12. 9. 2013 | Ladislav Vácha

Daniel Dolejš: Jsem strašně rád, že jsme tam urvali důležité tři body

Lepší vstup do nového prvoligového ročníku si snad Rebelové ani nemohli přát. Na ledě obrozených Českých Budějovic, které před začátkem soutěže patřily mezi papírové favority, vybojovali plný bodový zisk za vítězství 3:0. I když výsledek vypadá jednoznačně, triumf havlíčkobrodské družiny se nerodil vůbec snadno. Motor hnala kupředu skvělá návštěva, když si do ochozů Budvar arény našlo cestu takřka šest tisíc fanoušků. Domácí si vytvořili spoustu obrovských šancí, ale v cestě za gólovým úspěchem jim stála špatná produktivita a čarující gólman Daniel Dolejš. Opora reprezentační „dvacítky“, která už nahlédla i do národního týmu dospělých, si připsala 46 úspěšných zákroků a vychytala čisté konto. „Je to úplně něco jiného, hrát před tolika lidmi. Všichni jsme si to užili,“ pochvaloval si bouřlivou atmosféru velmi talentovaný brankář.

Jak bys zhodnotil ze svého pohledu zápas v Českých Budějovicích?
Jsem strašně rád, že jsme tam urvali důležité tři body. Na začátek nemáme lehký los, takže jsme rádi za každý bod.

S jakou taktikou jste do zápasu šli?
Chtěli jsme hlavně dobře bránit a z protiútoku dát nějaký gól, což se povedlo. Věděli jsme, že Budějovice mají silný tým. Takticky jsme to zvládli dobře a naštěstí jsme to uhráli.

Chytal jsi už někdy před takovou návštěvou a v tak bouřlivé atmosféře?
Největší návštěva byla asi na derby, ale tohle bylo ještě větší. Bylo to super, kéž by to takhle bylo pořád. Je to úplně něco jiného, hrát před tolika lidmi. Všichni jsme si to užili.

Přijeli vás podpořit i havlíčkobrodští fanoušci. Vnímal jsi během utkání jejich podporu?
Bylo to znát, že přijeli. Chceme jim za to poděkovat, že nás podpořili.

Předvedl jsi hodně zákroků, celkem jich bylo 46. Který byl podle tebe nejtěžší a myslel sis při něm, že už to nemůže dopadnout dobře a bude z toho gól?
Bylo to hned na začátku, myslím, že ve třetí minutě, kdy jsem jel za bránu a ztratil jsem tam puk. To už jsem myslel, že bude gól. Naštěstí to ale za mě zachránil Radek Novotný, kterému za to musím poděkovat.

Byl jsi po zápasu více unavený než obvykle a máš nějaký recept, jak se únavy rychle zbavit?
Standa Neruda mi něco radil. Trošku unavený jsem byl, ale to k tomu patří.

Jak se ti spolupracuje s obranou, která se hodně obměnila?
Super. Je to znát, že se ještě tolik neznáme, takže potřebujeme doladit nějaké detaily. Jsou to ale skvělí kluci a zatím to funguje.

Příští zápas vás čeká na ledě Havířova. Myslíš si, že si znovu tolik zachytáš?
Uvidíme, bude to určitě těžký zápas. Havířov bude doma určitě silný, znovu bude bouřlivá atmosféra. Musíme zkusit tam něco urvat.

Díky.
Také děkuji.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner