5. 12. 2011 | Richard Wagner

„Ztráta to určitě je, samozřejmě jsme chtěli vyhrát,“ smutnil po derby Michal Semrád

Třebíčský komplex. Tak by se dalo nazvat počínání mladších dorostenců proti jejich krajskému rivalovi. Ten zatím letos nasbíral pouhých 5 bodů a všechny v zápasech s našimi Rebely. Ti nejprve prohráli na vlastním ledě 1:2 a nyní vezou z poslední Třebíče jeden bod za prohru v nájezdech. Rebelové však byli v průběhu zápasu aktivnější a svého soupeře více než dvojnásobně přestříleli, ale i tak nedokázali vydolovat víc jak bod. Zápas měli přitom slušně rozjetý a po první třetině vedli již 2:0. O druhou branku Rebelů se postaral Michal Semrád, kterého jsme si také vybrali na krátké zhodnocení zápasu.

Trestné minuty: 2

„Myslím si, že první dvě třetiny zápasu se nám povedly a byli jsme lepší. Bohužel, v poslední třetině jsme si zápas prohráli sami. Přestali jsme hrát a soupeř toho využil,“ zhodnotil stručně zápas střelec druhé branky. „Soupeř měl rozhodně kvalitního gólmana, který svůj tým podržel. My jsme měli spoustu šancí, které dokázal pochytat“ vyzdvihl kvalitu třebíčského brankáře Vejmelky, který je členem mládežnické reprezentace.

Co bylo zlomovým okamžikem zápasu? „Myslím si, že to byly šance, které jsme nedokázali proměnit. Kdybychom šli do třetí třetiny s větším brankovým rozdílem, mohl zápas skončit naším vítězstvím,“ vysvětlil patnáctiletý útočník.

Kde byla dnes největší síla našich mladších dorostenců? „Myslím si, že jsme podali celkově dobrý týmový výkon.“ A kde to naopak příliš neklapalo? „Slabina byla možná v tom, ze jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vypracovali. A to sráželo celý tým,“ měl jasno Semrád.

Rebelové jeli do Třebíče v roli favorita a chtěli zde naplno uspět. To se jim však nepovedlo, což potvrzují také Semrádova slova. „Ztráta to určitě je, samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Zápas jsme k tomu měli skvěle rozehraný a o to víc nás to mrzí.“

Šanci na reputaci mají červenobílí za týden, kdy před domácím publikem hostí Pardubice. „Na zápas se těším, chtěli bychom zopakovat minulé vítězství. Nyní navíc před domácím publikem,“ vysvětlil cíle do příštího zápasu.