12. 9. 2013 | Ladislav Vácha

Daniel Dolejš: Jsem strašně rád, že jsme tam urvali důležité tři body

Lepší vstup do nového prvoligového ročníku si snad Rebelové ani nemohli přát. Na ledě obrozených Českých Budějovic, které před začátkem soutěže patřily mezi papírové favority, vybojovali plný bodový zisk za vítězství 3:0. I když výsledek vypadá jednoznačně, triumf havlíčkobrodské družiny se nerodil vůbec snadno. Motor hnala kupředu skvělá návštěva, když si do ochozů Budvar arény našlo cestu takřka šest tisíc fanoušků. Domácí si vytvořili spoustu obrovských šancí, ale v cestě za gólovým úspěchem jim stála špatná produktivita a čarující gólman Daniel Dolejš. Opora reprezentační „dvacítky“, která už nahlédla i do národního týmu dospělých, si připsala 46 úspěšných zákroků a vychytala čisté konto. „Je to úplně něco jiného, hrát před tolika lidmi. Všichni jsme si to užili,“ pochvaloval si bouřlivou atmosféru velmi talentovaný brankář.

Jak bys zhodnotil ze svého pohledu zápas v Českých Budějovicích?
Jsem strašně rád, že jsme tam urvali důležité tři body. Na začátek nemáme lehký los, takže jsme rádi za každý bod.

S jakou taktikou jste do zápasu šli?
Chtěli jsme hlavně dobře bránit a z protiútoku dát nějaký gól, což se povedlo. Věděli jsme, že Budějovice mají silný tým. Takticky jsme to zvládli dobře a naštěstí jsme to uhráli.

Chytal jsi už někdy před takovou návštěvou a v tak bouřlivé atmosféře?
Největší návštěva byla asi na derby, ale tohle bylo ještě větší. Bylo to super, kéž by to takhle bylo pořád. Je to úplně něco jiného, hrát před tolika lidmi. Všichni jsme si to užili.

Přijeli vás podpořit i havlíčkobrodští fanoušci. Vnímal jsi během utkání jejich podporu?
Bylo to znát, že přijeli. Chceme jim za to poděkovat, že nás podpořili.

Předvedl jsi hodně zákroků, celkem jich bylo 46. Který byl podle tebe nejtěžší a myslel sis při něm, že už to nemůže dopadnout dobře a bude z toho gól?
Bylo to hned na začátku, myslím, že ve třetí minutě, kdy jsem jel za bránu a ztratil jsem tam puk. To už jsem myslel, že bude gól. Naštěstí to ale za mě zachránil Radek Novotný, kterému za to musím poděkovat.

Byl jsi po zápasu více unavený než obvykle a máš nějaký recept, jak se únavy rychle zbavit?
Standa Neruda mi něco radil. Trošku unavený jsem byl, ale to k tomu patří.

Jak se ti spolupracuje s obranou, která se hodně obměnila?
Super. Je to znát, že se ještě tolik neznáme, takže potřebujeme doladit nějaké detaily. Jsou to ale skvělí kluci a zatím to funguje.

Příští zápas vás čeká na ledě Havířova. Myslíš si, že si znovu tolik zachytáš?
Uvidíme, bude to určitě těžký zápas. Havířov bude doma určitě silný, znovu bude bouřlivá atmosféra. Musíme zkusit tam něco urvat.

Díky.
Také děkuji.

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner