23. 1. 2024 | Ladislav Vácha

Bruslaři chtějí prolomit trápení v domácím prostředí! Do cesty se jim postaví Velké Meziříčí

Havlíčkobrodským hokejistům vyšel minulý týden skvěle, když nejdříve vyhráli na ledě Techniky Brno a následně vyloupili i Nový Jičín. V domácím prostředí se jim však poslední dobou vůbec nedaří, což se budou snažit změnit ve středu 24. ledna. Na ledě Kotliny zkříží hole s Velkým Meziříčím, které je v tabulce předposlední. Úvodní buly proběhne již tradičně v 18:00. Vstupenky si můžete i tentokrát zakoupit v online předprodeji. Přijďte Broďáky podpořit! (Foto: Luboš Vácha)

HHK Velké Meziříčí

Založení klubu: 1906
Stadion: Zimní stadion Velké Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hokejvm.cz
Hlavní trenér: Jiří Adam

Velké Meziříčí zachránilo v minulé sezoně druholigovou příslušnost až v bitvě o udržení s Hronovem, který zdolalo 2:1 na zápasy. Jak napovídá i současné postavení Horáků ve startovním poli, záchrana třetí nejvyšší tuzemské soutěže bude hlavním cílem i v tomto soutěžním ročníku. Mužstvo prožilo hororový vstup do soutěže, když z úvodních dvanácti kol vyhrálo jen dvakrát. Potom však přišlo výrazné zlepšení a svěřenci trenéra Jiřího Adama z dalších deseti utkání vyhráli hned šest. Lepší časy však znovu vystřídaly ty horší. Soubor od dálnice D1 schytal sedm porážek za sebou a nezískal přitom ani bodík.

(Foto: hokejvm.cz)

Předešlé dva zápasy však zvládl Velmez parádně! I když v derby Vysočiny prohrával na ledě žďárských Plamenů už o dvě branky, vystřihl fantastický obrat a z Bouchalek si po triumfu 3:2 domů odvezl velmi cenné tři body. V souboji posledních dvou týmů tabulky prohrával v sobotu na bobří hrázi hned dvakrát, ale v čase 59:10 vyrovnal Jiří Doležal a v samostatných nájezdech vystřelil Horákům důležitý bonusový bod kapitán Pavel Ambrož. V tabulce skupiny Východ je Velké Meziříčí předposlední se čtyřbodovým náskokem na Valašské Meziříčí a stejně velký odstup má na desátý Žďár nad Sázavou.

BK Havlíčkův Brod – HHK Velké Meziříčí (středa 24.1.2024, 18:00) online

„Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu. I tak si myslím, že jsme dvě třetiny byli lepším týmem. Domácí měli víc šancí až ve 3. třetině, kde utkání otočili, ale my jsme v power play zaslouženě vyrovnali a řekl bych, že po 60 minutách byla remíza zasloužená. Nájezdy, to už je loterie. My byli tím šťastným týmem, který získal druhý bod, a myslím si, že zaslouženě. Každopádně to bylo těžké a vyrovnané utkání. Jsem hrozně rád, že jsem podruhé za sebou utkání otočili z nepřiznivého stavu a ukázali charakter,“ uvedl pro klubový web hokejvm.cz asistent trenéra Lukáš Novák.

Souboj Meziříčí vyhrálo na bobří hrázi to Velké, a to 4:3 po samostatných nájezdech
(Foto: hcvm.cz)

Jednoznačnou jedničkou mezi tyčemi je pětadvacetiletý gólman Jaroslav Juda, který nastoupil do dvaadvaceti duelů a odchytal v nich dohromady 1195 minut. V brankovišti Velkého Meziříčí se v dosavadním průběhu soutěže představilo i pět dalších mužů s maskou! Jsou to exhavlíčkobrodský Ondřej Chaloupek (192 odchytaných minut), David Cinka (180), Pavel Jekel (120), Lukáš Vejmelka (106) a Petr Juda (91).

Co se týče zadních řad, v nich nejvíce září čtyřiadvacetiletý obránce Petr Slabý, který už nasbíral skvělých 19 bodů (5+14). Za ním následují Aleš Trnka (1+8), kapitán Pavel Ambrož (3+4), který díky své urostlé postavě dokáže hodně přitvrdit hru, Tomáš Kochánek (0+4), Marek Chvátal (2+1), jenž Horákům občas vypomáhá v rámci spolupráce s prvoligovou Jihlavou, a Martin Lašák (0+3). Potřebné zkušenosti svým mladším spoluhráčům dodává třicetiletý bek Viktor Burian (0+1).

Za Horáky hraje i bývalý havlíčkobrodský útočník Marcel Juráň
(Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz)

Útočné řady Velmezu nejvíce táhne trojice útočníků. Na čele kanadského bodování najdeme Jiřího Doležala, který už zaznamenal 32 bodů (19+13) a je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Za ním je o jediný bodík dvaadvacetiletý forvard a nejlepší nahrávač Miroslav Juda (12+19), jenž v předchozích sezonách oblékal dres prvoligové Jihlavy. Třetím do party je Milan Strnad se šestadvaceti body (8+18), jejž však trenéři v předešlých dvou utkáních postrádali. Velmi dobře si vedou také třiatřicetiletý útočník David Křenek (5+12) nebo bývalý Bruslař Marcel Juráň (5+7), který působil v Havlíčkově Brodě během soutěžního ročníku 2019/2020.

Z kabiny Bruslařů

To byla kanonáda! Havlíčkobrodští hokejisté v sobotu rozstříleli Nový Jičín na jeho ledě 6:1. Ďábly srazili do kolen ve druhé třetině čtyřmi údery, přičemž v podstatě tři branky vstřelili při vlastním oslabení. Jako utržení ze řetězu řádili především útočníci Marek Tecl s Milanem Valáškem, oba zaznamenali dvě přesné trefy a jednu asistenci. Famózní výkon ovšem předvedl úplně celý tým. Bruslaři tak zapsali čtvrtou venkovní výhru za sebou, přičemž ztratili jediný bodík, a to na ledě brněnské Techniky. Parta z Kotliny už potřebuje konečně zabrat v domácím prostředí, kde schytala čtyři porážky v řadě a nezískala ani bod. Naposledy bodovala v Kotlině 9. prosince, kdy skolila Kopřivnici 7:3. Zadaří se jí už proti Velkému Meziříčí?

A jak si stojí Broďáci v tabulce? Na kontě mají 41 bodů a při bodové shodě jim patří díky lepšímu celkovému skóre 7. místo před osmým Šumperkem. Na šestou Kopřivnici jim chybí jediný bodík. Oba soupeři zatím odehráli o dva zápasy více než Havlíčkův Brod. Na devátou Techniku Brno drží Kraučukovi svěřenci čtyřbodový náskok.

Bruslaři vyhráli na ledě Nového Jičína 6:1
(Foto: hknj.cz)

Na obsazení havlíčkobrodského brankoviště by se nic měnit nemělo. Na úžasný výkon ze zápasu na ledě Ďáblů se pokusí navázat Čeněk Novák, roli dvojky by měl opět zastávat Martin Nedvěd. Připraveni naskočit znovu do hry by měli být rychlonozí útočníci Lukáš Bureš a kapitán Petr Kuchta. K dispozici pravděpodobně znovu nebude zadák Martin Zych, naopak nejspíš nastoupí bek Max Kutlvašr.

Proti Velkému Meziříčí by už měl nastoupit kapitán Petr Kuchta
(Foto: Luboš Vácha)

Sestavy z minulého utkání

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (C), Dvořák, Krejčí, Benák, Vacík, Kerber – Tecl, Valášek (A), Voříšek (A) – Endál, Pártl Kopic – Havlát, Dymák, Košťál – Pavelec.

HHK Velké Meziříčí: J. Juda (Vejmelka) – Slabý (A), Ambrož (C), Lašák, Dolníček, Trnka, Číhal, Orsech, Kochánek – Švejda, M. Juda, Doležal – Vedral, Juráň, Peš – Broža, V. Burian, Kotrba – Nesvadba, Kuba, Šantora.

Koho sledovat

V osmatřiceti letech kroutí u Bruslařů už svou osmou sezonu v řadě a stále patří mezi důležité články havlíčkobrodské ofenzivy! Luboš Voříšek má zatím na kontě 11 bodů za tři přesné trefy a osm asistencí, navíc je pro Kraučukovu družinu platný i díky svým bohatým zkušenostem, které může předávat svým mladším spoluhráčům. Výrazný podíl měl na obou posledních výhrách svého týmu. Nejdříve na ledě Techniky Brno parádně nabil na důležitou vyrovnávací trefu Lukášovi Burešovi a v sobotu se blýskl gólovou asistencí i v Novém Jičíně, když chytrou a rychlou nahrávkou poslal do přečíslení Marka Tecla se skórujícím Milanem Valáškem. Prostovlasý matador určitě bude chtít rozšířit svou bodovou sbírku i proti Velkému Meziříčí.

Tomu se říká, panečku, zlepšení! Jiří Doležal si připsal v dosavadním průběhu soutěže za 29 zápasů úctyhodných 32 bodů (19+13), což je už teď takřka trojnásobek toho, kolik jich nastřádal za celou minulou sezonu (5+7)! Jednadvacetiletý supertalent si v elitním útočném komandu Horáků neskutečně sedl s Miroslavem Judou (12+19), který zamířil pod dálniční most z prvoligové Jihlavy. Kvalitu obou hráčů na vlastní kůži poznali už i Bruslaři, když jim oba šikovní forvardi v minulé vzájemné bitvě nasázeli po dvou gólech. Doležal se teď navíc trefil dvakrát za sebou, když nejdříve výrazně pomohl ke skalpu žďárských Plamenů a potom se výrazně podepsal i pod vítězství na bobří hrázi, kde navíc proměnil samostatný nájezd. Ukáže své schopnosti kanonýra i v Kotlině?

Poslední vzájemné utkání

Vzájemná bilance Havlíčkova Brodu s Velkým Meziříčím je naprosto vyrovnaná. Oba regionální konkurenti pokaždé vyhráli v domácím prostředí a mají spolu vyrovnané skóre 22:22. Naposledy se spolu střetli 6. prosince a úspěšnější byli svěřenci trenéra Jiřího Adama, které už ve 2. minutě poslal do vedení přesnou střelou Miroslav Juda. Ve 22. minutě se trefil z osy hřiště Milan Strnad a na začátku druhé půlky utkání se zapsal do střelecké listiny i Jiří Doležal.

Třetinu hrůzy v podání Broďáků podtrhl ve 36. minutě při přečíslení dvou na jednoho Miroslav Juda, který vzal zodpovědnost na sebe a sám zakončil. Čestný zásah hostů sice zaznamenal na začátku třetí periody po parádní střele Lukáš Endál, ale na konečných 5:1 uzavřel po hezky sehrané přesilovce pěti proti třem Jiří Doležal.

HHK Velké Meziříčí – BK Havlíčkův Brod 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

(Foto: Jiří Mráz, hokejvm.cz)