BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Třebíč - Havl. Brod 2:3 - Rebelové zvládli i druhé utkání na soupeřově kluzišti, z Třebíče vezou výhru
Rebelové zvládli i druhé utkání na soupeřově kluzišti, z Třebíče vezou výhru

Rebelové zvládli i druhé utkání na soupeřově kluzišti, z Třebíče vezou výhru

30.08.2012 | Richard Wagner, Jiří Mokrý

T Ř E B Í Č - Po jedenáctigólové přestřelce na ledě Šumperku zajížděla družina seskupená okolo trenéra Karla Dvořáka k prvnímu letošnímu derby zápasu na led Třebíče. Rebelové měli dobrý vstup do zápasu a rychle je poslal do vedení Petr Polodna, který v posledních zápasech chytá solidní střeleckou formu. Ve druhé třetině si havlíčkobrodská výprava vypracovala rozhodující náskok 3:0. Do konce druhé třetiny se Třebíč dočkala snížení z hole Buriana, které přišlo v početní výhodě Rebelů. Ovšem výsledek již ke zdárnému konci dotáhnout nedokázala a to i přesto, že v závěrečné power-play ještě skórovala. Další utkání čeká na Rebely v pondělí 3. září, kdy doma přivítají písecký Komterm.

 
příp., čtvrtek 30.8.2012
SK Horácká Slavia Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Burian V., 60. Rangl (Čuřík) - 5. Polodna (Meidl V.), 33. Kostourek (Rytnauer), 35. Štěpánek (Fiedler, Vondráček R.). Rozhodčí: Pokorný Z. - Rampír, Klouda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 520. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Dusík) - Malena, Rangl, Peroutka, Sláma, Čejka, Dlapa, Zítka, Sobotka - Čech, Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, Marosz - Křivohlávek, Kaut, Vondráček T. - Kadela, Moučka, Káň

BK Havlíčkův Brod: Suchan (Opršal) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík J., Novotný, Morava, Blažek, Jelínek - Vondráček R., Štěpánek, Endál - Polodna, Třetina, Meidl V., Ondráček, Kostourek, Rytnauer - Musil, Stehlík, Fiedler

 

Hned v prvním střídání mohli jít Rebelové do vedení po chybě třebíčské obrany, ale Vondráček tváří v tvář Čiliakovi neuspěl. Domácí nastoupil do zápasu poněkud zaskočeně, což hosté využívali k rychlým protiútokům a nebezpečným akcím. Jednu z nich proměnili v gól už v páté minutě. Petr Polodna dostal nezištnou přihrávku do střelecké pozice od Václava Meidla. Na Polodnu již zívala poloprázdná branka a nebylo pro něj problém kotouč bekhendem zasunout za Čiliakova záda 0:1.

Také Třebíčští si vypracovali akci, která zaváněla vyrovnáním. Obránce Malena šikovně zavezl puk do útočného pásma, kde zadovkou našel volného Moučku, jenž ještě předával na chvilku volného spoluhráče. Jenže než k němu puk přiklouzal, byl zablokován. První třetina tak skončila jednobrankovým vítězstvím hostů.

Druhá část hry začala šancí Třebíče, když se podél pravého mantinelu prodral do útočného pásma, ale jeho jedovka mezeru mezi Suchanovými betony nenašla. A tak přišel trest v podobě dvou rychlých branek v síti Třebíče. Ve třiatřicáté minutě poslal přihrávku za obranu Rytnauer, rozjetý Milan Kostourek pod ramenem přesouvajícího se Čiliaka zvýšil na 0:2. Neuběhly ani dvě minuty a hosté už vedli o tři góly. Ukázkovou souhru celé formace zakončil Petr Štěpánek - 0:3

Domácí se ale nemínili smířit s nulou na své straně časomíry. Vymazat ji se jim povedlo paradoxně v oslabení, když na trestné seděl Křivohlávek. Vilém Burian šikovně vypíchl puk obráncům, ujel jim a blafákem do forhendu nedal Suchanovi žádnou šanci – 1:3. Tímto stavem skončila druhá perioda zápasu.

Otázkou do třetí třetiny bylo, zda se domácím podaří přidat kontaktní branku a pokusí se o vyrovnání. Hosté ale, takovou možnost nechtěli dopustit. Většina pokusů Třebíčských byla nepřesná a mířila mimo tři tyče. Hosté chvílemi vyvinuli velký tlak a hlavně v přesilovkách točili hlavy domácí obraně.

Více než pětistovku diváků potěšil druhou brankou Horácké Slavia až v power – play David Rangl, jehož střela propadla brodskému brankáři za brankovou čáru. Víc už ale Třebíčští nestihli a tak se ze zaslouženého vítězství radovalo mužstvo Havlíčkova Brodu.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes přijel kvalitní soupeř, o to víc mě mrzí, že nám chyběli tři beci základní sestavy, dva mají virózu a Standa Dietz jel pomoci Budějovicím v European trophy. V pondělí by už snad měli být všichni tři k dispozici. Havlíčkův Brod nás dokonale prověřil a všichni tři beci nám hodně chyběli, to bylo zcela evidentní. Obrana je ale věcí celé pětky, která je na ledě a dnes nám útočníci v obranné fázi hráli poněkud pasivně. Soupeř má velice šikovné hráče, dobré na kotouči. Zdálo se mi, že hráči si až příliš uvědomovali kvalitu soupeře a chyběla mi u nich větší zarputilost. Soupeř k nám přistupoval velmi důsledně a naši kombinaci nám kazil. Chyběla nám na hokejkách pohoda a z toho vyplýval i průběh utkání.

Karel Dvořák – HC Rebel Havlíčkův Brod: Já nejsem příliš nakloněn těmto derby v přípravě, ale vše dnes proběhlo dobře. Zápas byl bojovný, ale slušný, jsme rád, že jsme tady zabojovali a vyhráli. Dnes jsme plnili věci, které jsme si řekli, pořád máme v obraně mezery, ale dnes bych mužstvo za obrannou činnost pochválil. Měli jsme několik gólových šancí, které jsme nedali, ale pořád je to jen příprava, nervy z neproměněných šancí přijdou až od dvanáctého září. Obě branky jsme dnes dostali po hloupých chybách. Při té první jsme měli puk na holi, ale stejně nám ujel hráč sám na bránu. Při druhé brance to byla taková střela – nestřela, která skončila brankou. Pokrytí prvního protiútoku máme dobré, ale následné akce a dojíždění protihráčů už pokrýváme hůř, to je naší slabinou.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv