BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Jastrzębie 5:1 - Rebelové předvedli další kanonádu, tentokrát to pěti zásahy odneslo polské Jastrzebie
Rebelové předvedli další kanonádu, tentokrát to pěti zásahy odneslo polské Jastrzebie

Rebelové předvedli další kanonádu, tentokrát to pěti zásahy odneslo polské Jastrzebie

11.08.2011 | Ladislav Vácha

Havlíčkobrodští hokejisté se po přátelskéých duelech s extraligovou Kometou Brno a jihočeským Pískem představili do třetice v domácím prostředí svým fanouškům a po úterním triumfu nad hokejisty od řeky Otavy se znovu radovali z přesvědčivého vítězství. Další kanonádu Novákovy družiny odneslo polské Jastrzębie, jehož ofenzívu táhne tandem českých útočníků Richard Král - Petr Lipina. Rebelové nastříleli svému soupeři 5 branek, za hosty se střelecky prosadil právě již zmiňovaný forvard Lipina. V brodské sestavě se poprvé objevila jedna z letních posil, útočník Petr Polodna, který svou premiéru okořenil dvěma přesnými zásahy. Domácí soubor ovládl i samostatné nájezdy, v nichž po výhře 1:0 prodloužil svou neporazitelnost a znovu v nich neinkasoval. Ve skvělém světle se blýskl gólman Petr Opršal, jenž úžasnými zákroky doslova přiváděl soupeřovy střelce k šílenství.

 
přát., čtvrtek 11.8.2011, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - GKS JKH Jastrzębie
GKS JKH Jastrzębie
5:1
(1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Jonáš (Kostourek, Morava), 26. Fiedler (Jonáš), 39. Polodna (Morava), 46. Vondráček (Knotek), 50. Polodna (Kostourek, Jonáš) - 4. Lipina (Paspryk). Rozhodčí: Doležal - Kubát, Kreuzer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Samostatné nájezdy: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

BK Havlíčkův Brod: Opršal (Suchan) - Poskočil, A. Jelínek, Sova, Morava (C), Zítka, Pavlík, Yindiphol, Novotný - Vondráček, Knotek, Musil - Jonáš, Zábranský, Kostourek - Baburin, Voj. Němec, Měrka - Fiedler, Polodna, Stehlík.

GKS JKH Jastrzębie: Kosowski (Feč) - Ivicic, Gorny, Dabkowsili, Rompkowski, Labryga, Bryk, Paspryk, Owczarek - Bordowski, Král, Danieluk, Urbanowicz, Lipina, Drzewiecki, Kulas, Stodzcyk, Kogut, Marzec, Kakol, Salamon.

 

Oba soupeři do utkání vlétli s velkou chutí a obrovským nasazením, což s sebou bohužel přineslo už za 30 sekund hry nepříjemný moment. Petr Lipina v rohu brodského pásma při útoku svého týmu tvrdě sestřelil obránce Jelínka, který dlouho ležel otřesený na ledové ploše. Nakonec se ale sám zvedl a bez pomoci spoluhráčů dojel na střídačku. Český útočník nevyvázl bez trestu a vyfasoval po zásluze dvouminutový trest za vysokou hůl. Jako první paradoxně zahrozili oslabení hosté, když vyvezli puk a zahrozili zásluhou Danieluka, jehož ránu z mezikruží zneškodnil připravený brankář Opršal. Rychlý protiútok Rebelů následně zastavil nedovoleným způsobem zadák Gorny a Havlíčkův Brod měl proti sobě rázem jen tři bruslaře, čehož bez okolků využil. Svého soupeře sevřel do pevného objetí, při němž ostřeloval bránu. Z mírného úhlu na pravé straně pálil k bližší tyčce Milan Kostourek a i když gólman Kosowski jeho pokus vyrazil, puk doputoval jen k volnému DAVIDU JONÁŠOVI, jehož pohotová dorážka z několika kroků před brankovištěm skončila v odkryté brance - 1:0. Hosté dlouho neotáleli a zahájili svou pouť za vyrovnáním, jehož se záhy dočkali. Ve 4. minutě vyhrál Tomazs Paspryk vhazování na PETRA LIPINU, který z bezprostřední blízkosti bekhendem skóroval k tyčce podél pravého Opršalova betonu - 1:1. Pokračovalo se ve vyrovnané partii, jež nabízela vzruch před oběma brankami. Oba maskovaní muži měli plné ruce práce, protože je hráči v poli neustále zaměstnávali nepříjemnými projektily ze všech možných palebných pozic. Polský celek předváděl hodně nebezpečné protiútoky, které musel hned dvakrát hasit až na poslední chvíli gólman Opršal.

Ve druhém případě musel skočit útočníkovi pod nohy a sudí mu udělil dvouminutový trest. Přesilovka ale hostům vydržela jen několik sekund, neboť na lavici hanby zamířil také aktivní Paspryk, který asistoval při úvodním gólu Jastrzębie. Domácí se nenechali k útočné aktivitě dvakrát pobízet. Vsadili na častou střelbu, přičemž se neustále snažili vyšachovávat rychlými akcemi soupeřovu defenzívu. Výsledkem byla gólová šance z hole zkušeného forvarda Kostourka, jenž využil dostatek volného prostoru na pravé straně kluziště a přes soupeřovy zadáky se prosmýkl až do předbrankového prostoru, kde v pádu zazvonil na tyčku. Do první sirény poté čekali fanoušci na další gólový zásah marně.

