21. 10. 2012 | Richard Wagner

Zrušte třetí třetiny! Mladší dorostenci také nezvládli závěr zápasu a body bere Dukla

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Mladší dorostenci neuspěli proti svému největšímu sokovi. Podruhé si letos v derby Vysočiny připisuje všechny tři body jihlavská Dukla. A přitom havlíčkobrodští mladíci měli zápas parádně rozjetý. Po první třetině vedli již 3:1, ale Jihlavští dokázali ve druhé periodě snížit a ve třetí třetině navíc dokonali parádní obrat a dvěma brankami strhli vedení na svou stranu. Mladší dorost tak napodobil své o kategorii starší kolegy, kteří vinou výpadku ze třetí třetiny podlehli nejprve Písku a včera Pardubicím. Za Rebely se dvakrát trefil Marek Bancíř a dařilo se také Jakubovi Kraučukovi, který k jedné brance přidal ještě gólovou asistenci. Výběr trenérského tandemu Benák - Kraučuk tak prohrál poosmé v řadě. V příštím kole zajíždějí Rebelové na led posledního Tábora.

Kanonáda Rebelů zastavila rozlet Dukly

Jihlava vstoupila do utkání lépe a aktivněji, za což byla také odměněna brankou. Na trestnou lavici putoval Tomáš Nguyen a Jihlava za sedmnáct vteřin nabídnutou přesilovku bezezbytku využila. Richard Peschout nahodil puk „do ohně“, kde dobře dotíral David Čermák a vybojoval tak prostor pro Tomáše Mejzlíka, který se z dorážky nemýlil. Vedení Jihlavy však netrvalo dlouho. Rychlý brejk Rebelů vedl Lukáš Vala, jenž svůj pokus namířil jen do jihlavského brankáře Škarka, ale kotouč se odrazil přímo na hůl Jakuba Kraučuka, jenž jej zametl za záda gólmana Dukly.

Rebelové se náhle vyhoupli na koně a další rychlá akce, při níž si Tomáš Nguyen s Markem Bancířem rozebrali hostující obranu a druhý jmenovaný se do poloodkryté klece nemohl netrefit. Havlíčkobrodští získali převahu nejen výsledkovou, ale i herní a Jihlavské přehrávali. V dobré šanci se ocitl Jelínek, jehož střela měla patřičnou razanci, ale mířila jen do připraveného Škarka. Tlak domácích vygradoval v závěru třetiny, kdy se na lavici hanby poroučel Jiří Wasserbauer a Rebelové svou přesilovkovou kombinaci zakončili gólem. Nahrávku Dominika Suchého narval vší silou Marek Bancíř a podruhé v zápase si tak mohl vychutnat gólovou radost.

Jihlava se dostala na dostřel

Jihlavané vstoupili do druhé části aktivněji a v první výraznější šanci se ocitl Havránek, ale jeho střela od modré skončila na betonu připraveného Brože. Ten byl v permanenci i nadále, ale také Rebelové si vypracovali solidní šanci v přesilové hře. Tomáš Nguyen vystřelil „golfákem,“ ale při Škarkovi stálo i štěstí, jelikož puk břinkl o tyčku. Nedáš – dostaneš, tradiční pravidlo se potvrdilo i nyní. Po skončení přesilové hry vznikla trma vrma před svatyní Jana Brože, v níž se nejlépe zorientoval Tomáš Havránek, který hrací gumu zvedl nad beton domácího brankáře. Jihlavské náhle zaplavil nával endorfinů a Brož si připadal jako živý terč na střelnici. Nejvíce práce mu nadělala střela Jana Bíny z kruhu, proti níž se jen horko těžko přesouval. Jihlava se však ve druhé třetině vyrovnání nedočkala.

Obrat ve skóre ve prospěch Dukly

Začátek třetí periody patřil domácím, ale Jiří Benák se svým pokusem neuspěl, jelikož netrefil branku. Jihlava dostala šanci na srovnání v přesilové hře, ale nabídnutou výhodu nevyužila. O chvilku později se však již zaslouženě radovala. Dukla se po vyhraném vhazování usadila před domácí klecí a Ondřej Najman našel v mezikruží Davida Čermáka, který si sjel k brance a blafákem vykoupal Brože. Vrátit Rebelům vedení mohl při hře čtyři na čtyři Lukáš Vala, ale jeho únik s vypjetím všech sil zlikvidoval Jakub Škarek. Hra byla kouskována vyloučeními a Rebelové hráli dokonce ve třech, ale Čermák na Brože nevyzrál. Následně si přesilovku zahráli i domácí hokejisté a činit se musel maskovaný muž Dukly, ovšem ten si se střelami Nguyena a Vacka od modré poradil. Zápas kráčel do prodloužení, ale nastavení odmítli jihlavští hokejisté, kteří tři minuty před koncem udeřili. Střelu Stanislava Huňáčka od modré čáry Brož reflexivně vykopl, ale kotouč mu za jeho záda bleskově vrátil Ondřej Najman, který tak rozhodl o tom, kdo si připíše body. Nguyen sice v závěru ještě zkoušel došťouchat puk do branky, ale Jihlavané jej zalehli. Dukla si tak z Kotliny odvezla cenné vítězství.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 -1 0
Marek Bancíř 2 0 2 -1 2
Jiří Benák 0 0 0 1 0
David Bušek 0 0 0 -1 0
Jan Jelínek 0 0 0 -1 0
Daniel Kolouch 0 0 0 0 2
Jakub Kraučuk 1 1 2 1 2
Jakub Lacina 0 0 0 0 0
David Michálek 0 0 0 0 0
Tomáš Nguyen 0 1 1 -1 39
Martin Semrád 0 0 0 0 0
Dominik Suchý 0 1 1 0 0
Jan Vacek 0 0 0 -3 0
Lukáš Vala 0 1 1 1 0
Jiří Vlach 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jan Brož 60 33 4 29 87,88 0 0

Ohlasy k utkání

11 kolo, neděle 21.10.2012 od  
3:4
(3:1, 0:1, 0:2)
Havl. Brod - Jihlava
ELIOD extraliga mladšího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 7. Kraučuk (Vala), 8. Bancíř (Nguyen), 20. Bancíř (Suchý, Kraučuk) - 5. Mejzlík (Čermák, Pešout), 29. Havránek (Čermák, Mejzlík), 51. Čermák (Najman), 57. Najman (Huňáček). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný - Robin Horký, Jakub Capouch. Vyloučení: 6:6, navíc Nguyen (HBR) 10 min. OT + 5+DKÚ za nesp. chování a Pospíchal (JIH) 10 min. OT za nesp. chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

Sestavy

Havl. Brod

Brož (Marek) - Lacina "A", Bušek, Suchý, Vacek, Hrabáň, Němec, Benák, Bancíř, Nguyen "C", Vala "A", Kolouch, Kraučuk, Jelínek, Abbrent, Cejpek, Vlach, Veselka, Michálek, Semrád

Jihlava

Škarek (Vítešník) - Pospíchal "C", Váňa, Dörrer, Huňáček, Pražák "A", Wasserbauer, Havelka, Havránek, Najman "A", Bína, Osčádal, Hrala, Kousal, Pešout, Mejzlík, Čermák

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři