10. 10. 2023 | Ladislav Vácha

Sezonu jsme rozehráli velmi dobře! Snad nám to takhle půjde i dál, přeje si Jan Kuchta. Za šanci v áčku jsem moc rád!

Havlíčkobrodští junioři vlétli do nové sezony naprosto pohádkově a s dvaceti body kralují nejen své skupině, ale i celé soutěži! Lví podíl na tom má i kapitán Jan Kuchta, který už nasbíral 8 kanadských bodů za dvě přesné trefy a šest asistencí, čímž je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. „V kabině máme suprovou partu a já doufám, že to takhle bude pokračovat i dál. Snad se nám bude dobře dařit i v dalších zápasech,“ pochvaluje si devatenáctiletý obránce. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Kuchťáku, zvládli jsme důležitý zápas s Havířovem a vyhráli jsme 3:0. Jak zápas hodnotíš?
Řekl bych, že všichni v týmu podali výborný výkon. Už od začátku jsme šli do zápasu na sto procent. Trenéři nám říkali, že nás čeká těžký soupeř. Musím kluky pochválit.

Bylo hodně důležité, že jsme se dostali do vedení, které jsme ve druhé třetině ještě navýšili. Přišlo mi, že pak už jsme hráli docela v pohodě, souhlasíš?
Myslím si, že nám pomohl první vstřelený gól. Zvedli jsme se a bylo vidět, že všechny naše lajny makají naplno. Je škoda, že jsme nedali víc gólů, šance jsme na to měli. Na druhou stranu musím přiznat, že soupeř měl skvělého gólmana, který toho hodně pochytal. Nás hodně podržel v bráně Sigi (brankář Filip Sigmund – pozn. red.) a udržel čisté konto. Taky mu to do pokladny pěkně naúčtujeme. (směje se)

Soupeř byl hodně kvalitní a nebylo to proti němu nic lehkého. Hodně dohrával souboje a neustále se tlačil za kýženým snížením. Havířov byl určitě nepříjemný soupeřem, je to tak?
Je vidět, že ve druhé skupině jsou kvalitní týmy. Samozřejmě jsme vůbec nebrali v potaz to, že Havířov je v tabulce předposlední. Musím říct, že všichni naši soupeři hráli opravdu dobře. Myslím si, že Havířov byl zatím jedním z nejsilnějších soupeřů, na kterého jsme narazili.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Přišlo mi, že jsme hodně dobře bránili a zodpovědně jsme si hlídali náš předbrankový prostor. Soupeř několikrát zahrozil po tečích, ale nepustili jsme ho ke střelám zblízka nebo k nebezpečným dorážkám. Dostali jste od trenérů před zápasem pokyny, abyste se na to zaměřili?
Je to tak. Říkali jsme si, že jako beci začneme zodpovědně hlavně odzadu a budeme dobře bránit. Až potom jsme vymýšleli něco směrem dopředu. Musím kluky pochválit za dobrou obrannou i útočnou hru. Útočníci se velmi dobře tlačili do střel. Bylo to výborné.

Vyhráli jsme už pošesté za sebou. Je vidět, že hrajeme v opravdu velké pohodě...
Určitě jo. V kabině máme suprovou partu a já doufám, že to takhle bude pokračovat i dál. Snad se nám bude dobře dařit i v dalších zápasech. Sezonu jsme rozehráli opravdu velmi dobře.

Vedeme tabulku svojí skupiny a jsme zatím nejlepším týmem celé soutěže. Stojí proti nám přitom celá řada ambiciózních a dobrých týmů. Takhle dobrý vstup do nového soutěžního ročníku určitě nikdo nečekal...
Začali jsme opravdu perfektně. Musíme takhle hrát i nadále a věřím, že budeme pravidelně porážet i silné týmy jako jsou Slavie nebo Chomutov. Jsou to kvalitní a hodně bruslařská mužstva, která mají ambice postoupit do extraligy.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Přijde mi, že hraješ po zkušenostech z předchozích let hodně vyzrále a jsi dobrý lídr týmu. Jak se ty osobně na ledě cítíš?
Musím říct, že pan trenér Adam poskládal výborné lajny. S kluky v naší pětce si spolu skvěle vyhovíme. S Matějem Pražákem, Tadeášem Koubkem, Míšou Jankem a Yannickem Windeggerem nám to spolu šlape. Yannick přišel ze Vsetína a je to pro nás velká posila. Doufám, že to takhle bude dál pokračovat.

V přípravném období jsi nahlédl i do A-týmu, za který sis zahrál v Táboře. Určitě to pro tebe byla skvělá zkušenost, viď?
Určitě jo. Jsem za to hrozně rád, že jsem dostal takovou příležitost. Mohl jsem si zkusit dospělý hokej, který je samozřejmě trochu jiný než Liga juniorů. Hrají tam hodně zkušení hráči. Zrovna to vyšlo tak, že jsem si zahrál proti Táboru, který patří k nejlepším týmům v celé soutěži. Jsem za to opravdu hodně rád.

V pátek se vydáme do Kladna a v neděli budeme hostit na ledě Kotliny Písek. S čím bychom měli podle tebe do obou zápasů jít, abychom byli znovu úspěšní?
Troufnu si říct, že máme perfektní útok. Naši útočníci dokážou střílet hodně gólů. Do obou zápasů půjdeme jako vždycky. Pokusíme se dát první gól. Když ho dokážeme dát, v tomto soutěžním ročníku většinou vyhráváme. Musíme znovu makat ze všech sil od začátku až do konce. Doufám, že nám to znovu vyjde, abychom naši vítěznou sérii ještě prodloužili.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu