14. 9. 2023 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

První zápas a hned nula? Je to úplně neskutečné, má radost Filip Maláč. Chce sbírat co nejvíce zkušeností!

To byla premiéra jako z říše snů! Filip Maláč poprvé oblékl havlíčkobrodský dres, ze svého arzenálu vytasil 29 úspěšných zákroků a blýskl se vychytanou nulou. Sluší se říct, že to proti dravému mládí v barvách Tábora neměl vůbec jednoduché. Kohouti hrozili hlavně z rychlých brejků. „Řekl bych, že nejvíc jsem se zapotil asi v první třetině. Každý odchytaný zápas je pro mě dobrý. Chtěl bych sbírat co nejvíce zkušeností v Brodě i v první lize,“ hlásí dvacetiletý gólman.

Filipe, máš za sebou první zápas v havlíčkobrodském dresu a hned jsi vychytal nulu. Pocity z toho máš skvělé, je to tak?
Určitě ano. Jsem rád za důvěru trenérů a celého klubu. Když to navíc vyjde takhle s nulou, je to úplně neskutečné.

Stihl jsi s týmem absolvovat alespoň jeden trénink, nebo jsi šel hned z jedničky do zápasu?
To, že budu chytat, jsem věděl už od víkendu, ale do hry jsem šel úplně z jedničky. Je vidět, že v Brodě je opravdu dobrá parta. Všichni kluci jsou tady moc fajn. Neměl jsem tady s nikým sebemenší problém a bylo to úplně v pohodě.

Tábor patří mezi největší favority na postup do Chance ligy, i když do Kotliny nepřijel v nejsilnější sestavě. Čekal jsi, že budeš mít v brankovišti tolik práce?
Do každého zápasu jdu s tím, že chci vyhrát. Nedívám se na to, kdo za soupeře hraje nebo nehraje. To je mi v podstatě jedno.

Z jihlavských gólmanů chytali za Brod Adam Wolf a Ondřej Chaloupek, v juniorce navíc působí i Filip Sigmund. Ptal ses jich před zápasem na nějaké jejich postřehy?
Ráno jsem se ptal Chaliho na tréninku, jaké je v Brodě zázemí, jak to tady funguje a jací jsou kluci. Pomohl mi, takže dobrý.

V čem byl pro tebe zápas nejtěžší a kdy ses nejvíc zapotil?
Řekl bych, že asi v první třetině. Soupeř nám párkrát ujel do přečíslení a dostal se i do samostatného úniku. Byla tam taková devítiminutovka, ve které jsem to měl asi nejtěžší.

Působil jsi v bráně klidným dojmem. Často jsi vyjížděl pro nahozené puky, abys pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Dodalo ti to do zbytku utkání potřebnou sebejistotu?
Ta rozehrávka ke mně tak trochu patří, cítím se pak i při chytání lépe. Když to řeknu trošku laicky, tak si tím zvyšuju sebevědomí.

Nádherný gól po zakončení ve stylu Tomáše Hertla vstřelil David Košťál. Viděl jsi to z brány a pokud ano, co na to říkáš?
Viděl jsem to a docela jsem koukal. (směje se) Klobouček dolů, byl to krásný gól!

Jak už jsme zmínili, hned při prvním startu jsi vychytal čisté konto. Už padlo něco do týmové kasy, nebo tam teprve něco padne?
Ještě tam nic nepadlo, ale pár kluků mě chtělo hned po zápase zkasírovat. (směje se) Necháme to ale na příště.

S Jihlavou vám začíná nová prvoligová sezona. Dá se říct, že tohle byla pro tebe na mistrovské zápasy dobrá příprava?
Určitě jo. Jak už jsem říkal, každý odchytaný zápas je pro mě dobrý. V mém věku je důležité, abych měl co nejvíce startů. Dodá mi to potřebné sebevědomí. Chtěl bych sbírat co nejvíce zkušeností v Brodě i v první lize. Jsem jedině rád za důvěru trenérů. Ať už tady, tak i v Jihlavě.

V čem ti přijde největší rozdíl mezi prvoligovým a druholigovým hokejem?
Rozdíl je asi trochu v rychlosti a ve způsobu zakončení. Pro mě je ale důležité odchytat co nejvíce utkání a asi už tolik nezáleží na tom, v jakém to bude tempu. Ve hře se objevují různé situace a to mě posouvá pořád dál.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu