4. 9. 2023 | Ladislav Vácha

V Brodě je to super! Nemám si na co stěžovat, pochvaluje si Lukáš Přidal. Dospělý hokej mu vyhovuje

Do přípravných zápasů naskočil s velkou chutí a byl hodně vidět. Lukáš Přidal se dostal i do několika slibných příležitostí, ale zatím mu nebylo přáno a na první přesnou trefu v A-týmu dál čeká. Ani on tak nedokázal zabránit těsné porážce Bruslařů, kteří v Chotěboři podlehli Velkému Meziříčí 1:2. „Fanoušci byli slyšet a děkujeme jim za to, že nás dorazili podpořit. Jen je škoda, že jsme jim to nevrátili výhrou,“ mrzí dvacetiletého útočníka, který v minulé sezóně válel za juniorku.

Příďo, v zápase s Velkým Meziříčím jsme se dostali v 8. minutě do vedení a řekl bych, že první třetinu jsme zvládli docela dobře, souhlasíš?
Ano, zvládli jsme ji dobře. Navíc jsme v ní vstřelili i první gól.

Ve druhé třetině se nám ale moc nedařilo. Dlouho jsme si nemohli vytvořit slibnější šanci, dostali jsme se pod tlak, a navíc soupeř vyrovnal. Co bylo podle tebe špatně?
Myslím si, že jsme trochu polevili a otvírali jsme jim střední pásmo. Bylo z toho i pár přečíslení. Velké Meziříčí do nás od první minuty zápasu vlétlo. Méďa tam pár gólů i chytil, takže jsme byli i docela rádi za stav 1:1.

Řekl bych, že v závěru prostřední části a v posledním dějství jsme měli více ze hry. Dostali jsme se do spousty příležitostí, ale gólu jsme se bohužel nedočkali. Myslíš si, že naším největším problémem v utkání byla špatná koncovka?
Nemyslím si, že až tak koncovka. Spíš to střelecké štěstí nám moc nepřálo. Bylo tam pár tyček i prázdných branek, ale bohužel nám to tam nespadlo. Od toho ale jsou přípravné zápasy, abychom se dobře nachystali na start sezóny.

Jak se hrálo tobě osobně?
Mně se hrálo dobře. Snažím se odvádět na ledě stoprocentní práci a nějak pomoct týmu.

Nastoupil jsi ve druhém útoku po boku Milana Valáška a Patrika Vacíka. Jak se ti s nimi spolupracovalo?
Bylo to super. S Valdou už jsem hrál proti Žďáru a nemám si na co stěžovat. Je to zkušený hráč a jsem rád za každou radu, co mi dá.

Jak si zatím zvykáš na dospělý hokej? Oproti juniorce je to asi velký rozdíl, viď?
Zatím je to dobrý, nestěžuji si. Docela mi ten dospělý hokej i vyhovuje. Samozřejmě je to rychlejší a na ledě není tolik času jako v juniorce. Ale za mě super.

Jak se ti líbila podpora našich fanoušků, kteří nás přijeli do Chotěboře podpořit?
Fanoušci byli slyšet a děkujeme jim za to, že nás dorazili podpořit. Jen je škoda, že jsme jim to nevrátili výhrou.

Do Havlíčkova Brodu jsi přišel v průběhu minulé sezóny. Jak se ti tady líbí?
Je to tady super! Nemám si na co stěžovat.

V přípravě si dvakrát zahrajeme i proti Technice Brno, kde jsi působil v mládežnických kategoriích. Pokud nastoupíš, budou to pro tebe hodně pikantní mače, je to tak?
Přesně tak. Zažil sem tam nejlepší rok mé mládežnické kariéry. Pikantní to určitě bude, znám tam spoustu kluků, kteří také bojují o místo v A-týmu, takže se už těším.

Jaké cíle, ať už osobní nebo týmové, si kladeš do nadcházející sezony?
Můj hlavní cíl je jasný. Probojovat se do A-týmu a udělat s ním nějaký super úspěch!