19. 11. 2022 | Tomáš Sochor

Bruslaři vyhráli počtvrté v řadě! Opavu srazili sedmi brankami

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali na svém ledě rozjetou Opavu, která měla na svém kontě čtyři vítězství v řadě. V Kotlině se ale již ve druhé minutě dostali do vedení Bruslaři, kteří už svého soupeře před sebe nepustili. Kraučukovi svěřenci vstřelili nejvíce gólů v této sezoně.

Velice dobrý vstup do utkání měli Bruslaři, kteří se dostali v 83. sekundě do vedení. Jaroslav Moučka po vhazování ve vlastním pásmu posunul kotouč na Dominika Duška, jenž se rychlým sprintem dostal až před bránu Dominika Pitáka, kterého překonal střelou mezi betony. V následujících minutách se k několika příležitostem dostali hosté, které však zastavil Jan Mičán.

Bruslaři tak skórovali podruhé. Střelu od modré čáry z hole Marka Kopice dorazil do brány Marek Tecl. Dvoubrankové vedení ale nevydrželo domácím ani dvě minuty. Adam Beránek se dokázal na vrcholku levého kruhu vytočit s kotoučem k bráně. Jeho nahození pak výstrojí tečoval za Mičánova záda Tomáš Rousek. O pouhých dvacet sedm sekund později se však znovu radovali domácí. David Košťál se rychle obtočil okolo brány a zasunul kotouč mezi betony přesouvajícího se brankáře.

Jeden z hráčů Slezanu posléze odvolal odpískaný faul. Gesto fair play se hostům vrátilo, když Jan Štindl dorazil do odkryté klece střelu Radima Štěpánka od modré čáry. Havlíčkův Brod si ještě v první třetině vzal dvoubrankové vedení zpět. V přesilové hře našel Luboš Voříšek krosovou nahrávkou na pravém kruhu Tomáše Mlynáře. Jeho ránu Piták vychytal, na následnou dorážku Marka Tecla již ale nedosáhl.

Zkraje druhé třetiny Opava znovu snížila. Vojtěch Tomsa v přečíslení dva na jednoho nahrál na osu hřiště Janu Vašenkovi, jenž po rychlé bekhendové kličce zakončil mezi betony přesouvajícího se brankáře. Zanedlouho se ale Kotlinou rozezněl hlas Zuzany Norisové. Pátý gól Havlíčkova Brodu vstřelil Tomáš Mlynář, jenž vystřelil nechytatelnou dělovku z vnitřku pravého kruhu.

Ve dvacáté šesté minutě se na pravém mantinelu vytočil směrem k bráně Nils-Olof Osian Eklund, po jehož přesném zásahu opustil Dominik Piták bránu. Místo něho se mezi tři tyče postavil Yan Sotlar. Poté tempo hry opadlo, přesto se Havlíčkův Brod trefil ještě jednou. Dvě minuty před sirénou vyhrál Milan Valášek vhazování na Jakuba Petržilku, jenž z první prostřelil druhého brankáře Opavy. V samotném závěru měl na holi branku Tomáš Rousek, neuvěřitelným zákrokem se ale předvedl Jan Mičán, jenž v rozkleku chytil dobře mířenou střelu lapačkou.

V závěrečné části spíše jen dohrávalo, oba týmy se do šancí dostávali velice zřídka. Za hosty mohl skórovat Marek Vojkůvka, jenž jen těsně netrefil letící kotouč, který by býval mohl usměrnit do odkryté klece. Na druhé straně se dvakrát ocitl sám před bránou Marek Tecl. Jednou však netrefil zařízení a podruhé mu těžký kotouč v kritické chvíli přeskočil hokejku.

Jedna branka ale nakonec přece jen padla. Po nájezdu jednoho z hostujících hráčů do brankáře se spoluhráče zastal Pavel Grauer, jenž byl potrestán dvěma minutami na trestné lavici. V přesilové hře vystřelil z pravého kruhu Tomáš Rousek. Rána se odrazila od Mičána do havlíčkobrodské brány.

Hosté se málem trefili ještě jednou, za gólmanem Bruslařů se ale rozezněla branková konstrukce. V samotném závěru byla na ledě k vidění menší potyčka, skóre se již ale dále neměnilo. Havlíčkův Brod doma porazil Opavu 7:4.

Havl. Brod - Opava

Branky a nahrávky: 2. Dušek (Moučka), 11. Tecl (Kopic, Čermák), 13. D. Košťál (Holenda, Krejčí), 19. Tecl (Mlynář, Voříšek), 24. Mlynář (Čermák, Eklund), 26. Eklund (Voříšek), 39. Petržilka (Valášek) – 13. Rousek (Beránek, Danielčák), 17. Štindl (Štěpánek, Šindelář), 23. Vašenka (Tomsa, Thiel), 58. Rousek (Danielčák, Thiel). Rozhodčí: Michal Maršálek – Jaroslav Štěrba, Patrik Augusta. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Střely na branku: 32:41 (17:15, 9:15, 6:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4.

Mičán (Nedvěd) – Čermák, Eklund, Kliment (A), Kerber, Krejčí, Grauer – Tecl, Mlynář, Kuchta (C) – Dušek, Moučka, Kopic – Petržilka, Voříšek (A), Valášek – Šimek, D. Košťál, Holenda