BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Č. Budějovice B 4:2 - Mladší dorost odstartoval nadstavbu parádně, doma si poradil s Českými Budějovicemi B
Mladší dorost odstartoval nadstavbu parádně, doma si poradil s Českými Budějovicemi B

Mladší dorost odstartoval nadstavbu parádně, doma si poradil s Českými Budějovicemi B

18.01.2015 | Ladislav Vácha

HAVLÍČKŮV BROD - Mladí Rebelové začali nadstavbovou část proti Českým Budějovicím B, jimž měli co oplácet. Jihočeši totiž Broďáky dvakrát obrali o body, přičemž v Kotlině dokonce vyhráli. Na Vysočině prožili znovu úspěšný začátek a šli do vedení, ale jejich soupeř dokonal po třech gólech obrat a nakonec si nenechal vzít důležité vítězství 4:2. Za Havlíčkův Brod se trefili Michal Teplý, Jan Petržílek, Václav Piskač a Radim Pejchal.

 
A1, neděle 18.1.2015
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - ČEZ Motor České Budějovice B
ČEZ Motor České Budějovice B
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Teplý (Pejchal), 15. Petržílek (Lachman, Veverka), 22. Piskač (Holenda, Veverka), 45. Pejchal (Teplý) – 7. Holý (Egert), 40. Egert (Holý, Šindelář). Rozhodčí: Tomáš Krejčí – Filip Honza, Jaroslav Přibyl. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Arbelovský) – Lachman, Adam, Rubner, Zvěřina, Marek, Horák – Holenda, Veverka, Petržílek "C" – Teplý, Pejchal, Cachnín – Kohout, Přibyl, Piskač – Kulhánek, Tecl, Pokorný

ČEZ Motor České Budějovice B: Vokůrka (Prušák) – Kadlec, Ruprecht, Vávra, Štěcha, Beránek, Procházka, Řepa, Egert, Šulista, Svoboda, Tejček, Tisoň, Lefan, Masopust, Šindelář "C", Vaculík, Holý

 

Hosté od úvodních minut jasně ukazovali, že svou kůži rozhodně nehodlají dát v Kotlině lacino. Rychle zaslali havlíčkobrodské obraně dvě důrazná varování v podobě nebezpečných šancí a na začátku 7. minuty otevřeli gólový účet zápasu. Při přečíslení 2 na 1 naservíroval Jiří Egert ideální pas do předbrankového prostoru na Matyáše Holého, jenž ranou bez přípravy přehodil Folvarského vyrážečku. Mladí Rebelové nelenili a díky zvýšené aktivitě brzy slavili vyrovnání. Radim Pejchal narýsoval parádní nahrávku před brankoviště na Michala Teplého, jenž polovysokou ranou chladnokrevně skóroval. A to nebylo vše. Motor se dostal pod velký tlak a domácí překlopili pomyslné misky vah na svou stranu. Nahození Tomáše Lachmana krásně tečoval Jan Petržílek a brankář Vokůrka neměl žádnou šanci.

Kraučukova parta naskočila do prostřední části s velkou chutí a po využité přesilovce unikla Jihočechům do dvoubrankového trháku. Vojtěchové Veverka a Holenda připravili ideální palebnou pozici pro Václava Piskače, jenž úplně sám z mírného úhlu na pravé straně střelou z první přehodil Vokůrkův beton. A s Českými Budějovicemi to mohlo vypadat ještě hůř. Vojtěch Holenda s Janem Petržílkem sehráli přečíslení 2 na 1 velmi dobře, ale vylámali si zuby na pozorném brankáři Vokůrkovi. Domácí v závěru prostřední části polevili a stihl je za to krutý trest. Matyáš Holý našel mezi kruhy osamoceného Jiřího Egerta a jeho svižný projektil zapadl do brodské brány.

Havlíčkův Brod obdržený gól do šatny nerozhodil a soubor z Kotliny získal zpět ztracené vedení. Michal Teplý nabil mezi kruhy Radimu Pejchalovi a obávaný střelec skóroval nad rameno českobudějovického muže s maskou. Celek od Černé věže se ještě snažil s výsledkem něco udělat. Půlminutovou dvojnásobnou početní převahu však nevyužil a na konci utkání ho Rebelové ke hře bez brankáře nepustili. Havlíčkobrodští mladíci tak vkročili do nadstavby pravou nohou, vyhráli 4:2.

Ohlasy trenérů

Milan Kraučuk (HC Rebel Havlíčkův Brod): Soupeř byl samozřejmě kvalitní. Uhráli jsme tři body, za které jsme rádi. Bylo to pro nás těžké utkání, hosté dobře bránili a my jsme se v zakončení moc neprosazovali. Šance jsme si vytvořili, ale zakončení je z naší strany stále špatné. Soupeře většinou tlačíme, ale pak uděláme nějakou chybu a z brejku to pak zavání gólem. Právě v poslední minutě druhé třetiny nás takto potrestal. Špatně jsme bránili, čtyřicet sekund před koncem jsme chtěli ujet a dát gól. Ale proč? Vždyť jsme 3:1 vedli. Nejdřív se zkrátka musí myslet na obranu a až potom na útok. S body spokojení jsme, ale to zakončení musíme stále pilovat.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv