BK Havl. Brod - Blíží se Mezinárodní hokejová škola. Bruslaři na ni vyšlou 11 hráčů!
Blíží se Mezinárodní hokejová škola. Bruslaři na ni vyšlou 11 hráčů!

Blíží se Mezinárodní hokejová škola. Bruslaři na ni vyšlou 11 hráčů!

07.07.2019 | Ladislav Vácha

Na Mezinárodní česko-finskou hokejovou školu zamíří i 11 Bruslařů

Mezinárodní česko-finská hokejová škola (IIHS) už znovu klepe na dveře. Mladí hokejisté se už brzy sejdou v Jihlavě, a to v pondělí 22. července. Pod vedením zkušených trenérů budou pracovat déle než týden, kemp skončí 30. července. Zatímco minulého ročníku se účastnili hráči hned ze sedmi klubů z Vysočiny, tentokrát mají své zastoupení jen HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, SK Horácká Slavia Třebíč a SKLH Žďár nad Sázavou. Náš klub může těšit, že na prestižní akci vyšle společně s Jihlavou nejvíce hráčů, a to hned 11!

 

Na mezinárodní kemp pravidelně jezdí hokejisté z havlíčkobrodské hokejové líhně. Zatímco minulého ročníku se zúčastnili jen čtyři Bruslaři, tentokrát jich ve výběru figuruje hned jedenáct! Jsou to brankář Vít Jirák, obránci Tadeáš Adam, Matěj Fiala, Adam Král a Patrik Mrtka a útočníci Jan Frühbauer, Tadeáš Koubek, Rostislav Nosek, Lukáš Nový, Tomáš Smetánka a Josef Teplý, mladší bratr Michala Teplého, který nedávno uspěl na draftu NHL, kde si ho vybralo Chicago Blackhawks. Hlavním trenérem je navíc Jakub Venc, jenž v uplynulé sezoně vedl mládežnické kategorie Bruslařů.

„Kvalita hráčů je rozhodující. Letos je kemp pro ročníky narození 2006. Jestli má jeden tým tento ročník silnější, pak má logicky v nominaci více hráčů. Třeba loni dodala nejvíce českých hokejistů do kempu Třebíč. Nějaká rivalita mezi kluby nás vůbec nezajímá,“ zdůraznil pro web hcdukla.cz hlavní manažer akce Bedřich Ščerban. Finové budou opět z týmů KooVee Tampere, Tappara Tampere a nově také Uplakers Ylojärvi. Trenérský štáb je složen z obou partnerských zemí, kempu se zúčastní i finský a maďarský rozhodčí a kouči z Běloruska.

Hokejisté budou namíchání do dvou česko-finských týmů, jeden tým bude sestávat z 13 českých a 10 finských hráčů. Důvod je jednoduchý – aby mezi sebou co nejvíce komunikovali v angličtině, úředním jazyku kempu. Vedle sportovní stránky se tak dodržuje i sociálně-kulturní podtext akce. Nejpodstatnější opět je, že hráčská účast na kempu není finančně vymahatelná. Nominováni jsou nejtalentovanější hokejisté z Kraje Vysočina ročníku narození 2006. Sestaven je i seznam náhradníků, kdyby se původně nominovaný hokejista nemohl kempu zúčastnit. Do nominace může promluvit i přístup ke sportu a prospěch ve škole.

Trenér Jakub Venc.
(Foto: hcdukla.cz)

Nominace IIHS 2019 – Kraj Vysočina


Brankáři: Jakub Čerbák (SKLH Žďár nad Sázavou), Vít Jirák (BK Havlíčkův Brod), Ondřej Málek (SK Horácká Slavia Třebíč), David Račan (HC Dukla Jihlava)

Obránci: Martin Dvořák, Dominik Löffler, Adam Ošmera, Matěj Pražák, Tobiáš Sapík (HC Dukla Jihlava), Tadeáš Adam, Matěj Fiala, Adam Král, Patrik Mrtka (BK Havlíčkův Brod), Ondřej Cholava (SK Horácká Slavia Třebíč)

Útočníci: Jan Frühbauer, Tadeáš Koubek, Rostislav Nosek, Lukáš Nový, Tomáš Smetánka, Josef Teplý (BK Havlíčkův Brod), Jindřich Habermann, Tobias Chlubna, Jáchym Jungwirth, Patrik Křížek, Matěj Vojáček (HC Dukla Jihlava), Tadeáš Kantor (SKLH Žďár nad Sázavou)

Nominace IIHS 2019 – Tappara Tampere, Koovee Tampere a Uplakers Ylojärvi


Brankáři: Aaron Friberg, Mitro Huittinen

Obránci: Felix Hautamäki, Lauri Koivunen, Lenni Neronen, Niki Nurmikolu, Leo Pajari, Pyry Takala

Útočníci: Lassi Ahonen, Riku Alhamo, Max Freihoff, Matti Lehtonen, Antti Lepala, Arttu Myllynen, Tatu Nieminen, Valtteri Nyppeli, Jonne Piironen, Luca Ruusila, Joonas Silén, Noel Vilenius

Trenéři

Pokud se kemp koná v Jihlavě, tak jsou nominováni dva čeští trenéři a dva jejich finští protějšci přijíždějí na stáž. Při pořádání školy v Tampere je situace obrácená. Během stáže získají trenéři poznatky, jaké je v druhé zemi přístup k tréninkům, jaká je práce s mládežníky, porovnává se metodika atd. Hlavní kouč kempu je vždy z pořadatelské země a letos je jím opět Jakub Venc, který má s česko-finskou školou bohaté zkušenosti. V ročnících 2013 a 2014 byl trenérem, předešlé dva roky působil na kempu jako hlavní kouč. Minulý rok přijelo na stáž také 13 trenérů z Běloruska, tentokrát jich bude šest včetně pozorovatele a šéfa rozvoje tamního mládežnického hokeje. Kemp má opět i svého trenéra gólmanů.

Hlavní trenér: Jakub Venc (BK Havlíčkův Brod)
Trenéři: Tomáš Dzurik (HC Dukla Jihlava), Mikko Karhusaari, Toni Viljanen
Trenér gólmanů: Daniel Šťastný (HC Dukla Jihlava)

(Video: Tomáš Lysý)

Rozhodčí

Obdobná situace je i u rozhodčích, kteří si mezi sebou také vyměňují názory, poznatky a zkušenosti. V roce 2016 jel do Finska sudí Jiří Ondráček, v uplynulých dvou letech přicestovali do Jihlavy Rasmus Linko, Jani Vakkari (2017), Semi Mäkiranta a Eemeli Majakangas (2018). Z finské strany přijede letos rozhodčí Jaakko Stark a velkou novinkou je účast také maďarského arbitra, kterým je Márk Seres. Česko-finského kempu se tak letos zúčastní zástupci hned čtyř zemí!

Realizační tým IIHS 2019


Generální manažer: Bedřich Ščerban
Manažeři IIHS: Tereza Ščerbanová (CZE), Hannu Tyry (FIN)
Hlavní vedoucí, hlavní dozor: Vladimír Šťastný
Zdravotník: Michal Bartoš
Tlumočník, zástupce Virtuální reality: Daniel Dvořák
Marketing, PR: Tomáš Lysý, Petr Palovčík
Tým vedoucích, dozoru: Michal Bartoš, Daniel Dvořák, Tereza Krbicová, Tomáš Lysý, Mikko Neronen, Jani Pajari, Daniel Šťastný
Redaktoři: Tomáš Lysý, Petr Palovčík, Daniel Dvořák (angličtina), Hannu Tyry (finština)
Catering: Hana Šťastná, Tereza Krbicová, Aneta Musilová
Organizace zápasů: Zdeněk Drla
 
Aktuálně na webu
Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

(pátek 24.9.) Havlíčkův Brod čeká další domácí zápas. Bruslaři mohou proti Klatovům navléci druhý korálek na...

 
PARÁDA! Dorost rozstřílel Kobru sedmi góly!

PARÁDA! Dorost rozstřílel Kobru sedmi góly!

(čtvrtek 23.9.) PRAHA – Havlíčkobrodští dorostenci se v pátém kole Extraligy dorostu představili na ledě pražské...

 
Junior Filip Pártl: Potřebujeme v každém zápase bodovat!

Junior Filip Pártl: Potřebujeme v každém zápase bodovat!

(čtvrtek 23.9.) Junioři vstoupili do nového soutěžního ročníku slibně. Po tříbodovém triumfu proti Ústí nad Labem...

 
Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli

Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli

(středa 22.9.) T Á B O R – Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na žhavý led Tábora. Domácí od prvních minut...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
HC Slavia Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Klatovy