23. 3. 2012 | Eva Streichsbierová

Kotlina bude mít nové mantinely! Rekonstrukcí projdou i kabiny pro mládež

Kotlina se pomalu ale jistě stává jedním z nejvyhledávanějších areálů pro pořádání nejrůznějších hokejových kempů. Aktuálně se na ledě havlíčkobrodského zimního stadionu prohánějí mladí čeští reprezentanti do 18 let a v létě by je měli vystřídat jejich o dva roky starší kolegové. „Myslím, že to nejlépe svědčí o tom, jakou má Kotlina pověst,“ poznamenal starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl.

Nejde ovšem jen o domácí týmy, zájem projevují i zahraniční kluby. To musí být pro město asi hodně příjemná vizitka, souhlasíte?
Rozhodně. Jestliže za vámi přijede zájemce z Německa a říká, že by chtěl v Havlíčkově Brodě pořádat kempy švýcarských, rakouských a německých týmů, tak to samozřejmě potěší. A je to jasný důkaz, že areál Kotlina má svoji úroveň.

Možná by si ale zimní stadion zasloužil nové mantinely. O jejich výměně se ostatně mluvilo už po loňské sezoně. Jaká je aktuální situace?
Mohu oznámit příjemnou zprávu, že letos se mantinely dělat budou. Už je stanovený i termín a domnívám se, že už dokonce proběhlo výběrové řízení. Takže někdy v dubnu nebo květnu, prostě poté, co roztaje led, nastoupí firma a začne se s výměnou.

Bude se na této změně nějakým způsobem finančně podílet i klub, nebo je to čistě investice města?
Jelikož jde o majetek města, tak se na tom podílí opravdu pouze město. Respektive Technické služby Havlíčkův Brod, protože to jde z jejich rozpočtu. A je to i z důvodu, že pokud by někdy v budoucnu klub skončil, což si pochopitelně nikdo nepřeje, tak nevzniknou žádné problémy s vyrovnáním.

Nové mantinely už by měly splňovat všechny potřebné normy?
Ano, přesně tak. To je taky důvod, proč k výměně dochází. Bylo by hodně smutné, kdyby kvůli nevyhovujícím mantinelům došlo k nějakému úrazu. To by mě hodně mrzelo, a proto tuhle výměnu považuji za důležitou a jednoznačně správnou.

A bude to letos jediná úprava či oprava stávajícího stadionu?
Ne, ještě je na programu rekonstrukce hráčských kabin pro mládež. Neznám ještě konkrétní rozpočet, ale celkově by ty náklady měly být kolem čtyř milionů korun. A to včetně sociálních zařízení, které se také opravují.

Já se ještě vrátím k onomu zmiňovanému zájemci z Německa, který by rád v Havlíčkově Brodě pořádal hokejové kempy. Je to aktuální už pro tenhle rok?
Město poskytlo záštitu jedné agentuře z Německa, která organizuje tahle soustředění, a teď už bude záležet jen na tom, jak se domluví se správcem stadionu. Každopádně u mě tady ten zástupce byl, je to původem Čech a má vztah k Brodu. A dokonce jsem před nedávnem objevil Kotlinu i na některých německých internetových stránkách.

Už druhou sezonu patří HC Rebel jinému majiteli, konkrétně firmě ŽSD a.s.. Udělalo podle vás město dobře, když jí prodalo svůj podíl v klubu?
Určitě to vnímám jako velmi dobré rozhodnutí. A to hned ze dvou důvodů. Jednak si prostě myslím, že takovouhle společnost, která se zabývá hokejem, by nemělo provozovat město, ale výhradně profesionálové.

A ten druhý důvod?
Se vstupem soukromého vlastníka do klubu poklesl příspěvek města na hokej, což je obrovská výhoda. Neznamená to, že jsme nějaké peníze ušetřili, ale mohli jsme je rozdělit mezi další sporty a kulturu. A to považuji za velmi důležité.

O vás je známo, že na zápasy Rebelů chodíte poměrně často. Jak se vám líbila ta letošní sezona?
Já říkám, že mnohdy není nejdůležitější samotný výsledek, ale to, jestli se hráči o něj porvou a jestli je na nich vidět chuť. A mně přišlo, že ji hráči určitě měli. Vím, někdo možná byl zklamaný, že jsme se neumístili tak vysoko jako loni, ale já i to letošní sedmé místo považuji za skvělé.

Máte nějakého oblíbeného hráče? Nějakého, který vám třeba v tom letošním kádru chyběl?
Třeba loni se mi moc líbili Třetina s Endálem, to jsou hráči, které bych tady chtěl. Ale chápu, že pokud jsou výborní, tak jdou pochopitelně za lepším. Tak to má být. I mladí potom vidí, že pokud budou dávat hokeji maximum, mohou se posunout dál. Ale znovu opakuji, já byl s letošní sezonou spokojený.

Mezi jednotlivými kluby z Vysočiny panuje dost velká rivalita. Jak je to na úrovni radních, také se občas navzájem hecujete?
Přiznám se, že od doby samolepek už ne (směje se). A je to samozřejmě dobře, protože by vždycky mělo jít jen o sportovní stránku. Pokud se něco takového řeší na úrovni radnic, tak je to vždycky špatně.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři