2. 3. 2022 | Ladislav Vácha

Snad přijde hodně lidí! Budeme hodně bojovat, slibuje Tomáš Ludvík. S Kožichem soutěží o piva!

Bruslaři sice padli v Táboře po divoké přestřelce 5:9, ale teď už dychtivě vyhlížejí druhý zápas semifinálové série. V play off se poprvé představí v domácím prostředí a budou potřebovat podporu vás, našich skvělých fanoušků! „Určitě bych fanoušky pozval na naši bojovnost. Myslím si, že jsme ukázali, že pokud nebudeme dělat chyby, můžeme s Táborem hrát. Doufám, že se na nás přijde podívat hodně lidí. Pevně věřím, že ten druhý bod zůstane u nás v Kotlině a do Tábora se budeme vracet za vyrovnaného stavu,“ hlásí bojovně útočník Tomáš Ludvík. Proto pojďme společně bojovat za naše město a náš tým!

Ludvo, v prvním zápasu semifinálové série jsme bohužel prohráli na ledě Tábora 5:9. Do utkání jsme vstoupili dobře a celá první třetina vypadala nadějně, souhlasíš?
Jo, první třetina nebyla vůbec špatná. Z obou stran to bylo spíš takové oťukávání a zjišťování, co od soupeře čekat. Měli jsme k dispozici přesilovky, ale bohužel se nám ani jednu nepodařilo proměnit. Je to škoda, mohli jsme v první třetině nějaký gól dát. Nakonec to ale nebylo špatné. Dobře jsme nezvládli až druhou třetinu. V kabině jsme si říkali, že stav 0:0 hraje pro nás a čím déle ho udržíme, tím větší to pro nás bude plus. Bohužel, dostali jsme tři rychlé góly a tím se to zlomilo. Aby za jednu třetinu padlo devět gólů, to jsem snad ještě nezažil. Při přesilovce pět na tři jsme dali dva góly, to bylo určitě dobré, ale celkově byla druhá třetina z naší strany strašidelná.

Pozitivní bylo určitě to, že i když už jsme prohrávali 1:6, tak jsme zápas nezabalili, dokázali jsme se třemi góly do zápasu vrátit a aspoň trochu jsme to ještě zdramatizovali...
Určitě jo, to bylo důležité. Bylo potřeba se nějakým způsobem nachystat i na druhý zápas série, aby soupeř také viděl, že to nebude mít až tak zadarmo. Je dobré, že jsme předvedli bojovnost a nějakým způsobem jsme se za daných okolností dokázali vrátit do utkání, i když první bod zůstal bohužel v Táboře.

Na začátku třetí třetiny jsme měli slibnou šanci, ale Vořechovi to tam bohužel v těžké pozici před bránou nespadlo. Kdybychom díky tomu dali kontaktní branku na 5:6, mohl se Tábor přeci jen ještě trošku víc rozklepat, protože to vypadalo, že po našem snížení na 4:6 nebyl úplně v pohodě, co myslíš?
Určitě. V přesilovkách jsme dali dva rychlé góly, které Táboru určitě nepomohly a nás naopak nakoply. Je škoda, že jsme nepřidali ještě pátou branku. Mohlo to třeba vypadat úplně jinak. Místo toho jsme dostali branku na 5:7 a pak už to bylo zase horší. Je to určitě škoda.

Tomáš Ludvík při děkovačce


V dalším utkání to určitě bude chtít, abychom se vyvarovali chyb, což se nám v Táboře moc nedařilo. Samozřejmě je potřeba si přiznat, že Tábor má kvalitní tým a ukázal velkou sílu, ale když už jsme na hřišti soupeře dokázali dát pět gólů, je o to větší škoda, že jsme jich devět dostali...
Jo, na pět vstřelených gólů bychom to venku měli zvládat. Tábor je samozřejmě do útoku výborný, ale na druhou stranu si musíme přiznat, že jsme mu góly z velké části nabídli našimi chybami. Minimálně tři góly jsme dostali z toho, že nám soupeř ujel osou hřiště. To se nám určitě nemůže stávat. Musíme hrát víc u sebe a takových chyb se musíme vyvarovat.

Proběhlo s Endym a Kožichem nějaké poštuchování? Ať už před zápasem, nebo potom na ledě?
S Endym a Kožichem jsem de facto každý den v kontaktu. Teď jsme to samozřejmě trochu omezili. S Endym je to spíš takový kamarádský, ale s Kožichem se pošťuchujeme před každým zápasem. Při každé buly, na které se spolu potkáme, směrem ke mně vždycky něco plácne, ale je to spíš ze srandy. Ještě jsem chtěl říct, že spolu na každé buly bojujeme o pivo, ale to tam nedávej. (směje se) Teď si před zápasy nevoláme ani nepíšeme, necháme to spíš až po play off.

Závěr utkání byl tak trochu vyhrocený a trochu se to tam mezi střídačkama pomlátilo. To ale k play off asi patří, viď?
Jo, určitě. Už jen kvůli tomu bych si přál, aby ta série byla co nejdelší. Mně se tohle líbí a baví mě to. Nevím, jak to mezi střídačkami vzniklo, protože jsme byli zrovna na ledě. Nevím proto, kdo to začal a nechci to moc rozebírat. Určitě to ale slibuje, že by mohla být i v dalších zápasech sranda. (směje se)

Určitě bude hodně důležité, aby nás na domácí utkání přišli podpořit fanoušci. Na co bys je pozval?
Určitě bych je pozval na naši bojovnost, budeme hodně bojovat. Myslím si, že jsme ukázali, že pokud nebudeme dělat chyby, můžeme s Táborem hrát. Doufám, že se na nás přijde podívat hodně lidí. Pevně věřím, že ten druhý bod zůstane u nás v Kotlině a do Tábora se budeme vracet za vyrovnaného stavu!

Tomáš Ludvík při bitce s obráncem Kobry Praha Alešem Kneslem

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři