BK Havl. Brod - Z Mostu si vezli tři body a zraněného Meidla. Přišel o šest zubů, hlásil trenér
Z Mostu si vezli tři body a zraněného Meidla. Přišel o šest zubů, hlásil trenér

Z Mostu si vezli tři body a zraněného Meidla. Přišel o šest zubů, hlásil trenér

27.10.2011 | Redakce

První tříbodová venkovní výhra Rebelů

Konečně! Havlíčkobrodští hokejisté poprvé v nové sezoně zlomili odpor domácího týmu a zabrali pro sebe všechny tři body. V 17. prvoligovém kole vyhráli v Mostě 3:2. „Výsledek sice vypadá hodně těsně, ale musím s potěšením konstatovat, že jsme byli herně určitě o hodně lepší,“ oddechl si hlavní kouč Rebelů Petr Novák. „A netvrdím to jenom já, ale také další lidi, kteří hokeji rozumí a zápas viděli na vlastní oči,“ dodal.

 

Brodští hokejisté sice cestovali na led tabulkově nejhoršího celku soutěže, ovšem v zápase proti nim nastoupil mančaft, který měl v sestavě hned osm hráčů Karlových Varů. „O to je to pro nás lepší vizitka. Neporazili jsme poslední tým, ale soupeře, který povolal posily z extraligy,“ radoval se trenér. „Jen mě mrzí, že jsme v Mostě přišli o šest zubů Vaška Meidla,“ zmínil nepříjemný moment ze druhé části.

Jeden z domácích hokejistů si v souboji s brodským útočníkem počínal hodně neurvale. Však také za svoje nebezpečné vystoupení vyfasoval čtyřminutový trest. Bohužel Meidl bude na celou situaci vzpomínat rozhodně mnohem déle. „Ještě jsem ten zákrok neviděl, ale prostě mu asi strčil hůl do obličeje a Vaška teď čeká cesta k zubařskému odborníkovi,“ povzdechl si Novák.

Jinak ale mohl být se zápasem spokojený. Jeho svěřenci na severu Čech vyhráli dvě třetiny - tu první díky Tomáši Protivnému 1:0. Podle komentátora onlajnu zůstal po skončení úvodního dějství stát hlavní kouč brodského mužstva hodnou chvíli mezi střídačkami a do kabiny za hráči odešel až skoro po deseti minutách. „To si mě určitě spletli. Co bych tam asi tak dělal? Halu jsem si prohlížel jen v Chomutově,“ zasmál se informaci z přenosu trenér.

Po čtyřiceti minutách vedli Rebelové 3:1, když jejich další dvě branky zařídili Vojtěch Němec a Petr Polodna. V posledním dějství se pak dlouho hrálo bez gólů. „My měli spoustu šancí, a nebyly to žádné akce, kdy bychom jen tak náhodně stříleli. Škoda, že nám pokaždé selhala finální fáze. A pak taky musím říct, že jejich brankář chytal moc dobře,“ pochválil mosteckého gólmana Lusinše.

Nastřelená tyčka, břevno a pár nevyužitých přečíslení nakonec připravily brodskému týmu v závěru pořádně horké chvíle. Domácím se totiž podařilo v čase 58:43 snížit na rozdíl jednoho gólu! „Zbytečně jsme si zápas zkomplikovali,“ uznal Novák. „Nechali jsme se hloupě vyloučit a soupeř přesilovku proměnil. Naštěstí už jsme potom výsledek 3:2 ubránili,“ dodal.

Špatné období brodského týmu začalo ve 4. kole právě v souboji s Mostem, který Rebelové prohráli v Kotlině 3:4 v prodloužení. A tak by bylo příhodné, aby po vydařené odvetě začal zase pro změnu nějaký lepší úsek. „Kéž by,“ okamžitě souhlasil trenér. „Věřím, že pokud budeme hrát tak dobře v obraně, jako teď v Mostě, můžeme porazit i Hradec. Ten sice moc gólů nedostává, ale my uděláme všechno proto, aby se to u nás změnilo,“ přidal pozvánku na sobotní zápas 18. kola.

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

(středa 27.5.) Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně...

 
Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

Derby s Jihlavou i Třebíčí: Podívejte se na rozpis přípravných zápasů

(úterý 26.5.) Těšíte se na start nové sezony? Parádní zápasy uvidíte už v srpnu, svěřenci Michala Konečného totiž...

 
Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

Příprava mládeže běží na plné obrátky. Už trénují i ti nejmladší

(pondělí 25.5.) Mládežníci od juniorů po šestou třídu začali přípravu v pondělí 11. května, ti mladší od páté třídy...

 
Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

Nový krajský rival ve druhé lize! Přihlášku podalo Velké Meziříčí

(pátek 22.5.) Po více než deseti letech se vrací do třetí nejvyšší tuzemské soutěže celek Velkého Meziříčí. Ten...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv