Bruslaři se po katastrofálním vstupu do nového soutěžního ročníku obdivuhodně zvedli! Vyhráli čtyři z pěti předchozích utkání, když naposledy urvali těsné vítězství 3:2 na ledě houževnaté Kopřivnice. Podíl na tom má i Dominik Vacík, který předvedl dobrý výkon a připsal si bod za gólovou asistenci. „Co si budeme povídat, úvod sezony nebyl z naší strany dobrej. Čtyři výhry z pěti utkání nám určitě hodně pomůžou. Získáme díky tomu větší sebevědomí,“ pochvaluje si jednadvacetiletý obránce.
Váco, v Kopřivnici jsme vyhráli těsně 3:2. Zápas se ti díky tomu bude hodnotit určitě dobře, je to tak? Zápas se mi hodnotí určitě lépe, než kdybychom prohráli. (směje se) Bohužel, zase jsme ztratili dvoubrankové vedení a soupeř dokázal vyrovnat na 2:2. Nemělo by se nám to stávat a nějakou dobu nás to už trápí. Snažíme se na tom pracovat a doufáme, že se to bude zlepšovat. Potom se Endymu podařilo dát v přesilovce gól, což nás trochu nakoplo a dostalo nás to do větší herní pohody.
Řekl bych, že druhá třetina byla z naší strany povedená. Vstřelili jsme v ní dva góly, vytvořili jsme si další slibné šance a celkově jsme měli hru docela pod kontrolou. Jak jsi to viděl ty? Je to tak. Dokázali jsme dát dva docela rychlé góly a Kopřivnice potom trochu polevila. Přišlo mi, že ve druhé třetině jsme si hru docela dobře hlídali.
Hned na začátku třetí dvacetiminutovky dal soupeř kontaktní gól, dodalo mu to energii a hodně se chytil. Pak dokázal vyrovnat a za stavu 2:2 nás tlačil. Bylo důležité, že jsme to ustáli a neinkasovali jsme třetí branku, protože potom už by bylo asi hodně těžké s tím něco udělat... To je pravda. My jsme dali dva rychlé góly ve druhé třetině a Kopřivnice vstřelila dvě rychlé branky ve třetí třetině. Bylo to pro nás v tu chvíli těžké, ale nijak zvlášť jsme se z toho nepos*ali. Došli jsme si pro faul a Endy to pak v přesilovce parádně trefil.
(Foto: Markéta Křížová)
Domácí měli v utkání tři vyloučení a my jsme při přesilovkách dvakrát skórovali. Přesilovými hrami jsme si hodně pomohli, souhlasíš? Přesně tak. Díky bohu, že nám to tam při přesilovkách dvakrát spadlo. Pro vývoj zápasu to bylo určitě hodně důležité.
Jak se ti líbil náš druhý gól, při němž to Endy geniální nahrávkou naservíroval Márovi Teclovi před odkrytou bránu? Bylo to parádně sehraný! Novka to hodil od modré čáry Endymu do kruhu, ten naznačil střelu a místo ní to poslal krosem na Macase, který už měl před sebou úplně odkrytou bránu.
Kopřivnice byla hodně nepříjemná. Hrála dobře do těla, hodně bruslila a snažila se co nejvíc tlačit do brány. Máš stejný názor? Jo, hodně se snažili za nás zajíždět, takže jsme museli hrát spíš vzadu než vepředu. Měli hodně střel a dobře si vedli v osobních soubojích.
Do statistik ses zapsal kanadským bodem, když jsi zaznamenal asistenci na naši první trefu. Jak jsi viděl gólový moment ze svého pohledu? V našem pásmu jsem nějak vyšťoural puk z rohu, hodil jsem to na Máru a ten na druhé straně našel volného Endyho. Endy to udělal skvěle a dal gól.
Z předešlých pěti zápasů jsme hned čtyřikrát vyhráli. Je to pro nás určitě hodně důležité, protože začátek sezony se nám vůbec nepovedl... Určitě jo. Co si budeme povídat, úvod sezony nebyl z naší strany dobrej. Čtyři výhry z pěti utkání nám určitě hodně pomůžou. Získáme díky tomu větší sebevědomí.
Od zápasu s Havířovem nastupuješ v obranné dvojici po boku Romana Čermáka. Vypadá to, že vám vzájemná spolupráce svědčí. Jak to cítíš ty? Určitě jo. Čermis je úplně v pohodě, což platí i o ostatních klucích. Nemáme mezi sebou žádné problémy a jsme suprová parta. Myslím si, že bych dobře vycházel i s kýmkoliv jiným, není to jenom o jednom člověku. Když ale absolvujete většinu tréninků i zápasů po boku stejného spoluhráče, tak se samozřejmě dokážete díky tomu víc sehrát.
V týmu máme velezkušeného Honzu Nováka. Je to pro tebe jako mladého beka velká škola, že máme v našich řadách takhle ostříleného obránce? Určitě jo. Když se nám při zápase něco nepovede nebo to vidí jinak než my, vždycky nám k tomu na střídačce něco řekne. Teď hrál hodně se Zychym, kterému se snažil hodně poradit. Celkově nám, všem bekům, hodně pomáhá. Snažíme se pak jeho cenné rady využívat.
Vrátil ses domů po čtyřech soutěžních ročnících, když jsi předtím působil v Mladé Boleslavi a v Ústí nad Labem. Jsi tady zatím spokojený? Určitě jsem tady spokojený. V klubu máme nové vedení, které se snaží dělat pro havlíčkobrodský hokej to nejlepší. Jak už jsem říkal, máme tady skvělou partu. Doufám, že na nás začne chodit co nejvíce fanoušků. Zatím si nemám na co stěžovat.
Na dresu nosíš číslo 65, se kterým tady v minulé sezoně hrál tvůj brácha Patrik. Není kvůli tomu na tebe trochu naštvaný? (směje se) Ne, naštvaný není. Popřál mi hodně štěstí, ať se mi v dresu po něm daří.
Ve středu máme volno a nebudeme hrát zápas. Alespoň krátký odpočinek určitě přijde v nabitém programu vhod, viď? Je to tak. Tréninky i zápasy jdou hodně rychle po sobě. Pár dnů odpočinku navíc nám určitě bodne.
V sobotu nás čeká domácí bitva s Opavou. Určitě pro nás bude hodně důležité uspět, abychom se udrželi v kontaktu s horní polovinou tabulky... Pokusíme se udržet na vítězné vlně, na kterou jsme se v poslední době dostali. Co víme z prvního zápasu s Opavou, tak hodně bruslila a hrála dobře do těla. Určitě to bude nepříjemný soupeř, ale my uděláme všechno pro to, abychom znovu uspěli.
Neděle 3. listopadu | Nová Kotlina: Znamená to pro nás moc, těší Třetinu. Na co si musí hráči zvyknout?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
Pátek 25. října | Hřiště jako v NHL. Brodskou Kotlinu pokřtí derby, píše se na serveru sport.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 16. října | Čekání na návrat do naší milované Kotliny se blíží ke konci. A-tým Bruslařů se naposledy představí v azylu, v sobotu 19. října přivítá Opavu od 17:00 ve Světlé nad Sázavou. Přečtěte si více informací.
Pondělí 7. října | Havlíčkobrodský A-tým kvůli zpožděné rekonstrukci ledové plochy v Kotlině odehraje další domácí zápas v azylu. Proti Novému Jičínu se utká v sobotu 12. října od 16:30 v Chotěboři. Přečtěte si více informací.
Sobota 28. září | Vybrali jste podobu nové permanentky. Ale pozor, pořídit si ji můžete už jen do pondělí 30. září. Přečtěte si celý článek.
Neděle 1. září | Prodej permanentek na novou sezonu 2024/25 byl prodloužen do 30. září. Přečtěte si celý článek.