23. 10. 2018 | Redakce

Bruslaři po zdolání rivala jedou na jih Čech, kde se utkají s Kohouty!

Je to tady! Po výhře nad Žďárem nad Sázavou čeká na Bruslaře Tábor. Kohouti jsou v tabulce domácích zápasů na třetí příčce, když na domácí půdě vyhráli třikrát z pěti zápasů. V minulém vzájemném zápase vyhráli Bruslaři nad jihočeským celkem 5:0. Bude se podobný výsledek opakovat? Utkání v Táboře se odehraje ve středu 24. října od 18:00. Máte-li čas, pojeďte Bruslaře podpořit!

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 922 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Umístění v minulé sezóně: 5. místo po ZČ, čtvrtfinále play off (s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy)
Trenér: Arpád Györi __________________________________________________________________________________

HC Tábor x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
4–0–1–5 bilance 7–0–0–2
5., 13 bodů umístění 2., 21 body
37:44 skóre 42:34
6:1 (Písek, doma) nejvyšší výhra 6:2 (Moravské Budějovice, Hodonín, doma
1:8 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší porážka 4:5 (Žďár nad Sázavou, venku)
Radim Heřman – 14 bodů (8+6) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 14 bodů (4+10)
Radim Heřman – 8 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 6 gólů
Jan Březina
Radim Heřman – 6 asistencí
nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 10 asistencí
Tomáš Hajič – 6 bodů (4+2) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 8 bodů (3+5)
Milan Dudáček 6,82 (6 zápasů)
Michal Novák 4,48 (6 zápasů)
Daniel Vecka 4 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,29 (7 zápasů)
Všechny zápasy

Kohouti se stejně jako v předešlé sezoně mohou spolehnout na duo Radim Heřman – Jakub Matušík. Prvně jmenovaný útočník ovládl v minulé sezoně týmovou produktivitu a v jejím čele je s 8 góly a 6 asistencemi i v průběhu tohoto ročníku. Dosud nejpovedenější večer zažil v Českých Budějovicích, v utkání proti David Servisu skóroval hned čtyřikrát. Kapitán Jihočechů nasbíral jen o jeden kanadský bod méně (6+7).

Mezi obránci nejvydatněji podporuje útok teprve dvacetiletý Tomáš Hajič. Konta soupeřů zatížil čtyřmi góly, k nimž přidal ještě dvě finální přihrávky. Navrátilec, který posledních pět mládežnických sezon strávil v Chomutově, tak zažívá vydařenou premiérovou sezonu mezi muži. O brankoviště se téměř rovným dílem dělí Milan Dudáček s Michalem Novákem. Více výher vychytal brankář, který posílil Kohouty z David Servisu.

Soupiska Tábora

Sympatický výkon na body nestačil, Tábor prohrál v Písku 2:3!
(Foto: hctabor.com)

Minulé kolo

Bruslaři ztratili vedení, které si vzali zpět a vyhráli o 3 góly!

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v dalším kole II. ligy regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou a utkání nabídlo několik zajímavých událostí. Bruslaři se dostali do dvoubrankového vedení, ale hosté dokázali třemi góly v řadě otočit vývoj utkání. Ve třetí třetině byl na ledě jediný tým, a to domácí, kteří vymazali svého soka z ledové plochy. Domácí hokejisté dokázali nastřílet do sítě Plamenů další čtyři branky, dokonali tak obrat a oplatili svému protivníkovi úvodní porážku. Do listiny střelců se zapsali Martin Nepokoj, Miroslav Třetina, Tomáš Chlubna a Tomáš Semrád, který vystřihl hattrick.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Nepokoj (Šmíd), 29. Třetina (Přidal, Horák), 44. Semrád (Milfait), 48. Semrád (Voříšek), 52. Chlubna (Třetina, Kuchta), 54. Semrád (Třetina) – 33. Stehlík (Prokš), 35. Pleva (Lojek, Jícha), 40. Pleva (Kuřítko). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Ondřej Žídek, František Štěpánek. Vyloučení: 5:7, navíc Bureš 5 [KOL] + OK [NESP], Peslar (oba ZDS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 306. Střely na branku: 36:31 (12:10, 11:16, 13:5). Třetiny: 1:0, 1:3, 4:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Semrád, Nepokoj, Vala, Šmíd, Horák, Kulhánek – Přidal – Třetina (C), Blinka – Michálek, Voříšek (A), Milfait (A) – Chlubna, Kozlík, Beneš – Ludvík, Kuchta

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (54. Kulich) – Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva (C), Peslar – Tlačil, Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller (A), Bureš, Jícha, Kuřítko, Hasoň,Stehlík (A), Kališ, Wasserbauer

Tomáš Semrád (vpravo) vsítil po dlouhé době hattrick!

Táborští podali sympatický výkon, který na body s Pískem nestačil!

Táborští se vydali na led Písku, kde v úvodních šesti minutách hry nabídli svému soupeři tři přesilovky, ale domácí je nedokázali využít. Pár sekund po návratu provinilce z Tábora hosté inkasovali. Dominik Houdek se prosadil čistým průstřelem od modré čáry. Hosté ze deset minut vyrovnali. Dominik Točík si vymíchal brankáře a poslal přízemní střelu do branky. Zanedlouho se ale trefil Písek, který dal svému soupeři gól do šatny. Jan Polata obdržel přihrávku k pravé tyči a překonal přesouvajícího se Michala Nováka. Ve druhé třetině Kohouti vyrovnali zásluhou Jakuba Matušíka, ale Písek vsítil rozhodující branku ve třetí třetině díky Janu Polatovi.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Houdek (Matějka, Koupal), 19. Polata (Sýbek, Hučko), 54. Polata (Parýzek, Hučko) – 18. Točík (Zayml, Březina), 25. Matušík (Havran, Blažek). Rozhodčí: Hornáček – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:9 – navíc Havran a Blažek (oba Tábor) 10 min + OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 460. Střely na branku: 34:30. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:1, 3:2.

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Parýzek, Hanus, Turek, Hora, Bílek, Houdek, Pelant – Sýbek, Hučko, Polata - Marcilis, Koupal, Matějka – J. Šuhaj, Jabůrek, V. Šuhaj.

HC Tábor: Novák (Dudáček) – Havran, Duben, Černý, Hajič, Dvořák, Tesař, Raiterman – Blažek, Matušík, Heřman – Březina, Zayml, Točík – Kalaš, Pechánek, Hrala

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři nastříleli Táboru pětku a připsali si hladkou výhru!

Havlíčkobrodští ve 4. kole přivítali Tábor, který hned ze začátku musel dohánět jednobrankovou ztrátu. V přesilové hře se po přihrávce Milfaita trefil přesně do sítě Kohoutů Martin Nepokoj. Potom měly oba týmy šance, ale ukazatel skóre se v první třetině nezměnil. Ve druhé části se domácí tým rozstřílel, když vsítil tři branky. Nejprve skvělý přehled ukázal Kryštof Kulhánek, jenž si sjel před branku a prostřelil hostujícího gólmana. Tentýž hráč navyšoval na 3:0, když byl ve správný čas na správném místě.

Jihočeši nehráli špatně, ale naráželi na pozorného Čeňka Nováka v brance Bruslařů. Brankář Havlíčkova Brodu chytal výborně a i díky němu šla domácí družina do čtyřbrankového trháku. Na konci celé akce byl Jan Milfait, jenž pověsil puk do horní části branky. Ve zbytku utkání tempo hry ustávalo, ale i tak mohly oba týmy skórovat, ale proti byli maskovaní muži. Nakonec gólový účet utkání uzavřel minutu před koncem hrací doby Ondřej Procházka, který využil přihrávku od Blinky. Čistým kontem se blýskl Čeněk Novák, který pochytal všech 24 střel Kohoutů.

znak týmu 5 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Nepokoj (Milfait, Procházka), 22. Kulhánek (Třetina, Přidal), 29. Kulhánek (Blinka), 34. Milfait (Michálek, Beneš), 59. Procházka (Blinka, Holenda). Rozhodčí: Michal Antonín – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 586. Střely na branku: 37:24 (8:8, 18:10, 11:6). Průběh utkání: 5:0.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Beneš, Milfait (A), Michálek – Holenda, Třetina (C), Přidal – Blinka, Voříšek (A), Procházka – Ludvík, Kozlík, Chlubna – Kuchta

HC Tábor: Dudáček (M. Novák) – Košař, Hlaveš, Černý (A), Duben, Hajič, Raiterman – Havran, Heřman (A), Kadilák, Točík, Blažek, Březina, Kalaš, Matušík (C), Zayml, Hrala, Pechánek, Květoň

Věděli jste, že...

...Bruslaři dali minulou sezonu Táboru 23 gólů a inkasovali 10?

...na Kohouty to nejlépe umí Luboš Voříšek, který nasbíral v uplynulém ročníku 8 bodů (5+3)?

...Martin Nepokoj dal proti Táboru svou první branku v sezoně 2018/2019?

Milan Dudáček nahradil v kleci Tomáše Klestila

Bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 29
Bilance: 16-2-3-8
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, x3:4sn, x8:1, x3:6, x2:6, 4:3, 8:0, 5:8, 3:2, 6:2, 7:4, 4:1, 6:3, 5:0
Skóre: 133:87