15. 11. 2010 | Eva Streichsbierová

V Brodě hraju, hraju a hraju. A to je pro mě důležité, říká Micka

Extraliga měla minulý týden reprezentační volno, útočník Slavie Praha Tomáš Micka však nastoupil ke dvěma zápasům. V obou oblékl dres prvoligových havlíčkobrodských Rebelů. Nejprve byl ve středu u porážky 3:4 v prodloužení na ledě Písku a v sobotu pak doma smutnil společně s Rebely po nepovedeném duelu s Olomoucí.

„Je velká škoda, že se nám nepovedlo vyhrát. Už kvůli fanouškům,“ povzdechl si sedmadvacetiletý forvard po zápase, v němž brodský tým prohrál v Kotlině s Hanáky 3:6.

Takhle jste si asi svoji pomoc Rebelům zrovna nepředstavoval, nemám pravdu?
Bohužel, asi nejsem taková posila. Ale já opravdu nechal na ledě všechno. Vedli jsme, jenže Olomouc vyrovnala a pak hrála hodě dobře dozadu. A my už prostě nedali góly.

Když už jsme narazili na tohle téma, vy jste se trefil hned ve 4. minutě. A o chvilku později měl na hokejce další dvě velké šance...
Přesně tak, ale už jsem je nedal. Hlavně ta druhá mrzí, protože brankář ji chytil ani nevěděl jak. Kdybychom v tu chvíli odskočili na rozdíl dvou nebo tří gólů, určitě by to byl jiný zápas.

Jak jste vůbec přijal informaci, že pojedete během extraligové přestávky vypomáhat Havlíčkovu Brodu?
Hned v pondělí jsem se bavil s panem Růžičkou (trenér Slavie – pozn. red.), že bych se tak mohl dostat do zápasového tempa. Souhlasil jsem, protože kluci jsou tady super a já hlavně hraju, hraju a hraju.

Takže žádný pocit degradace?
To vůbec ne! Já to beru tak, že mi tahle změna může jedině pomoct. Kluci mě přijali úplně výborně, snaží se mě zvednout a atmosféra je tady super.

Navíc váš spoluhráč ze Slavie, Lukáš Endál, se při své výpomoci v Brodě celkem rozstřílel...
No právě (usmívá se). Pro mě je ale důležité, jak už jsem řekl, že mi tady trenér Novák dává dost prostoru. Ve Slavii totiž zrovna momentálně moc minut neodehraju.

Jinými slovy, pokud bude možnost, přijedete do Havlíčkova Brodu znovu?
No jestli mě ještě budou trenéři a vedení klubu chtít, tak určitě moc rád.

Všimla jsme si, že jste měl v hledišti rodinu, která pochází odtud z Vysočiny...
Jo, ale nic zvláštního to pro mě nebylo. Táta jezdí na každý zápas a pak si od něj po telefonu vždycky vyslechnu, co jsem dělal špatně a jestli taky vůbec něco dobře (směje se).

Vy sám jste se vlastně také narodil v Jihlavě. Máte ještě vůbec nějaký vztah k tomuhle kraji?
Občas zajedu za sestřenicí do Jihlavy, protože tam bydlí. Ale jinak už moc ne.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu