Bylo to dost riskantní a neměl jsem moc natrénováno, takže jsem stejně klukům nedokázal pomoct tak, jak bych si přál. Nakonec nám to jen o kousek nevyšlo.

V havlíčkobrodském hokeji dochází v poslední době k určitému restartu. Čeho bys chtěl dosáhnout v nadcházející sezoně?
Budu rád, když nám to bude fungovat. Všude, kde jsem byl, jsem chtěl vždy hrát o ty nejvyšší pozice. Měl jsem štěstí, že jsem většinou hrál v kvalitních týmech a dařilo se nám to. Budu moc rád, když se nám to bude dařit i tady. Samozřejmě víme, že ve skupině budeme mít hodně silné soupeře jako jsou Znojmo nebo Havířov. I přesto ale nevidím důvod, proč bychom se nemohli pokusit hrát nahoře a dělat lidem naším hokejem zase radost.


V posledních letech byla návštěvnost Kotliny špatná, takže se asi shodneme na tom, že bude určitě hodně důležité nalákat lidi zpět do ochozů. Určitě ti udělalo radost, že na fotbale v Havlíčkově Borové po skončení utkání fanoušci vyvolávali tvé jméno...
Určitě! Hokej hrajeme pro lidi a je super, že za námi přijeli. Jak říkáš, budeme moc rádi, když se zase lidi vrátí zpět na zimák. Myslím si, že do Brodu dobrý hokej prostě patří. Když ho budeme dělat kvalitně, tak fanoušci se na nás určitě přijdou podívat.

Myslíš si, že by tě fanoušci vyvolávali, i kdyby viděli tu tvoji penaltu?
(směje se) Naštěstí přišli později, takže neviděli, jak jsem to zakopl. Od lidí je parádní, že za námi přijeli. Moc si toho vážíme!

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner