15. 4. 2012 | Ladislav Vácha

Z mládeže se nám nejvíce líbili útočníci Radim Zohorna s Janem Kubátem

Individuální ocenění nedostávají jen hráči z A-mužstva Rebelů, ale také talentovaní mladíci z havlíčkobrodské hokejové líhně. Zatímco o nejlepších hráčích každého měsíce z prvního týmu Havlíčkova Brodu rozhodujete vy, brodští fanoušci a čtenáři našeho webu, mládež má na starost tříčlenný tým naší redakce, který v Kotlině pravidelně sleduje duely mládežnických kategorií. V prvních dvou dílech nedávno vzniklé ankety o „Mládežníka měsíce“ jsme vybrali za leden Radima Zohornu (na snímku vlevo) a za únor Jana Kubáta.

Na začátek si připomeňme způsob hlasování. Tři členové naší redakce, kteří tráví na utkáních mládeže nejvíce času, společně vyberou 6 kandidátů z mládežnických celků Rebelů (2 z mladšího dorostu, 2 ze staršího dorostu a 2 z juniorky), jimž ve druhém kroku udělují body (za 1. místo 6 bodů, za 2. příčku 5 bodů, za 3. pozici 4 body, a tak dále). Mladík s nejvyšším počtem bodů se stává vítězem.

Ve vyrovnaném boji byl nakonec úspěšnější Radim Zohorna

Premiérové hlasování vyznělo nejlépe pro mladého útočníka Radima Zohornu. Že vám jeho příjmení něco říká? Není divu. V současné době příjmení „Zohorna“ pravidelně skloňují snad všechna sportovní média, protože poprvé v historii české extraligy na sebe v jejím finále narazili bratři. V dresu brněnské Komety je to Hynek Zohorna, kterého určitě není potřeba fanouškům více představovat, a na straně Pardubic Tomáš Zohorna. Nejmladší z trojice sourozenců se vrátil na led po nepříjemném zranění ve velkém stylu a zářil v barvách mladšího i staršího dorostu Rebelů.

Naše redakce talentovanému forvardovi přisoudila cenné prvenství, když mu udělila 16 bodů. Hned v závěsu skončil po tuhém boji se 14ti body Vojtěch Varga, kapitán a jeden z tahounů juniorky. Bronzový stupínek nakonec obsadil Ondřej Beránek, produktivní útočník staršího dorostu, jenž získal na své konto 11 bodů. Na 2. místo tak ztratil 3 body, na první 5.

Únor ovládl jednohlasně Jan Kubát, získal maximum bodů

Uplynulá sezona s sebou také přinesla jeden velký návrat. Jan Kubát přerušil své působení v celku z Kotliny po sezoně 2009/2010, po čemž se věnoval především řemeslu hokejového rozhodčího a nastupoval za nedalekou Světlou nad Sázavou. Ve 23. kole 1. ligy juniorů skupiny Střed se však vrátil na „místo činu“ a juniorům pomohl k domácím triumfu nad Kolínem (4:3). Od té doby se stal pevným a důležitým článkem sestavy, přičemž se mu dařilo skvěle. Výtečnou produktivitou pomáhal rozhodovat těžké a vyrovnané zápasy, ale do extraligové baráže bohužel zasáhnout nemohl.

Únorovou anketu ovládl naprosto suverénně, když triumfoval s maximálním počtem 18ti bodů. Na 2. příčce se za 14 bodů usadil Daniel Dolejš, mladý a velmi talentovaný brankář, který nedávno bojoval o své místo v brankovišti reprezentační „osmnáctky“ na probíhající mistrovství světa. Třetí pozici bral, stejně jako za leden, Ondřej Beránek, jenž byl jako jediný nominovaný do nejlepší šestky v obou měsících. Tentokrát si polepšil o jeden bod, získal jich 12.

Mládežník měsíce ledna - výsledky:

1. Radim Zohorna (útočník, MDO) – 16 bodů
2. Vojtěch Varga (útočník, JUN) – 14 bodů
3. Ondřej Beránek (útočník, SDO) – 11 bodů
4. Martin Osmík (útočník, MDO) – 8 bodů
4. Tomáš Dvořák (obránce, SDO) – 8 bodů
6. Václav Pecen (obránce, JUN) – 6 bodů

Mládežník měsíce února – výsledky:

1. Jan Kubát (útočník, JUN) – 18 bodů
2. Daniel Dolejš (brankář, JUN) – 14 bodů
3. Ondřej Beránek (útočník, SDO) – 12 bodů
4. Tomáš Nguyen (útočník, MDO) – 10 bodů
5. Petr Kuchta (útočník, SDO) – 5 bodů
6. Matias Mäki (útočník, MDO) – 4 body

Poznámka:

Zkratka v závorce za jménem hráče znamená, za jaký mládežnický tým nastupuje (JUN – juniorka, SDO – starší dorost, MDO – mladší dorost).

Oba vítězové budou oceněni v průběhu mezisezonní přestávky, přičemž s nimi bude zveřejněn rozhovor.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner