14. 9. 2023 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

První zápas a hned nula? Je to úplně neskutečné, má radost Filip Maláč. Chce sbírat co nejvíce zkušeností!

To byla premiéra jako z říše snů! Filip Maláč poprvé oblékl havlíčkobrodský dres, ze svého arzenálu vytasil 29 úspěšných zákroků a blýskl se vychytanou nulou. Sluší se říct, že to proti dravému mládí v barvách Tábora neměl vůbec jednoduché. Kohouti hrozili hlavně z rychlých brejků. „Řekl bych, že nejvíc jsem se zapotil asi v první třetině. Každý odchytaný zápas je pro mě dobrý. Chtěl bych sbírat co nejvíce zkušeností v Brodě i v první lize,“ hlásí dvacetiletý gólman.

Filipe, máš za sebou první zápas v havlíčkobrodském dresu a hned jsi vychytal nulu. Pocity z toho máš skvělé, je to tak?
Určitě ano. Jsem rád za důvěru trenérů a celého klubu. Když to navíc vyjde takhle s nulou, je to úplně neskutečné.

Stihl jsi s týmem absolvovat alespoň jeden trénink, nebo jsi šel hned z jedničky do zápasu?
To, že budu chytat, jsem věděl už od víkendu, ale do hry jsem šel úplně z jedničky. Je vidět, že v Brodě je opravdu dobrá parta. Všichni kluci jsou tady moc fajn. Neměl jsem tady s nikým sebemenší problém a bylo to úplně v pohodě.

Tábor patří mezi největší favority na postup do Chance ligy, i když do Kotliny nepřijel v nejsilnější sestavě. Čekal jsi, že budeš mít v brankovišti tolik práce?
Do každého zápasu jdu s tím, že chci vyhrát. Nedívám se na to, kdo za soupeře hraje nebo nehraje. To je mi v podstatě jedno.

Z jihlavských gólmanů chytali za Brod Adam Wolf a Ondřej Chaloupek, v juniorce navíc působí i Filip Sigmund. Ptal ses jich před zápasem na nějaké jejich postřehy?
Ráno jsem se ptal Chaliho na tréninku, jaké je v Brodě zázemí, jak to tady funguje a jací jsou kluci. Pomohl mi, takže dobrý.

V čem byl pro tebe zápas nejtěžší a kdy ses nejvíc zapotil?
Řekl bych, že asi v první třetině. Soupeř nám párkrát ujel do přečíslení a dostal se i do samostatného úniku. Byla tam taková devítiminutovka, ve které jsem to měl asi nejtěžší.

Působil jsi v bráně klidným dojmem. Často jsi vyjížděl pro nahozené puky, abys pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Dodalo ti to do zbytku utkání potřebnou sebejistotu?
Ta rozehrávka ke mně tak trochu patří, cítím se pak i při chytání lépe. Když to řeknu trošku laicky, tak si tím zvyšuju sebevědomí.

Nádherný gól po zakončení ve stylu Tomáše Hertla vstřelil David Košťál. Viděl jsi to z brány a pokud ano, co na to říkáš?
Viděl jsem to a docela jsem koukal. (směje se) Klobouček dolů, byl to krásný gól!

Jak už jsme zmínili, hned při prvním startu jsi vychytal čisté konto. Už padlo něco do týmové kasy, nebo tam teprve něco padne?
Ještě tam nic nepadlo, ale pár kluků mě chtělo hned po zápase zkasírovat. (směje se) Necháme to ale na příště.

S Jihlavou vám začíná nová prvoligová sezona. Dá se říct, že tohle byla pro tebe na mistrovské zápasy dobrá příprava?
Určitě jo. Jak už jsem říkal, každý odchytaný zápas je pro mě dobrý. V mém věku je důležité, abych měl co nejvíce startů. Dodá mi to potřebné sebevědomí. Chtěl bych sbírat co nejvíce zkušeností v Brodě i v první lize. Jsem jedině rád za důvěru trenérů. Ať už tady, tak i v Jihlavě.

V čem ti přijde největší rozdíl mezi prvoligovým a druholigovým hokejem?
Rozdíl je asi trochu v rychlosti a ve způsobu zakončení. Pro mě je ale důležité odchytat co nejvíce utkání a asi už tolik nezáleží na tom, v jakém to bude tempu. Ve hře se objevují různé situace a to mě posouvá pořád dál.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner