28. 2. 2014 | Eva Streichsbierová

Bál jsem se, aby to nebyla vysoká hůl, svěřil se úspěšný střelec Maliník

HAVLÍČKŮV BROD – Konečně! Konečně se štěstí usmálo také na havlíčkobrodské hokejisty. Ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání zvítězili Rebelové na ledě Horácké Slavie Třebíč 2:1 v prodloužení a vynutili si další zápas. „Už jsme si říkali, že prostě není možní, abychom zase prohráli v prodloužení nebo na nájezdy, že to musíme protrhnout,“ hlásil brodský forvard Roman Maliník.

Právě on byl nakonec tím, kdo v prodloužení rozhodl. Puk trefil ve vzduchu a pak už jenom čekal, až na něj naskáče hrozen šťastných spoluhráčů. „Já se nejdřív bál, aby to nebyla vysoká hůl. Nikoho nebylo slyšet, že by se radoval a najednou jsem viděl, jak kluci vyrazili ze střídačky. Teprve pak jsem uvěřil,“ usmíval se jeden z hrdinů čtvrtého zápasu.

Jeho jméno totiž figurovalo také u vyrovnávacího gólu na 1:1, přestože se puku vůbec nedotkl. „Prohrál jsem buly a najednou koukám, že je puk v bráně,“ zmínil regulérního „vlastence“ třebíčského Milana Přibyla z 26. minuty. „Chci mu za to moc poděkovat, a určitě mluvím i za ostatní kluky,“ usmíval se šibalsky.

Celkově se zápas zase nijak nevymykal nastavenému trendu, takže remízový konec po šedesáti minutách už nemohl nikoho překvapit. „První třetina byla z naší strany tragická, ale od druhé jsme se zvedli, začali jsme víc střílet, bojovali jsme a dali do toho srdíčko. Vezeme vítězství a to je hlavní,“ oddechl si Maliník.

Po úspěšném zápase se také všechno mnohem lépe hojí, i regenerace unavených svalů probíhá rychleji. „Musíme zase vyhrát, a pak ještě jednou a ještě jednou...,“ plánoval s úsměvem další pokračovaní série brodský forvard. „Všem muselo být jasné, že když hraje čtvrtý s pátým, tak nikdo nikoho nepřejede o pět gólů. Tahle série je hrozně těžká, zápasy jsou jako přes kopírák,“ dodal.

Teď by si jen Rebelové přáli, aby jim v boji s regionálním rivalem také výrazněji pomohli brodští příznivci. „Těm, co za námi přijeli oba dva dny do Třebíče, patří velký dík, ale my bychom uvítali, kdyby jich bylo víc. My tuhle sérii nezabalili. Věříme, že nás teď fanoušci přijdou v neděli podpořit a vytvoří nám skutečnou domácí kulisu,“ vyslovil své přání Maliník.

Pátý čtvrtfinálový duel uvidí Kotlina v neděli od 17 hodin a havlíčkobrodští hokejisté v něm znovu potřebují vyhrát. V opačném případě by pro ně totiž letošní prvoligová sezona skončila.

Foto ze čtvrtého čtvrtfinálového zápasu s Třebíčí ZDE.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner