20. 9. 2022 | Ladislav Vácha

Bylo tam jediné volné místo a trefil jsem to, raduje se Patrik Mrtka. Brankáře chválil osmkrát!

První domácí zápas sezony a hned byl jako z říše snů! Dorostenci přivítali v sobotu na ledě Kotliny Pardubice a senzačně zvítězili těsně 2:1. Zápas, který spěl za nerozhodného stavu do prodloužení, rozhodl pouhých 9 sekund před závěrečnou sirénou brodský kapitán Patrik Mrtka! Havlíčkobrodský kapitán položil Dynamo na lopatky nádhernou ranou od modré čáry. „Bylo to jediné volné místo, takže jsem tam mířil a trefil jsem to,“ usmívá se šestnáctiletý obránce. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Patriku, s Pardubicemi jste na poslední chvíli urvali vítězství 2:1. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Skvěle! Kluci tam nechali úplně všechno a celému týmu se to povedlo. Vlétli jsme na ně hned na začátku a to je trochu znervóznělo. Pak jsme to drželi celý zápas a konec se nám povedl. Parádní výhra, máme z ní radost.

Určitě bylo pozitivní, že jste soupeře nepustili do nějakého většího a souvislejšího tlaku. Hra byla pořád víceméně vyrovnaná, souhlasíš?
Pardubice musely pořád chodit do plných. Bránili jsme v pěti a tím jsme to soupeři dost ztížili. To bylo pro nás hodně cenné.

Shodneme se na tom, že dobrá defenzivní hra byla základním kamenem úspěchu?
Určitě. Celý zápas jsme se snažili bránit kompaktně a zodpovědně.

Byl to náročný zápas, který vás stál asi hodně sil...
Hrálo se nahoru – dolů, takže nás to stálo dost sil. Měli jsme ale velkou motivaci, to nám určitě hodně pomohlo k vítězství.

Vítězný gól padl úplně na konci zápasu při přesilové hře, před kterou jste si vzali oddechový čas. Jaké jste během něj dostali od trenérů pokyny?
Nakonec jsme to sehráli úplně jinak, než jsme si řekli, protože Pardubice náš záměr asi přečetly. Dostal jsem přihrávku na modrou, Patrik Křížek před bránou skvěle clonil gólmanovi a mým úkolem bylo to trefit. To se mi povedlo a následovala obrovská oslava.

Snažil ses v tu chvíli někam mířit, nebo jsi spíš jen hodil puk směrem na bránu?
Bylo to jediné volné místo, takže jsem tam mířil a trefil jsem to.

Takováhle výhra vám do dalších zápasů po psychické stránce hodně pomůže, viď?
Určitě jo, ale nesmíme usnout na vavřínech. Jak nám říkal po skončení utkání trenér, jedna vlaštovka sezonu nedělá. Musíme zabrat a urvat další body.

Předpokládám, že jste všichni hodně pochválili brankáře Račana, který chytal opravdu skvěle...
Chválil jsem ho asi osmkrát, mám z něj obrovskou radost!

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu