25. 1. 2016 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

S klukama v první lajně jsme si sedli, pochvaluje si Tomáš Semrád

Havlíčkův Brod posílil v průběhu sezony společně s útočníkem Filipem Benešem. Odchovanec Kotliny Tomáš Semrád se hned zabydlel v elitní formaci Bruslařů, kde nastupuje po boku Kryštofa Kulhánka. Zatím má na kontě šest startů, v nichž si stihl připsat tři gólové asistence. Jednu z nich zaznamenal právě proti Děčínu, když přihrával na čtvrtý gól Jevgeniji Kondratěvovi. „Co se týče vztahů v kabině, určitě je to tady teď lepší. V minulé sezoně to bylo špatné,“ ohlíží se za sestupovým soutěžním ročníkem třiadvacetiletý obránce.

Jak bys okomentoval vítězný zápas proti Děčínu?
Myslím si, že ze začátku jsme hráli hodně dobře. Vysoko jsme vedli, ale náš výkon bohužel upadl. Naštěstí jsme to udrželi, to je důležité. Hlavní je zisk tří bodů, protože bojujeme o play-off.

Na začátku druhé třetiny jsme dali dva góly a vypadalo to hodně nadějně. Navíc jsme si vytvořili i hodně dalších šancí. Kde se to podle tebe zlomilo, že nám to najednou přestalo jít?
To je právě ono, nevyužili jsme šance. A také jsme hodně předržovali puky. Když už jsme mohli střílet, tak jsme ještě zbytečně nahrávali. Není divu, že nám to tam už pak moc nepadalo.

Jako havlíčkobrodský odchovanec jsi posílil Bruslaře v průběhu sezony. Jak se ti v týmu zatím líbí?
Z Brodu pocházím a moc se mi tady líbí. Je to dobré.

Působil jsi tady už v minulé sezoně, ale z tehdejšího kádru tady zůstalo jen málo hráčů. Mohl bys srovnat tým z tohoto soutěžního ročníku s tím předešlým?
Co se týče vztahů v kabině, určitě je to tady teď lepší. Hrají tady hráči, kteří jsou tady nastálo, takže se všichni známe. Jednoznačně se to zlepšilo, v minulé sezoně to bylo špatné.

Jak se ti hraje pod novými trenéry?
Dobře. Hlavně jsme si sedli s klukama v první lajně, je to dobré.

V příštím domácím zápasu nás čeká Tábor, který hraje nahoře a patří mezi nejsilnější soupeře. S čím bychom na něj měli vyrukovat, abychom ho porazili?
Musíme hrát jako v první třetině proti Děčínu. Snažit se střílet a tlačit se do útoku, ale zbytečně nepředržovat puky a nehonit se dopředu za každou cenu.

Sledujete výsledky vašich tabulkových konkurentů, abyste se dostali do první šestky a vyhnuli se předkolu play-off?
Je to tam hodně namačkané. My ale musíme jít dál zápas od zápasu, každé tři body jsou pro nás důležité. Potom uvidíme, jak skončíme. Play-off je ale úplně jiná soutěž. Je jedno, jestli do něj půjdeme z předkola, nebo z šestého místa.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři