12. 9. 2013 | Ladislav Vácha

Daniel Dolejš: Jsem strašně rád, že jsme tam urvali důležité tři body

Lepší vstup do nového prvoligového ročníku si snad Rebelové ani nemohli přát. Na ledě obrozených Českých Budějovic, které před začátkem soutěže patřily mezi papírové favority, vybojovali plný bodový zisk za vítězství 3:0. I když výsledek vypadá jednoznačně, triumf havlíčkobrodské družiny se nerodil vůbec snadno. Motor hnala kupředu skvělá návštěva, když si do ochozů Budvar arény našlo cestu takřka šest tisíc fanoušků. Domácí si vytvořili spoustu obrovských šancí, ale v cestě za gólovým úspěchem jim stála špatná produktivita a čarující gólman Daniel Dolejš. Opora reprezentační „dvacítky“, která už nahlédla i do národního týmu dospělých, si připsala 46 úspěšných zákroků a vychytala čisté konto. „Je to úplně něco jiného, hrát před tolika lidmi. Všichni jsme si to užili,“ pochvaloval si bouřlivou atmosféru velmi talentovaný brankář.

Jak bys zhodnotil ze svého pohledu zápas v Českých Budějovicích?
Jsem strašně rád, že jsme tam urvali důležité tři body. Na začátek nemáme lehký los, takže jsme rádi za každý bod.

S jakou taktikou jste do zápasu šli?
Chtěli jsme hlavně dobře bránit a z protiútoku dát nějaký gól, což se povedlo. Věděli jsme, že Budějovice mají silný tým. Takticky jsme to zvládli dobře a naštěstí jsme to uhráli.

Chytal jsi už někdy před takovou návštěvou a v tak bouřlivé atmosféře?
Největší návštěva byla asi na derby, ale tohle bylo ještě větší. Bylo to super, kéž by to takhle bylo pořád. Je to úplně něco jiného, hrát před tolika lidmi. Všichni jsme si to užili.

Přijeli vás podpořit i havlíčkobrodští fanoušci. Vnímal jsi během utkání jejich podporu?
Bylo to znát, že přijeli. Chceme jim za to poděkovat, že nás podpořili.

Předvedl jsi hodně zákroků, celkem jich bylo 46. Který byl podle tebe nejtěžší a myslel sis při něm, že už to nemůže dopadnout dobře a bude z toho gól?
Bylo to hned na začátku, myslím, že ve třetí minutě, kdy jsem jel za bránu a ztratil jsem tam puk. To už jsem myslel, že bude gól. Naštěstí to ale za mě zachránil Radek Novotný, kterému za to musím poděkovat.

Byl jsi po zápasu více unavený než obvykle a máš nějaký recept, jak se únavy rychle zbavit?
Standa Neruda mi něco radil. Trošku unavený jsem byl, ale to k tomu patří.

Jak se ti spolupracuje s obranou, která se hodně obměnila?
Super. Je to znát, že se ještě tolik neznáme, takže potřebujeme doladit nějaké detaily. Jsou to ale skvělí kluci a zatím to funguje.

Příští zápas vás čeká na ledě Havířova. Myslíš si, že si znovu tolik zachytáš?
Uvidíme, bude to určitě těžký zápas. Havířov bude doma určitě silný, znovu bude bouřlivá atmosféra. Musíme zkusit tam něco urvat.

Díky.
Také děkuji.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu