20. 9. 2022 | Ladislav Vácha

Bylo tam jediné volné místo a trefil jsem to, raduje se Patrik Mrtka. Brankáře chválil osmkrát!

První domácí zápas sezony a hned byl jako z říše snů! Dorostenci přivítali v sobotu na ledě Kotliny Pardubice a senzačně zvítězili těsně 2:1. Zápas, který spěl za nerozhodného stavu do prodloužení, rozhodl pouhých 9 sekund před závěrečnou sirénou brodský kapitán Patrik Mrtka! Havlíčkobrodský kapitán položil Dynamo na lopatky nádhernou ranou od modré čáry. „Bylo to jediné volné místo, takže jsem tam mířil a trefil jsem to,“ usmívá se šestnáctiletý obránce. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Patriku, s Pardubicemi jste na poslední chvíli urvali vítězství 2:1. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Skvěle! Kluci tam nechali úplně všechno a celému týmu se to povedlo. Vlétli jsme na ně hned na začátku a to je trochu znervóznělo. Pak jsme to drželi celý zápas a konec se nám povedl. Parádní výhra, máme z ní radost.

Určitě bylo pozitivní, že jste soupeře nepustili do nějakého většího a souvislejšího tlaku. Hra byla pořád víceméně vyrovnaná, souhlasíš?
Pardubice musely pořád chodit do plných. Bránili jsme v pěti a tím jsme to soupeři dost ztížili. To bylo pro nás hodně cenné.

Shodneme se na tom, že dobrá defenzivní hra byla základním kamenem úspěchu?
Určitě. Celý zápas jsme se snažili bránit kompaktně a zodpovědně.

Byl to náročný zápas, který vás stál asi hodně sil...
Hrálo se nahoru – dolů, takže nás to stálo dost sil. Měli jsme ale velkou motivaci, to nám určitě hodně pomohlo k vítězství.

Vítězný gól padl úplně na konci zápasu při přesilové hře, před kterou jste si vzali oddechový čas. Jaké jste během něj dostali od trenérů pokyny?
Nakonec jsme to sehráli úplně jinak, než jsme si řekli, protože Pardubice náš záměr asi přečetly. Dostal jsem přihrávku na modrou, Patrik Křížek před bránou skvěle clonil gólmanovi a mým úkolem bylo to trefit. To se mi povedlo a následovala obrovská oslava.

Snažil ses v tu chvíli někam mířit, nebo jsi spíš jen hodil puk směrem na bránu?
Bylo to jediné volné místo, takže jsem tam mířil a trefil jsem to.

Takováhle výhra vám do dalších zápasů po psychické stránce hodně pomůže, viď?
Určitě jo, ale nesmíme usnout na vavřínech. Jak nám říkal po skončení utkání trenér, jedna vlaštovka sezonu nedělá. Musíme zabrat a urvat další body.

Předpokládám, že jste všichni hodně pochválili brankáře Račana, který chytal opravdu skvěle...
Chválil jsem ho asi osmkrát, mám z něj obrovskou radost!

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner