27. 4. 2024 | Milan Sochor

Bruslaři vítají nového hlavního trenéra. Do Kotliny se vrací po téměř 13 letech

Havlíčkobrodské A-mužstvo povede v příští sezoně nový hlavní trenér, kterým se stal Petr Novák. Starší bratr Jana Nováka prostředí Kotliny dobře zná, naposledy zde působil v sezoně 2011/12.

Přesněji řečeno, Bruslaři vítají staronového trenéra. Petr Novák přebral tehdy prvoligové Rebely během sezony 2006/07 a trénoval je až do 19. kola sezony 2011/12. V Kotlině zažil mnoho radosti. Podepsal se pod největší úspěch novodobé historie klubu, když tým dovedl v sezoně 2010/11 až do semifinále první ligy. Sám považuje za jeden z vrcholů také čtvrtfinálovou sérii s Duklou Jihlava v sezoně 2009/10, která se hrála na největší možný počet zápasů, z nichž Broďáci jednou prohráli až na nájezdy a jednou v prodloužení.

Šestapadesátiletý kouč je nejvíce spojený s pražskou Slavií, ve které se kromě mnoha let u mládeže postavil v sezoně 2014/15 jako hlavní trenér také na střídačku extraligového A-týmu. Extraligový klub trénoval ještě v Mladé Boleslavi, v první lize kromě Havlíčkova Brodu vedl i Berounské Medvědy. Petr Novák má dokonce reprezentační zkušenosti, tři sezony strávil jako hlavní kouč u ženského reprezentačního týmu.

„Petr Novák je dlouholetý zkušený trenér, který trénoval i národní tým na mistrovství světa, i když v uvozovkách jen ten ženský. Navíc dobře zná zdejší prostředí, když vedl Havlíčkův Brod v šesti sezonách první ligy jako hlavní trenér. Slibujeme si od něj, že nám pomůže svojí důsledností, přirozenou autoritou a hlavně zkušeností z vyšších soutěží nastavit v klubu profesionálnější přístup, bez kterého se špici druhé ligy nikdy nemůžeme přiblížit,“ ujasňuje předseda klubu a jeden z jednatelů A-týmu Miroslav Třetina.

Vedení klubu je už blízko dohody i s novým asistentem trenéra, o konkrétní podobě smlouvy s ním ale bude ještě jednat. O tom, kdo se stane novým asistentem trenéra, vás budeme informovat, jakmile bude jednání u konce.

Petr Novák navštívil několik zápasů Bruslařů už v uplynulé sezoně, po jednom z nich přímo na ledě poblahopřál svému bratru Honzovi Novákovi k 45. narozeninám

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu