22. 9. 2022 | Ladislav Vácha

Být kapitánem je pro mě velká čest i zodpovědnost, přiznává Petr Kuchta. Máme lepší tým než loni!

A je to tady! Už v sobotu zahájí Bruslaři novou druholigovou sezonu, když se od 18:00 představí na ledě Nového Jičína. A celý tým moc dobře ví, že vstoupit do soutěže pravou nohou bude moc důležité! „Musíme do toho dát prostě všechno a předvést stoprocentní výkon. Abychom uspěli, nesmíme vypustit vůbec nic,“ má jasno osmadvacetiletý útočník Petr Kuchta, který na dresu znovu bude nosit kapitánské céčko. „Samozřejmě je to pro mě velká čest a cítím i zodpovědnost,“ hlásí vousatý hokejista.

Péťo, máme za sebou letní přípravu. Jak ji ze svého pohledu celkově hodnotíš?
Přípravu hodnotím dobře. Myslím si, že v týmu se dobře zabydleli kluci, kteří sem přišli jako posily. Řekl bych, že jsme i docela rychle pochopili, jakou hru od nás trenéři chtějí. Poslední zápas na ledě Kobry vypadal tak, jak bychom si asi představovali. Jsem spokojený a jdeme dobře naladění do mistrovských utkání.

Přišlo mi, že už v suché části letní přípravy jste si dost mákli. Jak jsi to viděl ty?
Jo, mákli jsme si. Musím se přiznat, že jsem nechodil úplně pravidelně. Chodil jsem hlavně na pondělní tréninky a pak už jsem měl nějakou individuální přípravu. Tréninky byly kvalitní a řekl bych, že nás to dobře připravilo. Myslím si, že i ostatní kluci se teď cítí lépe, než když jsme šli do minulé sezony.

Když se zpětně ohlédneš za přípravnými zápasy, který z nich se ti líbil nejvíce a který naopak nejméně?
Mně se líbil domácí zápas s Táborem. Naopak diametrálně odlišné bylo utkání ve Žďáře, které bylo hrozné, ale říkali jsme si, že je dobře, že se nám po těch povedených zápasech něco takového ještě v přípravě stalo. Do sezony půjdeme po dobrém výkonu na Kobře. Z mého pohledu byly nejlepší zápasy v přípravě doma s Táborem a venku na Kobře.

Jak už jsi zmínil, v přípravě jsme narazili i na Žďár nad Sázavou, za který hraje tvůj velký kamarád Tomáš Chlubna. Potkávat se budete i v sezoně, za což jsi taky určitě rád. Proběhla mezi vámi nějaká hecovačka?
Potkali jsme se už před zápasem u něj doma. (směje se) Dali jsme si kafe a samozřejmě se spolu pravidelně hecujeme. Nějaké urážky a narážky padají, ale to k tomu patří. On po mně při rozbruslení vždycky střílí puky. (směje se) Je to spíš taková sranda, ale když jdu hrát proti Žďáru, tak je to pro mě vždy něco víc, než že si jdu zahrát zápas. Protože je tam Chlubnič a nechci, aby si ze mě dělal srandu, tak mám ještě větší motivaci je porazit. Hlavně kvůli tomu, abych si pak naopak mohl já dělat srandu z něj. (směje se)

Co bylo podle tebe v přípravě naší silnou stránkou a naopak na čem bychom měli ještě nejvíc zapracovat?
Myslím si, že jsme oproti minulé sezoně zlepšili hru v obranném pásmu. Je to tím, že přišel Jirka Vašíček. Ne, kecám. (směje se) Řekl bych, že máme i lepší přechod do útočné fáze. Celkově bych řekl, že v minulé sezoně jsme taktiku neměli v podstatě žádnou, takže jsme podle mě udělali pokrok po taktické stránce. A co musíme zlepšit? Určitě přesilovky! Právě ty budou ve vyrovnaných zápasech rozhodovat.

U týmu jsou noví trenéři, Aleš a Milan Kraučukovi. Jak se ti s nimi zatím spolupracuje?
Dobrý, zatím si nemůžu na nic stěžovat. Tréninky jsou kvalitní a trenér s námi hodně mluví. Rozebíráme různé situace a potom je spolu hodnotíme.

Neodpustím si trochu záludnou otázku. Hráčský kádr se po minulé sezoně trochu obměnil. Jaký máš z týmu zatím pocit? Připadá ti zatím lepší, než s jakým jsme hráli předešlý soutěžní ročník?
Pro mě tahle otázka není vůbec záludná ani složitá. Já jsem pevně přesvědčený o tom, že máme do útoku mnohem lepší tým, než jaký jsme měli loni. Samozřejmě je těžké to teď hodnotit, vždy se to ukáže až v průběhu sezony. V minulé sezoně jsme tady byli v totálním rozkolu. To, co tady někteří hráči předváděli, bylo katastrofální. Myslím si, že do útoku jsme to určitě zlepšili. Co se týče obrany, přišel Jirka Vašíček a ještě nevíme, jak to nakonec bude se Semišem, který má nějaké zdravotní problémy. Těžko říct, ale věřím klukům, kteří tady jsou, že se s tím poperou a budou dobří. Jak už jsem řekl, jsem přesvědčený o tom, že teď máme lepší tým.

Během letní přípravy jsi nejčastěji nastupoval v jednom útoku po boku Mlynyho a Macase. Vypadalo to, že si spolu na ledě rozumíte...
My si spolu rozumíme i mimo led. (směje se) Myslím si, že to je základ všeho. Určitě si spolu rozumíme, oba jsou to šikovní kluci. Mlyny je neuvěřitelnej na puku a Macas je ještě mladý kluk, který se od nás má ještě hodně co učit. (směje se) Je taky šikovnej, má dobrý zakončení, herní přehled, hodně bruslí a bojuje. Myslím si, že nám to spolu klape. Je to i o tom, že se spolu nebojíme něco si říct nebo si něco vytknout, aniž by se některý z nás kvůli tomu urazil. Hlavně si to sedlo i po té lidské stránce.

Znovu budeš na dresu nosit kapitánské céčko. Předpokládám, že je to pro tebe velká čest, ale na druhou stranu i obrovská zodpovědnost. Cítíš sám na sobě, že jsi v kabině vůdčí osobností?
Jednoznačně! (směje se) Kluci si mě loni za kapitána zvolili, protože asi cítili, že jim můžu dát v kabině něco navíc. Samozřejmě je to pro mě velká čest a cítím i zodpovědnost.

Jak už jsi zmínil, noví hráči zapadli do kolektivu dobře. Zatím mi přijde, že i po hokejové stránce by pro nás měli být velkým přínosem, souhlasíš?
Určitě, jsou to všichni šikovní hokejisté. Důša dává poslední dobou hodně gólů, Valda je dobrej, Mouka je silný na puku a i Kopejda, který v minulé sezoně patřil k nejlepším útočníkům juniorské extraligy, zatím předvádí dobré výkony. Určitě nám pomůže i Petržel, který za nás už nastupoval. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na Jirku Vašíčka, který nám dodá potřebnou zkušenost do defenzivní činnosti, což jsme určitě potřebovali. Nerad bych na někoho zapomněl. Pevně věřím, že všichni kluci pro nás budou dobrými posilami.

Přišlo mi, že hodně příjemným překvapením v přípravě byly výkony gólmanů. Všichni čtyři, Chali, Méďa, Novča i Petržel, chytali podle mě opravdu dobře...
Určitě. Myslím si, že je to jedině dobře, že je tady konkurence, která kluky bude posouvat dál. Jak se říká, kdo se neposouvá, ten couvá. Je potřeba jít pořád dopředu a tohle jim jenom pomůže.

V předchozích letech jsme neměli na domácích zápasech moc dobrou návštěvnost. Věříš, že teď se to zlepší?
Věřím. Nic jiného mi ani nezbývá. Musím ale říct, že už jsem takový unavený z toho přemlouvání fanoušků, aby chodili na hokej. My hrajeme hokej rádi a naplno. Vždy je pro nás samozřejmě velkým hnacím motorem, když fanoušci přijdou a podpoří nás. Budeme za to určitě moc rádi.

Druhá liga se bude hrát ve dvou skupinách, přičemž my budeme bojovat v té moravské. Jak se ti líbí herní model soutěže?
Myslím si, že je chybný. Kdyby to udělali na čtyři skupiny, což byla druhá varianta, hrálo by se víc místně. Častěji bychom se potkali se Žďárem, s Velkým Meziříčím nebo s Táborem. Myslím si, že by to pro nás bylo lepší z pohledu cestování. Na druhou stranu, hrát v sezoně osmkrát s jedním týmem je taky docela na hlavu. Řekl bych, že pro fanoušky by to bylo atraktivnější, kdybychom hráli místní skupinu a nejezdili jsme někam daleko.

V sobotu zahájíme soutěž zápasem v Novém Jičíně, kde nás určitě nečeká vůbec nic lehkého. Náš soupeř v minulé sezoně vyhrál moravskou skupinu, proti Dvoru Králové nad Labem a Táboru si potom zahrál druholigové superfinále o účast v prvoligové baráži. Jakou hrou bychom se podle tebe měli prezentovat, abychom tam uspěli?
Nechci říct, že z Nového Jičína máme strach, ale respekt tam určitě je. Bude to první mistrák a potřebujeme, abychom do soutěže dobře vstoupili. Máme docela těžký los. Začínáme v Novém Jičíně a pak pojedeme do Znojma, o kterém všichni vědí, že je hodně nabité. Musíme do toho dát prostě všechno. Uvidíme, s čím na nás vyrukuje Nový Jičín. Jsem na to docela zvědavý, protože když jsme s ním hráli před pár lety, nebylo to nic moc. Sám jsem zvědavý, kam až se to u nich posunulo. Musíme předvést stoprocentní výkon. Abychom uspěli, nesmíme vypustit vůbec nic.

S jakým výsledkem budeš na konci nadcházející sezony spokojený?
Určitě chci hrát play off a pak se v něm dostat co nejdál to půjde. Samozřejmě chci skončit na prvním místě. Lepší je být mrtvej než druhej a druhej je první poraženej. A to nechci být! (směje se)

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu