BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Vel. Popovice 3:6 - Juniorka doplatila na neproměňování šancí a doma schytala od Velkých Popovic šestku
Juniorka doplatila na neproměňování šancí a doma schytala od Velkých Popovic šestku

Juniorka doplatila na neproměňování šancí a doma schytala od Velkých Popovic šestku

28.02.2016 | Ladislav Vácha

Juniorka chtěla doma uspět a oplatit porážku Velkých Popovicím. Ke splnění svého cíle vykročila pravou nohou a ujala se vedení zásluhou Dominika Suchého, ale potom doplatila na spoustu zahozených šancí a velkou nedisciplinovanost. Středočeši v úvodní dvacetiminutovce vyrovnali a nakonec vyhráli 6:3. Zbývající dvě branky Havlíčkova Brodu vstřelili Michal Přibyl a Jan Jelínek.

 
34.kolo, neděle 28.2.2016
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Slavoj Velké Popovice
HC Slavoj Velké Popovice
3:6
(1:1, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 16. Suchý (Přibyl, Polák), 53. Přibyl (Hubert, Polák), 60. Jelínek – 20. Teršíp (Tabašek, Černý), 33. Kolář, 38. Teršíp (Honc), 42. Teršíp (Krch), 48. Kolář, 56. Krch (Honc). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Jaroslav Kuřítko, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 4:7, navíc Lacina 5 + OK [SEK], Mendl 5 + OK [KOL] - Sovák 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 48:27. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Hanák (Adam) – Lacina, Lobo, Mendl, Suchý, Kopic, Benák – Hubert, Jelínek, Kraučuk, Křížek, Motl, Polák, Přibyl, Hendrych

HC Slavoj Velké Popovice: Sovák – Klička, Bartl, Krch, Černý, Havelka, Teršíp, Honc, Morava, Tabašek, Zelený, Vít, Sup, Kolář, Mušo

 

Bruslaři začali skvěle a vypracovali si několik slibných šancí. Sice je nevyužili, ale nemuselo je to tolik mrzet. V 16. minutě se natlačili důrazně před brankoviště a kotouč za gólmana Sováka dopravil z dorážky obránce Dominik Suchý. Už to vypadalo, že na tomto stavu se do první sirény nic nezmění, ale Jakub Tabašek nahrál v poslední minutě Jakubu Teršípovi, který odrazem o brankovou konstrukci trochu šťastně prostřelil brankáře Hanáka.

Havlíčkův Brod byl v prostřední části jednoznačně lepší a trpělivě bušil do obranného bloku svého soupeře. Vypracoval si spoustu vyložených šancí, ale s jejich proměňováním byl hodně na štíru. A aby toho nebylo málo, při přesilovce udělal znovu chybu a hosté ji tentokrát potrestali. Středočeši se řítili sami dva na gólmana Hanáka, kterému nedal rychlou střelou šanci Jan Kolář. Soubor z Kotliny potom zahodil další tutovky a stihl ho za to krutý trest. Michal Honc nabil na pravou stranu Jakubu Teršípovi, jenž skóroval svižnou zápěstní ranou. Tresty na 5 minut plus do konce utkání potom vyfasovali z tábora domácích Jakub Lacina a Dušan Mendl.

Havlíčkův Brod se v dlouhém a nepříjemném oslabení dlouho úspěšně bránili, ale nakonec se střelecky prosadil Jakub Teršíp, který završil svůj hattrick. Už hodně zaskočení domácí schytali brzy další tvrdý úder, když si ze strany sjel na osu hřiště Jan Kolář a střelou na lapačku překonal brankáře Hanáka. Broďáci vykřesali jiskřičku naděje v 53. minutě, když se puku chopil mezi kruhy Michal Přibyl a skvostnou dělovkou zavěsil pod víko. Velké Popovice se dočkaly při hře 4 na 4, když ránu Michala Honce vyrazil brankář Hanák před sebe, ale z pohotové dorážky hned uspěl Radan Krch. Havlíčkobrodská družina už se zmohla jen na kosmetickou úpravu konečného stavu, když se v poslední minutě zápasu trefil z mezikruží Jan Jelínek.

Více podrobností najdete v podrobném textovém on-line přenosu ZDE.

Ohlasy trenérů

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Zápas se mi nehodnotí lehce, protože jsme prohráli. Máme hodně zraněných, takže jsme do utkání nastoupili i se čtyřmi staršími dorostenci. První třetina byla z naší strany výborná, dobře jsme se pohybovali, ale neproměnili jsme šance. To byla jediná vada na kráse. Kdybychom vedli 4:1, nebylo by vůbec o čem. Ve druhé třetině už naše hra nebyla tak dobrá, udělali jsme zbytečnou chybu v přesilovce, inkasovali jsme gól na 1:2 a potom i na 1:3. Opakuje se to a jsme nedisciplinovaní. Během minuty jsme dostali dva tresty na 5 minut plus do konce utkání. Soupeř to potrestal a dal díky tomu další gól, po čemž už se zápas jenom dohrával. Poměl střel na branku byl 48:27, ale nebyli jsme schopní dát branku. Soupeř nás v podstatě z každé chyby potrestal.

Zbyněk Kukačka (HC Slavoj Velké Popovice): Myslím si, že naši kluci odehráli zápas dobře. V první třetině jsme se trápili, soupeř hrál výborně, potom jsme už začali mít trochu více ze hry my. Myslím si, že nám na začátku třetí třetiny pomohla i dlouhá přesilovka 5 na 3.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
Draci Šumperk