BK Havl. Brod - Začátek byl špatný. Naštěstí umíme třetí třetiny, směje se Petr Kuchta
Začátek byl špatný. Naštěstí umíme třetí třetiny, směje se Petr Kuchta

Začátek byl špatný. Naštěstí umíme třetí třetiny, směje se Petr Kuchta

26.10.2018 | Ladislav Vácha

Ohlasy s Petrem Kuchtou po výhře v Táboře

Bruslaři prohrávali v Táboře před třetí třetinou už 1:3, ale stejně jako v derby Vysočiny proti Plamenům vystřihli famózní obrat. Vítěznou branku vstřelil Petr Kuchta, ke kterému se šťastně odrazil puk od mantinelu přímo před bránu. Havlíčkobrodský forvard potom přelstil brankáře Michala Nováka a vystřelil svému týmu cennou výhru 4:3. „Kolikrát je to i hodně o štěstí, ale to je k vítězství potřeba,“ culí se vousatý útočník.

 
Kuchťáku, v Táboře jsme vyhráli těsně 4:3. Jak zápas hodnotíš?
Samozřejmě pozitivně, protože jsme vyhráli, ale začátek zápasu nebyl vůbec dobrý. Říkal jsem Kryštofovi už při rozbruslení, že je to takové mdlé. Trochu se to naplnilo a už od začátku jsme prohrávali. Naštěstí jsme potom utkání otočili a vyhráli jsme.

Jak už jsi říkal, první třetina se nám nepovedla. Po přestávce jsme to chtěli zlepšit, ale skoro celou druhou dvacetiminutovku jsme hráli v oslabení...
Možná jsme měli pomalejší rozjezd i kvůli tomu, že jsme měli tentokrát hodně mladou obranu. Ve druhé třetině vzešla vyloučení možná i z přemíry snahy, udělali jsme hodně útočných faulů. Musíme si na to příště dávat větší pozor. Ve druhé třetině nás určitě fauly brzdily, pak jsme se jich vyvarovali a otočili to.

Soupeř měl na konci prostřední části za stavu 3:1 k dispozici trestné střílení. Pokud by ho proměnil, zápas bychom už asi hodně těžko otáčeli, co myslíš?
To byl jednoznačně zlomový okamžik zápasu. Je dobře, že to Čenda chytil. Asi nás to i trošku nakoplo.

Třetí třetina byla hodně podobná té proti Žďáru nad Sázavou. Na soupeře jsme znovu vletěli s velkou chutí a určitě nám hodně pomohlo i rychlé snížení Honzy Milfaita...
Určitě nám rychlý gól ve třetí třetině pomohl. Kdyby třeba do 50. minuty vydržel stav 3:1, už by se to potom těžko dohánělo. Třetí třetiny ale zatím umíme. Přijde mi, že se vždycky šetříme, pak nám nakonec nezbyde nic jiného, než dát góly a zápas otočit. (směje se) Řekl bych, že ve třetí třetině dáváme podle statistik nejvíc gólů.

Právě ty jsi dal vítězný gól na 4:3, který byl hodně kuriózní. Jak jsi viděl celou situaci ze svého pohledu?
Kluci střídali, naskočil jsem na led a jel jsem napadat. Myslím, že Michy rychle vyjel na soupeřova obránce, který chtěl rychle přihrát vedle sebe druhému, ale puk se od zadního mantinelu odrazil přímo před branku. Chytil jsem to, naznačil jsem střelu, gólman vyjel a bekhendem jsem to tam nějak uklidil. (směje se)

Tábor měl na konci utkání velkou šanci vyrovnat, ale dorážka trefila našeho hráče a puk se odrazil šťastně do betonu Čendy, který nás celé utkání hodně držel, souhlasíš?
Určitě ano. Kolikrát je to i hodně o štěstí, ale to je k vítězství potřeba.

Nastoupili za nás tři mladí obránci z extraligové juniorky. Jak se ti jejich výkon líbil?
Dva z nich za nás nastoupili už v minulé sezoně a popasovali se s tím dobře. Navíc měli vedle sebe zkušené beky, kteří jim určitě trochu řekli, co mají hrát, takže to zvládli v pohodě.

V sobotu nás čeká v Kotlině zápas s českobudějovickým David Servisem, na který to doma docela umíme. Určitě by to chtělo získat další tři body...
Doma na něj umíme, venku už je to horší. V domácím prostředí je to vždycky lepší s jakýmkoli soupeřem. Určitě si půjdeme pro tři body a věřím, že je urveme.

Pro nás je určitě také dobře, že Žďár doma klopýtl s Moravskými Budějovicemi. Ukrojili jsme tak další část z jeho náskoku a ztrácíme na něj už jen dva body. Sleduješ na dálku počínání Plamenů?
Sleduju. Žďár odehrál o jeden zápas víc než my a v příštím kole bude stát. Když vyhrajeme za tři body, půjdeme před něj. To by bylo skvělé. V minulé sezoně měl také šňůru výher, pak jsme ho porazili a pár zápasů potom prohrál. Doufám, že ho to trochu rozhodilo a nebude se mu teď tolik dařit. (usměje se)

Související články

 
Aktuálně na webu
Jistota záchrany se odkládá, dorost padl na ledě Tábora

Jistota záchrany se odkládá, dorost padl na ledě Tábora

(čtvrtek 21.11.) TÁBOR – Předposlední kolo ELIOD Extraligy dorostu mohl přiblížit Havlíčkův Brod vysněnému play off....

 
Do třetice všeho dobrého! Bruslaři porazili Nový Jičín

Do třetice všeho dobrého! Bruslaři porazili Nový Jičín

(středa 20.11.) Bruslaři přivítali na ledě v rámci 19. kola II. ligy na ledě Kotliny Nový Jičín. Havlíčkobrodští...

 
Skvělá práce! Šesťáci v derby nadělili Ledči desítku

Skvělá práce! Šesťáci v derby nadělili Ledči desítku

(úterý 19.11.) 6. třída v domácím prostředí přivítala Ledeč nad Sázavou a derby Vysočiny zvládla znamenitě! Základ...

 
Skvěle! Sedmáci zvládli divokou přestřelku a vyloupili Kolín

Skvěle! Sedmáci zvládli divokou přestřelku a vyloupili Kolín

(úterý 19.11.) Sedmáci svedli v Kolíně hodně divokou přestřelku, kterou nakonec ovládli poměrem 8:6. Jejich...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv