14. 3. 2013 | Richard Wagner, Luboš Vácha

Sparta si v Kotlině otevřela střelnici, mladší dorost to odnesl sedmi góly

Havlíčkův Brod - Série neúspěchů v podání mladších dorostenců Rebelů je natažena na rovných sedm. Stejný počet gólů, jako mají nyní bojovníci z Kotliny porážek v řadě, jim dnes nadělila pražská Sparta. Nejvíce se na demolici Havlíčkova Brodu podílelo duo Ondřej Procházka - Václav Zídek. První jmenovaný dal gól a připsal si navíc ještě tři asistence, Zídek pak ke dvěma trefám přidal jednu nahrávku. V sestavě Rebelů se poprvé objevil Miroslav Folvarský, který však z pozice druhého brankáře do hry nezasáhl, a debut před vlastním publikem si odkroutil Vojtěch Holenda.

Jednoznačná první perioda pro Spartu

Do zápasu skočila lépe Sparta, která se ve druhé minutě dostala do vedení. Václav Zídek dobrou křižnou přihrávkou našel na pravém rohu brankoviště Ondřeje Procházku, který zasunul puk za záda domácího brankáře. Aktivně hrající Pražané sklidili ovoce v osmé minutě, kdy Ondřej Procházka protáhl puk po pravém křídle až na kruh, odkud na brankovišti nalezl hůl Václava Zídka, který bez milosti uklidil touš pod břevno marně se natahujícího Davida Marka. Na vteřinu přesně v polovině úvodní dvacetiminutovky to bylo již 0:3. Na dvě minuty byl vyloučen David Bušek a sparťané přesilovku bez pardónu využili.

Od modré čáry se přes Alexandra Vlada a Vojtěcha Komárka dostala hrací guma až na brankoviště, kde střílenou nahrávku usměrnil do sítě Albert Michnáč. O chvíli později mohlo být pro červenobílé barvy ještě hůře, ale Vojtěch Komárek minul ze tří kroků prázdnou bránu. Následně si rudí hokejisté znovu dopřáli početní výhodu, ale tu využít nedokázali. Nicméně těsně po návratu vyloučeného Rebela na led udeřil Filip Jeřábek, který z pravého kruhu vymetl pavučinky pod horní tyčkou Markovy branky.

Ztráta Rebelů se prohloubila

Hokejisté s velkým „S“ na hrudi měli snový vstup do prostřední třetiny a po šesti minutách vedli již 7:0. Vše načala akce Matouše Horského, jenž zavezl černé kolečko do útočné třetiny, kde našel hůl Jaroslava Chlouby, jehož střela prošla až za záda Davida Marka. Během půl minuty putovali na trestnou lavici David Michálek s Petrem Kalinou a hrálo se čtyři na čtyři. Hostům tato herní situace velmi sedla a dali v ní dvě branky. Kapitán Sparty Ondřej Procházka našel v mezikruží najíždějícího Václava Zídka, jenž si sjel blíže k brance a odrazem o vzdálenější tyč poslal kotouč do klece.

Neuběhla ani minuta a avizovaná druhá branka byla na světě. Tomáš Jandus našel na pravém kruhu Filipa Jeřábka, jenž střelou na bližší tyč rozesmutněl Kotlinu posedmé. Za Rebely se mohl prosadit Tomáš Nguyen, jenž sklepával Benákovo střílené nahození, ale před kasou minul hrací předmět. V závěru třetiny jsme ještě byli svědky šancí na obou stranách, když nejprve zkoušel své štěstí Petr Kalina, ale ten našel jen Markovy betony, a na druhé straně se hnali kupředu Jakub Kraučuk s Jakubem Abbrentem, ale do nahrávky druhého jmenovaného spadl jeden z hostů a šanci zmařil.

Bezbranková třetí třetina uzavřela utkání

Začátek třetího dějství se nesl v rozhodnutém duchu a do hry se dostal více i brankář hostů Adam Brízgala. Ten si poradil s průnikem Tomáše Nguyena, jehož střelu z levého kruhu čapl do lapačky. V přesilovce se dostal k zakončení Tomáš Pšenička, ale Markova vyrážečka byla na místě včas a střela na zadní tyč se od ní odrazila mimo. Krátce po skončení početní výhody se na brankoviště proháčkoval Albert Michnáč, jehož klička na lapačku nevyšla a David Marek v klidu zasáhl. Domácí muž s maskou měl stále více práce a svůj um ukázal znovu v oslabení, když napřáhl na modré čáře Petr Kalina, jehož vychytal parádním semaforem. Poslední minuty střetnutí byly mocně kouskované vyloučeními. Za vzájemnou potyčku pak mířili na trestnou lavici Albert Michnáč a Marek Bancíř. Sparta si tak z Kotliny odváží vysokou výhru 7:0.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 2. Procházka (Zídek), 8. Zídek (Procházka), 10. Michnáč (Komárek, Vlad), 19. Jeřábek (Procházka), 24. Chlouba (Horský), 25. Zídek (Procházka), 26. Jeřábek (Jandus, Horský). Rozhodčí: Petr Kotlík - Jan Kubát, Vít Stehlík. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:7.

Marek (Folvarský) - Holenda, Vlach "A", Benák, Nguyen "C", Kraučuk "A", Němec, Cejpek, Bušek, Michálek, Donda, Suchý, Bancíř, Abbrent