1. 3. 2023 | Dominik Adam

V Brodě je to skvělý! V kabině máme super partu, pochvaluje si útočník juniorky Přidal

Havlíčkobrodští junioři prožívají vydařenou sezonu, když mají pouze pět zápasů do konce základní části a zajištěné play off! Svěřenci Václava Adama a Tomáše Harta narazí ve vyřazovacích bojích na jednoho z trojice Vsetín, Poruba, Technika. V posledním zápase s Technikou se zranil obránce Ondřej Besmák, jenž patří k oporám Bruslařů. „Říkali jsme si to v kabině, že se pokusíme vyhrát i pro něho, což nakonec vyšlo. Jeho zranění nás hodně mrzí, ale po zápase přišel do kabiny a je v pohodě, takže jsme rádi,“ říká útočník Lukáš Přidal, jenž v utkání proti svému bývalému týmu zaznamenal tři asistence. (Foto: Daniela Vodičková, rytirikladno.cz)

Lukáši, vyhráli jsme zápas s Technikou Brno 4:0. Jak utkání hodnotíš?
Úspěšně! Zvítězili jsme nad klubem, kde jsem dříve působil, takže je to skvělý pocit. Udrželi jsme nulu vzadu, co víc si přát.

Jak jsi již zmínil, do Brodu jsi přišel právě z Techniky. Jak se ti hrálo proti bývalým spoluhráčům?
Ze začátku jsem byl hodně nervózní, ale kluci mě v kabině podpořili a vyhrálo se. (směje se)

V tomto utkání se zranil obránce Ondřej Besmák. Měli jste díky tomu větší motivaci vyhrát ten zápas pro něj?
Určitě. Říkali jsme si to v kabině, že se pokusíme vyhrát i pro něho, což nakonec vyšlo. Jeho zranění nás hodně mrzí, ale po zápase přišel do kabiny a je v pohodě, takže jsme rádi.

Jak zatím hodnotíš působení v Havlíčkově Brodě?
Je to tady skvělý! Trenéři i kluci. Máme super partu a daří se nám, což je úžasné.

Lukáš Přidal (vpravo) má na svém kontě 20 bodů (5+15)
(Foto: Daniela Vodičková, Rytíři Kladno)

V utkání s Technikou jsi zaznamenal tři asistence. Jak jsi viděl gólové situace?
První nahrávka byla taková, že jsem nedal gól, tak to Holenďák dorazil. Druhá a třetí situace byla po přečíslení, kdy jsem poslal přihrávky do poloodkryté branky a spoluhráči zametli puk do klece.

V lajně nastupuješ s Tadeášem Holendou a Michalem Jankem. Jaká je mezi vámi spolupráce?
Občas jim musím něco říct, ale jinak je to výborné. Po zápase si ještě řekneme pár slov, ale tuto dvojici si nemohu vynachválit.

Play off už máte jisté. Jedním ze soupeřů bude někdo z trojice Vsetín, Poruba, Technika. Koho by sis přál do vyřazovacích bojů?
Je mi to jedno, ale kdyby tam byly Vsetín nebo Technika, tak bych byl rád, jelikož tam mám trochu rivalitu. Kdyby to ale byl kdokoli, tak musíme makat a hrát proti každému.

V brance máte od začátku sezony skvěle chytajícího Filipa Sigmunda. Jak hodnotíš jeho výkony?
Neskutečný! Nic víc k tomu nemám. (směje se).

Branku juniorky fantastickými výkony hájí Filip Sigmund

Jaké máš vyhlídky do budoucna? Pokusíš se zabojovat o místo v brodském áčku?
Pokusím se a snad to vyjde. Byl bych za to rád.

V sezoně jste třikrát prohráli se Slavií Praha, a to vždy o jednu branku. To už je smůla, viď?
To je velká smůla, naposledy jsme v Edenu hráli výborně. Škoda prvního gólu, který jsme dostali. Pokud bychom jej nedostali, tak si myslím, že bychom udělali úspěch.

Kanadské bodování týmu vede Ilarion Kuprijanov, který je v juniorce prvním rokem, avšak poslední zápasy působil v Jihlavě. Jak velká ztráta to pro vás byla?
Ztráta je to velká. Lari je výborný hráč, všichni se jej snažíme napodobovat a hrát týmově, když tu není.

V příštím zápase vás čeká Písek. Jak se na něj připravíte?
Nevím, jak se připravíme. Asi jako vždycky, budeme bojovat a hlavně střílet, protože střelby v zápasech máme málo. Také se musíme vyvarovat zbytečných faulů, to nám dělá velký problém.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu