18. 11. 2022 | Ladislav Vácha

Bruslaři mají v cestě další těžkou překážku! Do Kotliny přijede rozjetá Opava

Havlíčkobrodské hokejisty čeká další těžká zkouška! V sobotu 19. listopadu přivítají v Kotlině od 17:00 osmou Opavu. Oběma týmům se v poslední době daří. Bruslaři vyhráli třikrát za sebou a Slezané se radovali už čtyřikrát v řadě. Utkání bude pro oba soupeře hodně důležité i z toho pohledu, že mají v tabulce po devatenácti bodech. Přijďte Bruslaře podpořit!

HC Slezan Opava

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky klubu: hcslezan.cz
Trenér: Aleš Tomášek

Slezan nezastihl začátek sezony v dobré formě. Z úvodních jedenácti kol hned devětkrát prohrál a slavil jen dvě vítězství. V poslední době však Opava neskutečně válí! Zlom začal ve Velkém Meziříčí, odkud si Tomáškova parta odvezla těsnou výhru 2:1. Následně vyloupila i led Valašského Meziříčí (6:3), doma skolila Žďár nad Sázavou (6:4) a naposledy si v domácím prostředí vyšlápla i na Nový Jičín, který přetlačila 3:2! Slezané tak vyhráli už čtyřikrát za sebou za plný bodový zisk a pomalu stoupají tabulkou. Na kontě mají 19 bodů a patří jim 8. příčka, přičemž za Bruslaři jsou jen kvůli horšímu celkovému skóre.

„Diváci byli výborní, povzbuzovali nás, i díky nim nám stoupá sebevědomí. Tři body jsou v domácím prostředí perfektní. Dobře napadáme, kluci si sedli a vědí, co mají hrát. Tím pádem také dáváme více branek. Přesilovky sice nebyly úplně dobré, v globálu ale kluky musím pochválit a poděkovat jim za tři body,“ chválil své svěřence po utkání s Novým Jičínem na opavském webu hlavní kouč Aleš Tomášek.

(Foto: hcslezan.cz)

Když se podíváme do opavského brankoviště, jasnou jedničkou je dvaadvacetiletý mladík Dominik Piták, který odchytal už 15 soutěžních zápasů. Ve Slezanu kroutí už druhou sezonu, předtím chytal za juniorku Vítkovic. Po jednom utkání absolvovali jeho kolegové Darek Bartošák a Yan Sotlar.

Co se týče zadních řad, nejvíce je z pohledu produktivity vidět trojice zadáků. Deset bodů (1+9) už nasbíral Radim Štěpánek, za nímž následují Dominik Věntus s osmi body (2+6) a Jiří Šindelář, jenž nastřádal už 7 bodů (3+4). Mezi největší útočná esa patří zkušený mazák Petr Wolf s patnácti body (4+11), který je i nejlepším nahrávačem, nejlepší kanonýr Slezanu Tomáš Rousek (7+4), Jan Štindl (4+7) a Adam Beránek (3+8).

Nejlepší střelec Opavy Tomáš Rousek se trefil už sedmkrát

Z kabiny Bruslařů

Nálada v havlíčkobrodské kabině je v poslední době o poznání lepší. Tým zlomil nepříjemnou sérii šesti porážek a vyhrál už třikrát za sebou, když postupně porazil Hodonín (venku 6:2), Kopřivnici (venku 3:2 po samostatných nájezdech) a Žďár nad Sázavou (4:3p). Kraučukova družina dosud získala 19 bodů a patří jí v tabulce 7. místo.

Co se týče sestavy, podle plánů by se měl znovu postavit mezi tři červené tyče třebíčský gólman Jan Mičán. S jistou nebude hrát zkušený bek Jiří Vašíček, který si obnovil zranění a bude spoluhráčům nějakou dobu na ledě chybět. Do sestavy by se měli vrátit útočníci David Košťál a Filip Šimek.

Bruslaři budou postrádat obránce Jiřího Vašíčka, který si obnovil zranění

Sestavy z minulého utkání

BK Havlíčkův Brod: Novák (Nedvěd) – Čermák, Eklund, Vašíček (A), Krejčí, Kliment, Kerber, P. Grauer – Tecl, Mlynář, Kuchta (A) – Dušek, Moučka, Holenda – Petržilka, Voříšek, Valášek – Kopic, Třetina (C), Vacík.

HC Slezan Opava: Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntus – Vojtovič, Kadula, Krupa, Rousek, Vojkůvka, Beránek, Zelenka, Wolf (A), Štindl (A), Horný, Danielčák, Tomsa.

Koho sledovat

Do brankoviště Havlíčkova Brodu by se měl znovu postavit dvaadvacetiletý gólman Jan Mičán, který souboru z Kotliny jezdí vypomáhat z prvoligové Třebíče. Zatím má u Bruslařů skvělou bilanci! Vychytal vítězství 6:2 v Hodoníně a famózním výkonem výrazně pomohl k triumfu v Kopřivnici (3:2 po samostatných nájezdech). Tým na něj bude znovu hodně spoléhat.

Čtyřiatřicetiletý útočník Petr Wolf je hrající legendou Slezanu. Pravidelně sbírá spoustu bodů a výborně se mu daří i v probíhající sezoně! Nasbíral už 15 kanadských bodů (4+11), kraluje tak týmové produktivitě a je nejlepším nahrávačem. Havlíčkobrodská defenziva se před ním musí mít hodně na pozoru.

Poslední vzájemné utkání

Oba týmy se naposledy střetly v 5. kole. Bruslaři začali lépe a díky dvěma slepeným brankám z 10. minuty šli do vedení. Nejdříve zakončil protiútok a přečíslení přesnou střelou Milan Valášek a vzápětí udeřil z dorážky Marek Kopic. Domácí však nesložili zbraně a ve 13. minutě slavili kontaktní branku, když se při přesilovce prosadil Petr Wolf. Broďáci si vzali zpět dvougólový náskok ve 23. minutě, když se před opavským brankovištěm nejrychleji zorientoval Vojtěch Holenda. Slezané se však dokázali znovu dotáhnout, a to ve 39. minutě díky pohotové dorážce Jana Štindla. Kraučukova družina se hodně přiblížila vítězství v 54. minutě. Parádní tečí skóroval Milan Valášek a upravil na konečných 2:4.

HC Slezan Opava – BK Havlíčkův Brod 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Wolf (Káňa, Rousek), 39. Štindl (Vojkůvka) – 10. Valášek (Holenda, Čermák), 10. Kopic (Moučka, Dušek), 23. Holenda (D. Košťál, Voříšek), 54. Valášek (Vašíček, Dušek).