17. 9. 2022 | Ladislav Vácha

Žádný zápas neodevzdáme a vše odmakáme naplno, slibuje trenér juniorky Václav Adam

Nový soutěžní ročník už vší silou buší na dveře a juniorku v něm bude nepochybně čekat pořádná šichta. Mladí Bruslaři budou mít ve skupině hned pět silných soupeřů, kteří v minulé sezoně spadli z extraligy. Hlavním cílem tak bude udržení v Lize juniorů. „Každý zápas bude hrozně těžký, budeme hrát o bytí a nebytí v soutěži. Rozhodně můžu říct, že žádný zápas neodevzdáme a každé utkání odmakáme naplno,“ hlásí odhodlaně hlavní trenér Václav Adam.

Vašku, s juniorkou za sebou máte přípravné období. Jak ho celkově hodnotíš?
Musím říct, že z pohledu výsledků se nám příprava moc nepovedla. Protočilo se tady dost hráčů, kteří s námi teď v podstatě ani netrénovali a naskakovali jen do zápasů. Teď by se to ale mělo všechno změnit. S kluby už je uzavřená dohoda, že tito hráči tady budou každý týden od čtvrtka až do neděle s námi. Příprava nám ukázala určité nedostatky, na kterých teď při trénincích hodně pracujeme. Zaměřujeme se víc na obranu. Od toho přípravné zápasy jsou, abychom viděli, kde jsou ty chyby. Snažíme se je odstraňovat, abychom byli co nejlépe připravení na první mistrovský zápas a potom i na celou sezonu.

Co se týče suché části letní přípravy, měnili jste v ní něco, nebo jste i tentokrát pracovali podle vašeho osvědčeného modelu?
Myslím si, že makáme pořád stejně. Každý rok se s asistentem Tomášem Hartem snažíme ještě trochu přitvrdit. Jsme zastánci toho, že co neodmakáme v létě, to by se nám v sezoně vrátilo. Dá se říct, že vyznáváme systém drilu a tvrdé letní přípravy.

V přípravě jste se zúčastnili i kvalitně obsazeného turnaje v Přerově. Předpokládám, že už tam se vám ukázalo, na čem je potřeba nejvíc zapracovat...
Určitě jo. Bohužel jsme tam ale měli jen tři lajny, zatímco ostatní týmy tam točily čtyři nebo pět formací. Hned první den jsme odehráli parádní zápas s Českými Budějovicemi, ale pak druhý den proti Vsetínu už nám trošku došla šťáva. Na turnaji jsme měli celou řadu dobrých momentů, ale také i dost těch horších. Celkově bych to ale hodnotil pozitivně, turnaj se nám povedl. Kdybychom v předposledním utkání získali všech sedm bodů, mohli jsme sahat i po prvním místě. Hrálo se podle zajímavého systému, když po každém zápasu následovalo prodloužení a jezdily se i samostatné nájezdy. Všechno bylo obodované, takže se hrálo od první až do poslední minuty na plné pecky.

V přípravě jste narazili i na soupeře, s nimiž se budete potkávat během sezony. Přišlo mi, že třeba s pražskou Slavií jste hráli vyrovnaný hokej, ale trochu vás zradila koncovka. Jak jsi konfrontaci s těmito týmy viděl?
V každém zápase je ta koncovka slabší. Jak už jsem v nějakém předchozím rozhovoru zmínil, potýkali jsme se s tím už na začátku minulé sezony. Nehráli jsme špatně, ale prostě nám chyběly góly. Koncovka je prostě koření hokeje. Bohužel, musím říct, že v Brodě se s koncovkou dlouhodobě trápíme. Střelby je tam dost, ale dobré finální zakončení nám zatím docela chybí. Doufám, že v průběhu sezony to zase přijde. Myslím si, že v přípravě jsme narazili na kvalitní soupeře, kteří nás dobře prověřili. Podle mě nemá moc cenu si domlouvat přípravné zápasy s nějakými lehčími soupeři. Je potřeba, aby se hrálo na plný plyn. Právě to nám odhalí věci, na kterých potřebujeme ještě pracovat.

V týmu znovu máte i několik kluků z Jihlavy. Jak je domluvená spolupráce s Duklou? Budou tady tito hráči působit nastálo?
Spolupráci máme nejen s Jihlavou, ale i s Hradcem Králové. Jihlava nám sem dala dva hráče nastálo a dva nebo tři hráče na střídavé starty, aby kluci mohli v případě potřeby naskakovat i v extralize. Ta samá domluva platí i s Hradcem Králové. S oběma kluby dobře komunikujeme a jsem rád, že nám sem ty hráče pustily. Musím na rovinu říct, že bez těchto kluků a dalších hráčů, kteří k nám nově přišli, bychom ten tým nedali dohromady.

Jak vypadá tým před ostrým začátkem sezony po zdravotní stránce?
Nějaké nemoci tam jsou, ale spíš nás trápí dlouhodobé zranění Filipa Dymáka. Hodně jsme chtěli sázet na něj a na Jardu Práška. Oba kluci měli hrát první dva centry. Bohužel pro nás, ale dobře pro Prášulu, že se prosadil v Hradci Králové. Dýma se nám zranil na turnaji v Přerově během posledního zápasu se Vsetínem. Byl tam naším nejlepším střelcem, tuším, že dal pět gólů. Není to krátkodobé zranění, ale je po operaci ramene a chybět nám bude asi tři měsíce. To jsou pro nás citelné ztráty.

Ve skupině máte pět týmů, které v minulé sezoně spadly z extraligy. Dá se očekávat, že to budete mít hodně těžké. Co říkáš na herní model soutěže?
Myslím, že už jsem to zmínil v rozhovoru pro hokej.cz, že podle mě by byl mnohem spravedlivější model soutěže, kdybychom hráli každý s každým, jako se hraje juniorská extraliga. Vítěz soutěže aby postoupil do extraligy a poslední tým aby spadl o patro níž. Je to ale rozhodnutí svazu. My to plně respektujeme a budeme se s tím prát tak, jak nejlépe to půjde. Musím ale zopakovat, že podle mě by bylo spravedlivější hrát každý s každým.

V neděli vás čeká první mistrovský zápas, když doma vyzvete Havířov. Určitě bude hodně důležité, abyste do soutěže vstoupili co nejlépe a hned urvali nějaké body, souhlasíš?
Kluky na to upozorňujeme a na zápas se poctivě připravujeme. Každý zápas bude hrozně těžký, budeme hrát o bytí a nebytí v soutěži. Klukům opakujeme, že každý bod z každého zápasu bude hrozně cenný. Uděláme všechno pro to, abychom hlavně doma získávali body. Samozřejmě pokud možno i na hřištích soupeřů. Rozhodně můžu říct, že žádný zápas neodevzdáme a každé utkání odmakáme naplno!

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner