BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Ml. Boleslav - Havl. Brod 5:3 - Dorost doplatil na špatné vstupy do třetin! Z Boleslavi si odváží bod
Dorost doplatil na špatné vstupy do třetin! Z Boleslavi si odváží bod

Dorost doplatil na špatné vstupy do třetin! Z Boleslavi si odváží bod

11.10.2018 | Štěpán Ondráček, Lukáš Chuchválek

MLADÁ BOLESLAV - Havlíčkobrodští dorostenci se vydali na led Mladé Boleslavi, kde bylo k vidění velmi zajímavé utkání. Zápas začali lépe domácí, kteří vedli, ale Havlíčkobrodští dokázali rychle odpovědět. Celek z Kotliny opět prohrával o jednu branku, avšak dvěma trefami v řadě otočil vývoj utkání na svoji stranu. Mladá Boleslav ve vypjatém utkání vyrovnala a nakonec brala cenné tři body. Soubor z Kotliny veze domů bod za úspěšné nájezdy, když se prosadil Vladislav Juřica. Do tabulky střelců se zapsali také Matěj Kozlík, Karel Matoušů a Adam Rauš.

 
8., čtvrtek 11.10.2018, Ško - Energo Arena
BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
5:3
(2:2, 1:1, 2:0 – N 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Haas (Peca), 9. Sommer (Kredl), 37. Žabka (Haas), 41. Gardoň (Žabka, Sluka), 54. Plíšek (Rajgl, Gardoň) – 3. Kozlík (Dymák), 20. Matoušů (Dvořák), 22. Rauš (Kozlík), roz. náj. Juřica. Rozhodčí: Radek Wagner – Jakub Grundler, Jakub Serbus. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 33:29 (14:13, 11:9, 8:5 – 0:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3. Prodloužení: 0:0. Samostatné nájezdy: 1:2.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (D. Náhončík) – Sommer, Křepelka, Rajgl (C), Moravec, Hrouda, Žabka (A), Vochvest – Mazancová, Sluka, Kredl, Plíšek (A), Gardoň, Peca, Ďurač, Hruška, Haas, S. Náhončík, Růžek

BK Havlíčkův Brod: Král (Bělohlávek) – Dvořák, Besmák, Doležal, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica (A), Rauš (C), Janko, Holenda, Beneš, Kozlík, Krejčí, Prášek

 

Zápas jako takový začal pořádně zostra. Už ve druhé minutě se trefil za domácí Bruslaře Oskar Haas, jenž si v mezikruží počkal, až se otevře prostor, a zakončil do zčásti odkrytého prostoru u levé tyče. Boleslavští se neradovali dlouho, neboť při následující přesilovce hostů vyrovnal Matěj Kozlík. V následujících minutách měl spíše navrch Havlíčkův Brod, jenž využíval chyby v boleslavském rozestavení, ale domácí obrana je posléze dokázala napravit. Situace se změnila v 9. minutě při boleslavské přesilovce, kterou využil prudkou ranou Albert Sommer. V dalších minutách měla navrch opět Mladá Boleslav, která tlačila dlouho na soupeře, ale gólman Král s obranou před sebou dokázal všechny situace do konce třetiny ustát. S blížící se sirénou však Boleslav polevila a přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu do šatny z hole Dvořáka, jehož střelu perfektně tečoval Karel Matoušů.

Zatímco v úvodní třetině měli mírnou převahu domácí, ta druhá patřila spíše Brodu. Svědčí o tom i přesilovková trefa Adama Rauše, jenž byl nejblíže odraženému puku u pravé tyče a zakončil do takřka prázdné brány. Stuchlík musel následně likvidovat několik nebezpečných šancí soupeře, kdy na něj dotírali Dynák s Holendou. Musel svým riskantním povyjetím likvidovat i nebezpečnou příležitost Kozlíka. Od zhruba poloviny třetiny byla více aktivní Boleslav, avšak chyběla střelba. Byly však vidění souboje o puk u mantinelu. Boleslavští Bruslaři však trpělivě čekali na příležitost, která přišla ve 38. minutě, kdy už po 15 sekundách zužitkoval přesilovku prudkou ranou Boris Žabka.

Led nestihl ještě po rolbování pořádně zatvrdnout a Boleslav hned na úvod posledního dějství navýšila na 4:3 díky výstřelu Matěje Gardoně, jenž si sjel k mantinelu a překonal Krále. Domácí mohli svého soupeře knockoutovat vzápětí, ale tutovou šanci spálili. Vzápětí v protiútoku udeřili Juřica a Beneš, avšak ani oni neuspěli. Nadále zůstávali aktivnější spíše domácí, z čehož pramenil pátý gól v síti Havlíčkova Brodu, o který se postaral tři vteřiny před koncem přesilovky v 54. minutě Jindřich Plíšek. Hosté se do konce zápasu snažili zápas ještě zlomit na svou stranu, vynutili si i přesilovku pěti proti třem, avšak další gól už nepadl a stav zůstal po šedesáti minutách 5:3. Prodloužení žádný gól též nepřineslo, a tak si to hráči obou Bruslařských klubů rozdali v samostatných nájezdech, v kterých byli úspěšnější hosté zásluhou Vladislava Juřici, jenž se postaral o ten rozhodující.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi, že jsme získali tři body. Věděli jsme, že to nebude snadný zápas, že soupeř bude bojovat, a že musíme vynaložit maximální úsilí. Myslím, že nám chviličku trvalo, než jsme si to uvědomili, ale kluci bojovali, dali do toho srdíčko a díky tomu jsme vyhráli. Malinko nás mrzí, že jsme v prodloužení, kde jsme byli jasně lepší a měli jsme minimálně tři vyložené šance, nedali gól, čímž jsme se připravili o bod.

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Zápas pro nás skončil nepříznivě, i když jsme chtěli bodovat. Myslím si, že herně jsme na to měli, kdybychom dvakrát za nějakých osm až deset minut nezaváhali. Soupeř toho dokázal využít a trefil laciné góly jenom ze střel beků nebo útočníků. V zápase jsme mohli bodovat a kdybychom za stavu 3:2 pro nás přidali nějaký gól, soupeři by se to těžko obracelo. Zaplaťpánbůh za bod, ale mohli jsme to dovést i do vítězného konce.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Odehrané 13:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
BK Havlíčkův Brod
×
Odehrané 17:00 | Muži
HC Stadion Cheb
BK Havlíčkův Brod