23. 1. 2024 | Tomáš Sochor

Výhry nad Kladnem a Třemošnou? Byla to jen otázka času, říká brankář juniorky Adam Černý

Havlíčkobrodským juniorům se v poslední době moc nedařilo, nyní si ale připsali dvě výhry za sebou, když nejdříve skolili rozjetou Třemošnou a poté na domácím ledě porazili i Kladno. A co víc, Bruslaři v čele s Adamem Černým Rytíře dokonce vynulovali. Základ úspěchu však leží již v přípravě. „Když budeme makat na trénincích, tak budeme v zápasech sklízet ovoce a bude to dobré,“ věří mladý brankář.

Adame, nad Kladnem jsme vyhráli 4:0. Jak zápas celkově hodnotíš?
Myslím si, že už v minulém zápasu s Třemošnou jsme navázali na to, čím se chceme prezentovat. Hlavní díky patří klukům.

K výhře jsme si pomohli dvěma využitými přesilovými hrami. To byla jedna z klíčových situací, že?
Určitě. Myslím si, že jsme se celkově zvedli a i to zakončení máme dobré. Ty přesilové hry byly pěkně sehrané. Když to takto půjde dál, tak jsme schopní uhrát play off.

Kladno si také vytvořilo několik slibných příležitostí, které jsi ale vychytal. Jak ses cítil?
První dvě třetiny to bylo těžší, protože toho na mě šlo méně než v ostatních zápasech. V té třetí už to šlo. Byl to ubojovaný výkon. Jsem rád, že mi kluci pomohli a že máme tři body.

(Foto: Karolína Vencovská)

Toto je tvoje první čisté konto v Havlíčkově Brodě. Jsi za něj rád?
To jsem. Já jsem rád i za příležitost si tady zachytat a že tu takto můžeme spolu být.

V pátek se nám podařilo porazit Třemošnou. To nás psychicky zvedlo, zvlášť poté, co jsme schytali od Slavie desítku, viď?
Určitě. My jsme na ně vlétli hned od první minuty, bruslili jsme a od začátku jsme předváděli dobrý hokej. Díky takovýmto výkonům pak sklízíme ovoce.

Blízko čistého konta jsi byl i v Třemošné, kde soupeř nakonec skóroval až v poslední minutě. Mrzelo tě to hodně?
Já jsem byl rád za tři body, nulu jsem vůbec neřešil. Předtím jsme prohráli několik zápasů za sebou a opravdu jsem byl rád za výhru. Byla by to taková třešnička na dortu, ale nakonec to přišlo dnes.

(Foto: Karolína Vencovská)

V prosinci jsme ztratili několik kluků z Jihlavy. Jak těžké pro vás bylo se na novou situaci adaptovat?
Na začátku to sice táhli jihlavští kluci, bylo ale jen otázkou času, kdy to zlomíme, protože tady není špatný tým. Když budeme makat na trénincích, tak budeme v zápasech sklízet ovoce a bude to dobré.

Nyní nás čekají důležité zápasy proti Chomutovu a Písku. Jak se na ně připravit?
Musíme prostě pracovat na trénincích a pořádně makat!

(Foto: Karolína Vencovská)

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu