15. 9. 2019 | Štěpán Ondráček, Jan Kousal

Dorost nedokázal vstřelit gól a v Liberci dostal šestku!

LIBEREC – Havlíčkobrodští dorostenci po úvodním zápasu se Slávií vyrazili na led severočeského Liberce. Mladí Bruslaři drželi s favorite krok do 14. minuty, kdy poprvé inkasovali. Hráčům Havlíčkova Brodu nestačilo k dosažení čestné branky 21 střel a z Liberce si odvezli jasnou porážku.

V úvodu utkání se kotouč často pohyboval velmi nebezpečně v blízkosti liberecké branky. Bílí Tygři ale všechny ošemetné situace přestáli bez pohromy a pak sami udeřili. Trunda posunul kotouč na levé křídlo, odkud Mikuláš Jenčovský propálil havlíčkobrodského brankáře skákavou střelou na zadní tyč.

Severočeši se vstřelenou brankou dostali na koně a až do konce první třetiny udávali tempo zápasu. Filip Kříž se po zaváhání hostující obrany dostal do samostatného úniku, který si zahrál kličkovanou a zvýšil liberecký náskok na 2:0.

I ve druhé třetině dopravily šelmy puk do brány hned dvakrát. Protože se však v prvním případě dostal puk za čáru s přispěním útočícího hráče v brankovišti, mohl mít v prostředním dějství radost z přesného zásahu jen Jakub Hujer.

Ve třetí části Tygři už jenom navyšovali skóre. Na 4:0 zvýšil z bezprostřední blízkosti Jakub Masař, jenž byl před havlíčkobrodskou klecí ze všech nejdůraznější. Vzápětí se hosté dopustili další drobné chybičky, z níž Filip Kříž vytěžil druhou trefu v zápase.

Havlíčkův Brod se čas od času osmělil, všechny střelecké pokusy však ztroskotaly na domácí obraně a brankáři Krátkém. Ten si hned při prvním startu v sezóně připsal čisté konto. Šlapala i liberecká ofenziva, která nakonec skončila na úžasných šesti brankách. Gólovou tečku za duelem udělal šest minut před koncem Lukáš Meisel.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 14. Jenčovský (Trunda, Hujer), 16. Kříž (Masař, Meisel), 34. Hujer (Meisel), 47. Masař (Patzelt, Meisel), 52. Kříž (Duschka), 54. Meisel. Rozhodčí: Jan Bernat – Svatopluk Marek, Jan Raška. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 40:21 (15:7, 8:7, 17:7). Průběh utkání: 6:0.