Prostřední dějství začalo v podobném duchu jako první třetina, když se oba týmy znovu snažily o atraktivní a útočný hokej. Na konci 23. minuty se naskytla Jastrzębie výhoda hry v početní převaze, když sudí poslal na trestnou lavici kvůli hákování útočníka Fiedlera. Rebelové se dostali pod obrovský tlak svého soupeře, který vytrvale prověřoval pozornost gólmana Opršala, jenž se musel ve svém brankovišti proti nepříjemným projektilům pravidelně ohánět. Novákovi hoši ale ustáli ošemetnou situaci bez inkasované branky a s plným počtem hráčů na ledové ploše okamžitě udeřili. V úvodu 26. minuty poslal David Jonáš přesný pas na hůl volného JONÁŠE FIEDLERA, jemuž dopřála hostující obrana dostatek času a prostoru k tvrdé střele, jež skončila přeně u tyčky gólmana Kosowského - 2:1. Polský celek se znovu nehodlal spokojit s nepříznivým stavem a ještě přidal v útočné fázi na obrátkách. Díky aktivní hře si vynutil značnou územní převahu a vypracoval si tutovku, jíž nevyužil střílející Danieluk, jehož střelecký pokus z bezprostřední blízkosti skvělým zásahem zmařil gólman Opršal, když se položil na led a vymrštěnými betony vytlačil puk do bezpečí.

Na přelomu první a druhé půlky utkání se nevyvaroval nedovolného zákroku brodský kapitán Morava a čekal ho pobyt v hokejovém vězení. Havlíčkův Brod ale sehrál oslabení znamenitě, když postavil na obranné modré čáře neprostupný blok, který pravidelně odrážel nájezdy Jestřábů a vyhazoval puky daleko od gólmana Opršala. V půlce 33. minuty si vyzkoušeli další přesilovku také Rebelové, na trestnou lavici proti své vůli usedla asi největší hvězda polského mužstva, Richard Král. Obrana hostů z Polska ale statečně vzdorovala v přesile hrajícímu protivníkovi a dařilo se jí bránit území v těsné blízkosti svého brankáře Kosowského před havlíčkobrodskými střelci. Závěr druhé třetiny se odvíjel podle not domácích Rebelů, kteří hýřili aktivitou a za své počínání byli zaslouženě odměněni gólovou radostí. Novákovi svěřenci založili v předposlední minutě bleskový protiútok, v jehoř rámci vyslal Marian Morava krásnou nahrávkou do šance PETRA POLODNU, kterému sice znepříjemňoval situaci protihráč, ale nováček v brodské sestavě se opřel o puku a jeho tvrdá rána skončila v levém horním rohu branky - 3:1.

Do závěrečného dějství naskočili domácí hokejisté s aktivním napadáním polské rozehrávky, ale s důrazem to při této činnosti přehnal útočník Vondráček a byl vykázán za katr pro držení protihráče. Hosté si proti oslabenému soupeři nedokázali vynutit souvislý tlak, neboť Havlíčkův Brod přerušoval jejich kombinaci v přesilovkovém postavení pravidelnými vyhozeními. Svěřenci trenéra Režnara se dostali do několika střeleckých pozic, jenže na gólmana Opršala, který předváděl famózní výkon, vyzrát nedokázali. Tempo hry stále diktovalo Jastrzębie, jenže největší překážku v cestě za vyrovnáním mu představoval neúnavný brankář Opršal. Rebelové poslali Polákům důrazné varování, když samostatný únik nevyužil po přesné střele mladý forvard Musil. Hosté si z toho ale nevzali dostatečné ponaučení a brzy je za to stihl havlíčkobrodský trest. Ve 46. minutě dobyla brodská družina útočné pásmo, Jan Knotek předložil puk před branku číhajícímu ROMANU VONDRÁČKOVI a ten z vynikajícího střeleckého prostoru pohotovou ranou propálil gólmana Kosowského - 4:1.

Obrázek hry se však ani poté nezměnil. Jestřábi stále tahali za delší konec pomyslného provazu a měli více ze hry, jenže s proměňováním dobrých příležitostí byli na štíru. To jejich soupeř dokázal vytěžit z minima maximum, což opět dokonale předvedl na sklonku 50. minuty. Milan Kostourek se svou střelou z pravé strany ještě neuspěl, jenže z hostujícího pohledu za něj dílo zkázy dokonal PETR POLODNA, jenž nezpanikařil, vyčkal si na pohyb gólmana Kosowského a z předbrankového prostoru svou druhou vstřelenou brankou završil potupnou pětku - 5:1. Jastrzębie si na nedostatek šancí rozhodně nemohlo stěžovat, další mělo po Poskočilovu faulu, jenže potvrdilo, že se v přesilovkách spíše trápí. Spravit chuť si mohlo v 57. minutě, kdy se provinil proti hokejovým pravidlům další zadák Zítka, ovšem o reparát se samo připravilo svou nedisciplinovaností, když se po nedovoleném zákroku poměr sil na hrací ploše vyrovnal. Po závěrečné siréně se tak domácí znovu radovali z vítězství, tentokrát po spanilé jízdě triumfovali v poměru 5:1.

Samostatné nájezdy:

Uspěl:
Marian Morava (HBR)

Neuspěli:
Petr Polodna, Roman Vondráček (oba HBR)
Tomazs Paspryk, Adrian Labryga, Petr Lipina (všichni JAS)

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv