11. 3. 2013 | Richard Wagner

Představení soupeřů pro baráž o extraligu staršího dorostu #2: HC ZUBR Přerov

Starší dorost před sebou má další utkání baráže o extraligu. Druhé kolo bojů o příslušnost v nejvyšší české soutěži pokračuje již ve středu 12. března a Rebelové zajíždějí na led Přerova. Se Zubry se Havlíčkobrodští setkali již dvakrát a mají s nimi vyrovnanou bilanci, přičemž každý z celků si uhájil své vlastní prostředí. Broďáci vstoupili do vyřazovací soutěže pravou nohou a hned v prvním kole si poradili s Třebíčí těsně 2:1. Pro Přerovské to pak bude jejich první vystoupení v barážových bojích.

TOP foto: Lukáš Drštička (hcprerov.cz)

HC ZUBR Přerov

Přerovští dorostenci mají s baráží v této soutěži zkušenosti již z loňska, když se do ní probojovali jako vítězové základní části ligy staršího dorostu. Vloni dokázali urvat druhé postupové místo spolu s prvním Havířovem. Zubři tedy v letošním ročníku nastoupili do soutěže v roli nováčka a ve skupině Východ skončili na posledním místě. V prolínací soutěži si pak o místo polepšili, jelikož poslední příčka patřila právě našim Rebelům. Oporou hokejistům z města na řece Bečvě byl v této sezoně brankář Jakub Grigárek, jenž v letošním soutěžním ročníku udržel jednou čisté konto, jehož dosáhl na domácím ledě právě v utkání proti Havlíčkovu Brodu. Nejlepším střelcem týmu je s dvaceti brankami Daniel Karola, jenž se vloni přičinil jedním gólem také o postup do nejvyšší dorostenecké soutěže. Ten samý hráč je společně i nejtrestanějším hráčem žlutomodrých. Mezi obránci se nejvíce dařilo Tomáši Červínkovi.

Statistický souhrn

Týmová statistika

Počet odehraných zápasů: 44
Bilance (V-VP-PP-P): (5-2-1-36)
Získané body: 20
Skóre: 83:264 (-181)
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Červínek - 8 bodů (2+6)
Nejproduktivnější útočník: Daniel Karola - 29 bodů (20+9)
Nejlepší hráč v +/-: Michal Vlach (Ú), Lukáš Peterka (Ú), Michal Pochyla (Ú), Dominik Daniš (O) 0
Nejtrestanější hráč: Daniel Karola (Ú) 88 TM
Nejlepší střelec: Daniel Karola (Ú) 20 gólů
Nejlepší nahrávač: Martin Gremlica (Ú), Filip Nohál (Ú) 14 asistencí
Nejvíce odchytaných minut: Jakub Grigárek 2222 min.

Vysvětlení:
Brankář - P - pořadí, OZ - odchytané zápasy, Min - počet odchytaných minut, Stř - počet střel vyslaných na brankáře, Ink - počet inkasovaných gólů, Prům - průměr gólů na zápas, Úsp% - úspěšnost zásahů, SO - vychytané nuly, A - asistence, T - trestné minuty.
Hráč - P - pořadí, Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil, G - vstřelené góly, A - gólové asistence, B - počet kanadských bodů, +/- - účast na ledě, TM - počet trestných minut.

Rebelové vs. Přerov

Oba celky se v letošní sezoně setkaly hnedle dvakrát a ještě je stejná porce zápasů čeká. V prvním střetnutí v přerovské MEO-aréně uspěli Zubři, kteří o svém truimfu 5:0 rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. O dva góly se v tomto utkání postaral Martin Gremlica. Z odvetného střetnutí pak odešel s čistým kontem Havlíčkův Brod, respektive reprezentační brankář Vítek Vaněček. Dvěma zásahy se o výhru 6:0 postaral Ondřej Hlídek. Dařilo se také Matiasi Mäkimu, jenž k jednomu gólu přidal dvě asistence. Ve středu pak čeká na oba soupeře další vzájemné střetnutí, které ale dostává nový náboj, jelikož nyní půjde o setrvání v extralize.