27. 10. 2023 | Ladislav Vácha

Bruslaře čeká bitva s tabulkovým sousedem! V sobotu se vydají do Kopřivnice

Havlíčkův Brod si ve středu spravil chuť po nepříjemné porážce v Novém Jičíně a porazil v domácím prostředí Velké Meziříčí. Už v sobotu 28. října vyjede do další bitvy, a to na ledě Kopřivnice, která je v tabulce osmá a na Bruslaře ztrácí jediný bodík. V souboji tabulkových sousedů tak půjde opravdu o hodně! Úvodní buly proběhne v 17:00. Pokud se na zápas osobně nechystáte, můžete jeho průběh sledovat formou textového online přenosu nebo placeného streamu!

HC ISMM Kopřivnice

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita 3 034 míst)
Klubové barvy: žlutá, modrá
Webové stránky klubu: hcismm.cz
Trenér: Ladislav Majkus

Kopřivnice zvládla v minulé sezoně znamenitě základní část a ve skupině Východ obsadila skvělé třetí místo. S přehledem tak postoupila do prestižního play off. V něm narazili svěřenci trenéra Ladislava Majkuse na nedaleké Valašské Meziříčí a osmifinále tak mělo nádech derby. Sérii hranou na tři vítězné zápasy nakonec ovládli poměrem 3:1 Bobři, ale sluší se podotknout, že všechny čtyři bitvy byly nesmírně vyrovnané. Hned tři z nich rozhodl jediný gól a první duel vyhráli Valaši o dvě branky. Cíl týmu z města proslaveného značkou Tatra před tímto soutěžním ročníkem tak byl jasný – navázat na vydařenou dlouhodobou fázi z období 2022/2023.

(Foto: Klára Müllerová, hcvm.cz)

HC ISMM Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod (sobota 28.10.2023, 17:00) online

Mužstvu se však začátek sezony vůbec nepovedl. Z prvních šesti duelů Majkusovi svěřenci vytěžili jen tři body, když vyhráli 5:4 po prodloužení ve Velkém Meziříčí a doma brali bod po porážce 1:2 s Hodonínem po samostatných nájezdech. V poslední době se však ambiciózní klub obdivuhodně zvedl, když ze čtyř utkání hned tři vyhrál. Nejdříve vyloupil led Techniky Brno po těsném vítězství 3:2, následně schytal vysokou prohru 4:9 v Havířově, potom doma přetlačil 5:4 Žďár nad Sázavou a nakonec před svými fanoušky zdolal Šumperk 4:3 v prodloužení. Tatra je v tabulce s jedenácti body osmá a na Bruslaře ztrácí jediný bodík.

„Naše myšlení na ledě je lehkovážné a naše zodpovědnost je tristní. Jsme druzí nejhorší v obdržených brankách. Vítězství si musíme vážit, protože jsme si ho svým přístupem vůbec nezasloužili. V prodloužení celá trojice Hrůzek, Brodek a zakončující “Pinďa” odehrála parádní střídání s vítězným gólem,“ zlobil se i přes vítězství nad Draky v ohlasech pro klubový web hcismm.cz kouč Ladislav Majkus.

Hlavní trenér Kopřivnice Ladislav Majkus
(Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz)

Trenéři spoléhají na osvědčený gólmanský tandem z předešlého soutěžního období. O trochu víc toho zatím odchytal třicetiletý Jan Baldik, jenž zasáhl do šesti zápasů (336 odchytaných minut) a nastoupil do minulého utkání proti Šumperku. V podstatě pravidelně se střídá se svým dvaatřicetiletým kolegou Andreasem Kubáněm, který má na kontě pět startů a 277 odchytaných minut. Je tak otázkou, kdo bude v sobotu čelit havlíčkobrodským střelcům.

Tatra má v obranných řadách hodně mladých a talentovaných hráčů. Nejproduktivnějším zadákem je dvacetiletý Filip Hlaváč, který v minulé sezoně hrál především za juniorku ostravské Poruby, ale zároveň právě v Kopřivnici získával první zkušenosti s hokejem dospělých. Dosud zapsal jednu vstřelenou branku a tři asistence. Se třemi body za ním následují dvacetiletý Filip Krůzek (1+2), jenž působil během předchozích soutěžních období v juniorce Třince, ale několik startů měl i v kopřivnickém dresu, a nadějný Slovák Matej Petrek (0+3). Za dlouholetou defenzivní stálici týmu se dá označit zkušený Miroslav Marek (1+1). Po bodu zatím zaznamenali Adam Spurný, Filip Krzak a Petr Kelnar (všichni 0+1).

Brankář Jan Baldik při zápasu v Havířově

Pokud se podíváme do útočných trojic, zjistíme, že už devět hráčů nastřádalo pět a více bodů. Na čele kanadského bodování se vyhřívá Dominik Suchý, který má už 11 bodů (4+7). Velmi dobře ho doplňují Matěj Mach, dvaadvacetiletý talent Vojtěch Pindel (oba 4+4), druhý nejlepší nahrávač Jakub Mach (2+6), Michal Velecký, Jiří Brodek (oba 3+4) nebo šestatřicetiletý mazák Ondřej Sluštík (2+4). Po pěti bodech získali Filip Indrst a René Bartošák (oba 3+2).

Z kabiny Bruslařů

Havlíčkobrodští hokejisté se po katastrofálním vstupu do nové sezony dokázali vzpamatovat a z posledních čtyř duelů urvali tři vítězství. Na lepší zítřky se začalo blýskat překvapivým skalpem Havířova, který Kraučukova družina doma přetlačila 4:3 po prodloužení. Následně splnila povinnost a po obratu vyhrála na ledě Techniky Brno těsně 2:1.

Soubor z Kotliny hodně litoval prohry v Novém Jičíně, kde po parádním úvodu utkání vedl 2:0 a vytvořil si celou řadu dalších velkých šancí, ale nakonec slibný náskok prohospodařil a padl 2:3. Broďáci si spravili chuť v derby Vysočiny proti Velkému Meziříčí. Horáci sice hodně dlouho zlobili, ale i přesto parta kolem kapitána Petra Kuchty slavila cenné vítězství 6:3. Zajímavostí je to, že se do střelecké listiny zatím nezapsal ani jeden havlíčkobrodský obránce.

Co se týče tabulky skupiny Východ, ta je i nadále hodně vyrovnaná. Bruslaři v dosavadním průběhu soutěže posbírali dvanáct bodů a jsou na 7. příčce. Z odstupu jediného bodíku jim dýchá na záda právě osmá Kopřivnice, proto bude sobotní vzájemná bitva opravdu důležitá. Dvoubodový náskok drží bojovníci z Kotliny na deváté Valašské Meziříčí a tři body ztrácejí na šestý Hodonín.

Zajímá vás, jak bude vypadat sestava na zápas v Kopřivnici? Oproti derby s Velkým Meziříčím v ní dojde k několika změnám. Do brankoviště by se měl místo Čeňka Nováka postavit Filip Maláč, jemuž bude krýt záda Martin Nedvěd. Trenéři tentokrát nebudou moct využít služeb beka Davida Valy, šanci tak dostane Michal Kerber. K dispozici nebude ani mladý útočník Filip Dymák, který podle plánu vypomůže Chotěboři, kde se těší většímu hernímu vytížení.

Kopřivnickým střelcům by měl čel gólman Filip Maláč

Sestavy z minulého utkání

HC ISMM Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Marek, Petrek, Hlaváč, Bartošák, Hrůzek, Kelnar, Zeman – Pargač, M. Mach, J. Mach (C) – Indrst, Pindel, Brodek – Velecký, O. Sluštík (A), Suchý – Pastor, Raška, A. Urban – Gola.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (A), Zych, Dvořák, Vala, D. Vacík, Čermák – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Kuchta (C), Voříšek (A) – Pavelec, Dymák, Holenda.

Koho sledovat

Defenziva Bruslařů si na něj musí dát hodně velký pozor! Dominik Suchý odstartoval tento soutěžní ročník velkolepě, když za osm odehraných zápasů už stihl nasbírat 11 kanadských bodů za čtyři přesné trefy a sedm asistencí. Drží si skvělý průměr zhruba 1,4 bodu na jedno utkání a vládne produktivitě týmu. Třicetiletý útočník už je kopřivnickým patriotem, protože za město Tatry hraje už svou osmou sezonu v řadě. Pravidelně patří mezi nejproduktivnější hráče mužstva. Dokáže v poslední době během každého soutěžního ročníku spoustu gólů nejen sám střílet, ale produkuje i velký počet asistencí. Udrží ho Broďáci na uzdě?

(Foto: hcorli.cz)

Vypadalo to, že v prvních zápasech nové sezony se spíš rozkoukává. V poslední době však Dominik Vacík podává velmi dobré a spolehlivé výkony! Jednadvacetiletý obránce si počíná zodpovědně směrem dozadu, dokáže v případě potřeby přitvrdit hru a nebojí se podpořit ofenzivu. V Novém Jičíně si připsal první kanadský bod za asistenci na gól Tomáše Křehlíka a v účasti na ledě má tři plusové body. Od zápasu s Havířovem nastupuje ve třetím obranném páru po boku Romana Čermáka a spolupráce oběma hráčům očividně svědčí. Potvrdí „Váca“ vzrůstající formu i v Kopřivnici?

Poslední vzájemné utkání

Bruslaři se v Kopřivnici hodně trápili a ve 36. minutě nabrali už čtyřbrankové manko. Střelecké trápení prolomili až ve 45. minutě, když se z blízkosti modré čáry trefil utěšenou střelou Milan Valášek. Domácí se tím však nenechali rozhodit a v 50. minutě si vzali komfortní vedení zpět, když po nahrávce Matěje Macha skóroval z bezprostřední blízkosti Jiří Pargač. Havlíčkův Brod už nedokázal zápas více zdramatizovat a v 54. minutě už jen upravil Marek Kopic z dorážky po Pártlově střele na konečných 5:2.

HC ISMM Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Bilance se soupeřem v II. lize od sezony 2000/01

Počet odehraných zápasů: 19
Bilance: 6-2-5-6
Výsledky: 5:3, 3:4p, x4:3p, x4:5p, x5:4, x3:4p, x7:1, 5:3, 0:4, 1:2p, 2:3, 1:3, x5:3, x1:2p, x0:1, 3:5, 3:2sn, 7:3, 2:5
Skóre: 61:60 x – hráno v rámci play off