25. 11. 2012 | Eva Streichsbierová

Ve středu pro nás startuje play-off, má jasno nový kapitán Rebelů

Havlíčkův Brod - Aktuální pohled do prvoligové tabulky není pro havlíčkobrodský klub a jeho fanoušky ani trochu příjemný. Po skvělém vstupu do letošní sezony přišla šňůra nepovedených zápasů, která zatím vytlačila Rebely mimo pozice zaručující účast v play-off. Současná desátá příčka zůstává daleko za očekáváním, a proto došlo před pár dny v Kotlině k setkání mezi nespokojenými majiteli HC Rebel, vedením klubu, trenéry a hráči A-mužstva.

Foto: Vladimír Kunc

„Bylo jasně řečeno, že výsledky naprosto neodpovídají kvalitě kádru ani zázemí, které má naše áčko k dispozici. Tým dostal čas do konce prosince, a pokud se ani do té doby situace výrazným způsobem nezlepší, sáhnou majitelé k určitým opatřením týkajícím se hráčského kádru. Podrobnosti ovšem zatím zůstanou součástí vnitřní dohody,“ zní prohlášení z klubu.

Důvod k úsměvu nebyl v Kotlině ani po sobotním duelu s Mladou Boleslaví. Rebelové sice doma odehráli s největším favoritem soutěže vyrovnané utkání, ale bodový přísun na konci opět chyběl. „Nevím, co k tomu říct,“ jen těžko hledal vhodná slova k hodnocení po další porážce útočník Lukáš Endál. O chvilku později ale přeci jen spustil stavidla tomu, co ho evidentně už nějakou dobu trápí.

„Musíme prostě začít každý sám u sebe, jinak to nepůjde. Nic teď pro nás nemůže být důležitější než hokej. Od toho tady jsme, abychom hráli co nejlépe a podávali pořádné výkony. A součástí přípravy na zápas je i zodpovědný relax a odpočinek,“ začal se svým apelem nový kapitán Rebelů.

„Chtěli jsme udělat nějakou změnu a tohle se nám zdálo jako dobrá výměna. Lukáš je hodně emotivní, velký srdcař, takže věříme, že to bude jen ku prospěchu věci. I když teď je potřeba, aby na ledě nechali duši úplně všichni,“ přidal se hlavní kouč brodského A-týmu Jiří Rech.

Ve středu začne Rebelům série tří zápasů na ledě soupeřů - postupně se brodští hokejisté vypraví do Písku, Berouna a Hradce Králové. „My se nesmíme dívat, kdo proti nám stojí, pro nás od středy startuje play-off. Buď budeme úspěšní, nebo skončíme s ostudou jako šašci. A to přece nikdo z nás nechce,“ má jasno Endál. „Pořád věřím, že tuhle situaci zvládneme,“ burcuje své spoluhráče.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři