BK Havl. Brod - Začátek byl špatný. Naštěstí umíme třetí třetiny, směje se Petr Kuchta
Začátek byl špatný. Naštěstí umíme třetí třetiny, směje se Petr Kuchta

Začátek byl špatný. Naštěstí umíme třetí třetiny, směje se Petr Kuchta

26.10.2018 | Ladislav Vácha

Ohlasy s Petrem Kuchtou po výhře v Táboře

Bruslaři prohrávali v Táboře před třetí třetinou už 1:3, ale stejně jako v derby Vysočiny proti Plamenům vystřihli famózní obrat. Vítěznou branku vstřelil Petr Kuchta, ke kterému se šťastně odrazil puk od mantinelu přímo před bránu. Havlíčkobrodský forvard potom přelstil brankáře Michala Nováka a vystřelil svému týmu cennou výhru 4:3. „Kolikrát je to i hodně o štěstí, ale to je k vítězství potřeba,“ culí se vousatý útočník.

 
Kuchťáku, v Táboře jsme vyhráli těsně 4:3. Jak zápas hodnotíš?
Samozřejmě pozitivně, protože jsme vyhráli, ale začátek zápasu nebyl vůbec dobrý. Říkal jsem Kryštofovi už při rozbruslení, že je to takové mdlé. Trochu se to naplnilo a už od začátku jsme prohrávali. Naštěstí jsme potom utkání otočili a vyhráli jsme.

Jak už jsi říkal, první třetina se nám nepovedla. Po přestávce jsme to chtěli zlepšit, ale skoro celou druhou dvacetiminutovku jsme hráli v oslabení...
Možná jsme měli pomalejší rozjezd i kvůli tomu, že jsme měli tentokrát hodně mladou obranu. Ve druhé třetině vzešla vyloučení možná i z přemíry snahy, udělali jsme hodně útočných faulů. Musíme si na to příště dávat větší pozor. Ve druhé třetině nás určitě fauly brzdily, pak jsme se jich vyvarovali a otočili to.

Soupeř měl na konci prostřední části za stavu 3:1 k dispozici trestné střílení. Pokud by ho proměnil, zápas bychom už asi hodně těžko otáčeli, co myslíš?
To byl jednoznačně zlomový okamžik zápasu. Je dobře, že to Čenda chytil. Asi nás to i trošku nakoplo.

Třetí třetina byla hodně podobná té proti Žďáru nad Sázavou. Na soupeře jsme znovu vletěli s velkou chutí a určitě nám hodně pomohlo i rychlé snížení Honzy Milfaita...
Určitě nám rychlý gól ve třetí třetině pomohl. Kdyby třeba do 50. minuty vydržel stav 3:1, už by se to potom těžko dohánělo. Třetí třetiny ale zatím umíme. Přijde mi, že se vždycky šetříme, pak nám nakonec nezbyde nic jiného, než dát góly a zápas otočit. (směje se) Řekl bych, že ve třetí třetině dáváme podle statistik nejvíc gólů.

Právě ty jsi dal vítězný gól na 4:3, který byl hodně kuriózní. Jak jsi viděl celou situaci ze svého pohledu?
Kluci střídali, naskočil jsem na led a jel jsem napadat. Myslím, že Michy rychle vyjel na soupeřova obránce, který chtěl rychle přihrát vedle sebe druhému, ale puk se od zadního mantinelu odrazil přímo před branku. Chytil jsem to, naznačil jsem střelu, gólman vyjel a bekhendem jsem to tam nějak uklidil. (směje se)

Tábor měl na konci utkání velkou šanci vyrovnat, ale dorážka trefila našeho hráče a puk se odrazil šťastně do betonu Čendy, který nás celé utkání hodně držel, souhlasíš?
Určitě ano. Kolikrát je to i hodně o štěstí, ale to je k vítězství potřeba.

Nastoupili za nás tři mladí obránci z extraligové juniorky. Jak se ti jejich výkon líbil?
Dva z nich za nás nastoupili už v minulé sezoně a popasovali se s tím dobře. Navíc měli vedle sebe zkušené beky, kteří jim určitě trochu řekli, co mají hrát, takže to zvládli v pohodě.

V sobotu nás čeká v Kotlině zápas s českobudějovickým David Servisem, na který to doma docela umíme. Určitě by to chtělo získat další tři body...
Doma na něj umíme, venku už je to horší. V domácím prostředí je to vždycky lepší s jakýmkoli soupeřem. Určitě si půjdeme pro tři body a věřím, že je urveme.

Pro nás je určitě také dobře, že Žďár doma klopýtl s Moravskými Budějovicemi. Ukrojili jsme tak další část z jeho náskoku a ztrácíme na něj už jen dva body. Sleduješ na dálku počínání Plamenů?
Sleduju. Žďár odehrál o jeden zápas víc než my a v příštím kole bude stát. Když vyhrajeme za tři body, půjdeme před něj. To by bylo skvělé. V minulé sezoně měl také šňůru výher, pak jsme ho porazili a pár zápasů potom prohrál. Doufám, že ho to trochu rozhodilo a nebude se mu teď tolik dařit. (usměje se)

Související články

 
Aktuálně na webu
VIDEO: Létající písek či Erling Haaland. Jak probíhal trénink na koupališti?

VIDEO: Létající písek či Erling Haaland. Jak probíhal trénink na koupališti?

(pátek 7.5.) Bruslaři se ve středu pod vedením Michala Konečného zaměřili především na odrazovou sílu, kterou...

 
Fotogalerie: Bruslaři trénovali na koupališti

Fotogalerie: Bruslaři trénovali na koupališti

(čtvrtek 6.5.) Hokejisté havlíčkobrodského A-mužstva zahájili po téměř nekonečné přestávce letní přípravu. Během...

 
Letní příprava A-týmu začne už v pondělí. Jaké jsou novinky v kádru?

Letní příprava A-týmu začne už v pondělí. Jaké jsou novinky v kádru?

(pátek 30.4.) A-mužstvo se poprvé sešlo před novou sezonou. Slova se ujali manažer David Kozlík ml. a hlavní...

 
Mládežnické týmy znají trenérské obsazení pro sezonu 2021/22

Mládežnické týmy znají trenérské obsazení pro sezonu 2021/22

(pátek 9.4.) Zatím není stoprocentně jasné, kdy se začne mládež na novou sezonu připravovat. Přípravné období...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv