20. 10. 2018 | Štěpán Ondráček

Trápení pokračuje! Junioři nestačili na rozjeté Pardubice a dál čekají na výhru

Havlíčkobrodští junioři po těsné porážce v Hradci Králové přivítali v dalším kole Pardubice. První třetina nabídla útočný hokej na obou stranách, ale šťastnější mohli být hosté, kteří vedli o jednu branku. Bruslaři si vytvořili ve zbývajícím průběhu několik šancí, avšak Dynamo bylo úspěšné v přesilových hrách. Junioři nezískali ani bonusový bod, když prohráli v samostatných nájezdech. Do listiny střelců se zapsali Jiří Hromádka, Pavel Vaňous a Jakub Petržilka (na snímku).

Úvodní minuty patřily Pardubicím, které jako první ohrozily brankáře Nedvěda, jenž musel ukázat své schopnosti, když dokázal reagovat na teč. Východočeši šli za svoji aktivitu ve 3. minutě do vedení. Buly v útočném pásmu vyhrál hostující Kostka na domácí branku, kam si okamžitě najel Jiří Bucek. Hráč Dynama shrábl kotouč, položil si Nedvěda a střelou k pravé tyči rozsvítil červené světlo. Bruslaři vyrovnali o 3 minuty později, když Švec oslovil Jiřího Hromádku, který střelou do protipohybu Vlka určil smírný stav duelu. Pardubice byly dále lepším týmem, což potvrdil Chára, ale jeho zakončení přečetl maskovaný muž Havlíčkova Brodu. Dynamo udeřilo v 11. minutě, když se nejlépe před svatyní domácích zorientoval Ondřej Rohlík, jenž napodruhé uspěl. Bruslaři se před Vlka moc nedostávali, a tak byl více v permanenci maskovaný muž Havlíčkova Brodu, který musel poděkovat brankové konci. V 18. minutě byl ve stoprocentní šanci Rohlík, ale toho skvěle vychytal Nedvěd.

Mladí Bruslaři byli hned od úvodních minut druhé třetiny aktivnějším mužstvem, když několikrát prověřili Vlka, který si poradil se všemi pokusy. Pardubice potom hrály dvě přesilové hry, přičemž jednu dokázaly proměnit v gól. Souhra Olivy s Martinem Bučkem na modré čáře skončila třetí brankou. Druhý jmenovaný se opřel do puku hned z první a nedal Nedvědovi šanci. Výběr z Kotliny byl blízko druhé branky po dobré práci Kulhánka, jenž objel branku soupeře a nahrál mezi čárky Hromádkovi, který neměl dost času na zakončení. Další přesilovka znamenala další gól Dynama. Pochobradský našel zcela volného Jakuba Mertu, který si věděl rady se svým zakončením a poslal brankáře Nedvěda na střídačku. Nový muž v brance Havlíčkova Brodu nevydržel dlouho s čistým štítem, když ho ve 36. minutě propálil Michal Rouha.

V posledním dějství mohli udeřit jako první domácí hráči, ale zaváhání gólmana Vlka zůstalo nepotrestáno. Východočeši navýšili vedení v početní výhodě. Oliva vystřelil od modré a plachtící kotouč zasáhl před Králem Martin Kostka. Havlíčkův Brod mohl rychle reagovat, ale Kopic štěstí v koncovce neměl. Bruslaři přidali druhý gól v přesilovce, když Fialovu střelu tečoval mimo dosah Vlka Pavel Vaňous. Domácí tým přidal ještě jednu branku, která nesla rukopis Kohouta. Útočník Bruslařů se dostal do pásma soupeře a vyzval ke skórování Jakuba Petržilku. Člen čtvrté formace nedal Vlkovi ranou z první šanci. Pochobradský našel najetého Ondřeje Hledíka, který střelou pod víko prostřelil Krále. V nadstavbovém prodloužení byli aktivnější domácí, ale gól nevsítili stejně, tak jako hosté. Bonusový bod nakonec ukořistily Pardubice díky úspěšným nájezdům.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 6. Hromádka (Švec, Košťál), 49. Vaňous (Fiala, Adam), 56. Petržilka (Kohout, Dudycha) – 3. Bucek (Kostka), 11. Rohlík (Trejbal, Koffer), 27. Bučko (Mert, Koffer), 32. Mert (Pochobratský), 35. Rouha (Hledík, Pochobradský), 45. Kostka (Oliva, Bucek), 58. Hledík (Pochobradský, Rouha), rozh. náj. Rouha. Rozhodčí: Filip Vrba – Tomáš Měkýš, Ondřej Polák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 31:40 (9:15, 5:15, 13:9 – 4:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 3:6, 3:7. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 0:1.

Nedvěd (32. Král) – Dudycha, Košťál, Dvořák, Najman, Adam, Krejčí – Cachnín (A), Tecl (C), Holenda – Kopic, Vaňous, Fiala – Švec, Kohout, Hromádka – Vyvial, Kulhánek, Petržilka

Pardubice

Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Leder, Bučko, Blažej (A), Mert – Hledík, Pochobrodský, Rouha, Rozlílek (A), Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal