BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Chotěboř 2:6 - Domácí prokletí pokračuje! Béčko prohrálo derby s Chotěboří
Domácí prokletí pokračuje! Béčko prohrálo  derby s Chotěboří

Domácí prokletí pokračuje! Béčko prohrálo derby s Chotěboří

15.11.2017 | Štěpán Ondráček

HAVLÍČKŮV BROD - Rezerva dnes nastoupila ke čtvrtému zápasu na domácím ledě v řadě, ale ani tentokrát na body nedosáhla. V derby s Chotěboří svěřenci Petra Adama a Milana Stránského brzy prohrávali, neproměňovali své šance a prohráli 2:6. Výborný výkon podal mezi třemi tyčemi brankář Bruslařů David Marek, ale ani on prohře nezabránil. Do listiny střelců se zapsali kapitán Tomáš Cejpek a Martin Polák.

 
13., středa 15.11.2017, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Chotěboř
HC Chotěboř
2:6
(0:2, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 41. Cejpek (Homola), 55. Polák – 6. Svoboda (Bušek), 18. Krejčí, 24. Činčila (Vácha, Křesťan), 25. Dvořák, 44. Křesťan (Eis), 49. Dvořák (Eis, Bušek). Rozhodčí: Radim Prchal – Zbyněk Louda, Petr Pošvář. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 20:29 (10:13, 3:8, 7:8). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Hanák) – Rubner, M. Semrád, Krajcigr, Motl, Pecen, Hrabaň – Piskač, Hynek "A", Jelínek, Křížek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek "C", Polák, Homola

HC Chotěboř: Pešek (Hamarič) – Mendl, Bušek, Musílek, Mašek, J. Ludvík, T. Krejčí, Vácha "C" – Hospodka, Eis, Hlídek, Vlček, Nguyen, Dvořák "A", Křesťan, Svoboda, Činčila

 

Derby Vysočiny začalo ve velkém stylu. První šance si vytvořily oba dva týmy, jenže skóre se nezměnilo. Chotěboř si poté vzala slovo a dobývala branku Davida Marka, ovšem domácí gólman byl bezchybný. Hosté se poprvé prosadili v polovině šesté minuty. David Bušek střílel od modré, ale jeho střelu zbrzdil Václav Svoboda, jenž z otočky otevřel účet zápasu. Domácí obrana měla plné nohy a ruce práce, aby zastavila útočné výpady chotěbořských lvů. V ojedinělé šanci se ocitla dvojice Bruslařů. Nejprve to zkoušel Daniel Homola, ale jeho rána mezi kruhy skončila na Peškovi. Nepochodil ani kapitán Tomáš Cejpek, který netrefil prostor mezi tyčemi. Smolný okamžik postihl ke konci první části brankáře Marka, jenž si srazil za svá záda střelu Tomáše Krejčího.

Druhou perioda začali Bruslaři s jedním mužem navíc, jelikož za katr si šel sednout chotěbořský Ludvík. Bohužel domácí soubor nesehrál přesilovku podle svých představ a nevytvořil si žádnou vážnější šanci. Naopak hosté svoji početní výhodu zužitkovali. Souhra šla přes Víta Křesťana, Josefa Váchu a zakončujícího Benjamina Činčilu, který uklidil touš do poloprázdné klece. Pro Bruslaře bylo ještě hůř, když se z úniku prosadil hostující Luboš Dvořák. Dvě šance na hokejkách měli domácí hokejisté, ale ani Hynek s Jelínkem se do listiny střelců nezapsali.

Hned v úvodu třetí třetiny protrhl střelecké trápení domácích Tomáš Cejpek, jenž se trefil z těsné blízkosti. Na straně Bruslařů mohlo být rázem veseleji, ale Martin Hynek orazítkoval tyč. Chotěboř poté udeřila v další početní výhodě. Tomáš Eis našel před brankou zcela osamoceného Víta Křesťana, který si poradil i s brankářem Markem. Hosté vsítili šestý gól. Autorem byl Luboš Dvořák, který zametl touš do prázdné branky. Domácí se nevzdali a přidali alespoň čestný úspěch. Martin Polák si jako zkušený mazák poradil se samostatným únikem a vykoupal brankáře Peška, kterého pokořil bekhendovým blafákem. Stav zápasu se poté už nezměnil, i když Tomáš Cejpek jen o malý kousek minul svatyni Peška.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv