17. 11. 2023 | Ladislav Vácha

Deváťákům se zápas s Táborem nepovedl a v Kotlině utrpěli vysokou porážku

Hráči 9. třídy přivítali v pátek dopoledne na ledě Kotliny Tábor. Úvodní dvacetiminutovka se jim však nepovedla a prohrávali o dvě branky. Na začátku prostřední části sice snížil na nejtěsnější rozdíl Matyáš Rauš, jenže Kohouti rychle odpověděli a do druhé sirény si vypracovali čtyřbrankový náskok. Jihočechům vyšla lépe i třetí perioda a domů si odvezli zasloužené vítězství 6:1. Havlíčkův Brod trápila především velká nedisciplinovanost, hosté udeřili v přesilovkách hned čtyřikrát. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Oba týmy naskočily do zápasu s chutí a na první větší šance, které si vytvořil Tábor, se čekalo do 4. minuty. Nejdříve si hezky vybruslil mezi kruhy kapitán Nevšímal a jeho svižnou střelu zápěstím vyrazil brankář Lahoda vyrážečkou do rohu pásma. Hosté se udrželi v tlaku a měli další dobrou příležitost skórovat. Po rychlé kombinaci před brankovištěm z mírného úhlu na levé straně zakončoval Eremiáš, ale gólman Lahoda u bližší tyčky dobře zasáhl a udržel bezbrankový stav.

Jihočeši byli i nadále jednoznačně aktivnější. Častěji se drželi u kotouče a neustále nebezpečnou střelbou zaměstnávali strážce svatyně Bruslařů. Hodně střelecky aktivní byl Sedlář, který nejdříve z mezikruží ztroskotal na Lahodovu ramenu a po závaru před brankovištěm neúspěšně střílel z mírného úhlu na pravé straně. Domácí se v 8. minutě provinili proti pravidlům a Kohouti nabídnutou přesilovku využili. V levém kruhu vypálil z voleje Štěpán Nevšímal a Karel Domin z dorážky ještě neuspěl, ale kotouč zachytila před brankovištěm Adéla Pánková a pohotově dopravila hrací předmět na místo určení.

Havlíčkobrodští mladíci se i nadále nemohli dostat do tempa a gólman Kalkus měl v táborském brankovišti jen minimum práce. O poznání víc se musel činit jeho protějšek Lahoda, který ve 12. minutě zlikvidoval nebezpečnou střelu Stöhra z prostoru mezi kruhy. Blízko přesné trefě byl zanedlouho Kořánek, který po krásné nahrávce z pravé strany zakončoval z osy hřiště, ale svým zápěstním projektilem zacinkal jen na levou Lahodovu tyčku. Hokejisté od Jordánu měli i nadále navrch a stále hrozili. Tutovku spálil v 15. minutě Nevšímal, jenž se protáhl až před bránu, ale vylámal si zuby na skvělém gólmanu Lahodovi.

Jihočeši si potom zahráli další přesilovku, ale málem při ní sami inkasovali. Mladí Bruslaři získali na vlastní modré čáře puk a do samostatného úniku pláchl hostům Domkář. Sjel si až před bránu a vypustil ze své hole prudkou střelu, ale brankář Kalkus se vyznamenal, když těžil ze svého dobrého postavení. Bojovníci z Kotliny se po dalším prohřešku proti pravidlům potom museli bránit ve třech a to se jim stalo osudným. Z okraje pravého kruhu vypálil zápěstím Eduard Mareš a před bránou clonící Marek Fabišík nechytatelně tečoval letící kotouč mimo Lahodův dosah. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Bruslaři nastoupili do prostřední části naprosto famózně a chvíli po skončení své přesilovky vsítili kontaktní branku. Josef Houfek za bránou přiťukl puk Pavlu Suchému, jenž z rohu útočné pásma narýsoval geniální pas do předbrankového prostoru na najíždějícího Matyáše Rauše, který si rychle zpracoval kotouč a chladnokrevně zavěsil pod horní tyčku. Domácí si potom vynutili tlak a sahali po vyrovnání. Nejblíže gólové radosti byl Domkář, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti parádně vyrazil brankář Kalkus.

Kohouti si však vzali dvoubrankový náskok hodně rychle zpět. Ve středním pásmu přebral přihrávku Matouš Kořánek, elegantní otočkou se zbavil protihráčů a svůj samostatný únik dotáhl do úspěšného konce, když povedeným blafákem nedal brankáři Lahodovi vůbec žádnou šanci. Tábor byl na koni a znovu udeřil při další přesilovce. Štěpán Nevšímal nabil puk mezi okraj kruhů a modrou čáru Eduardu Marešovi, jenž si srovnal puk ideálně na hůl a skvostnou zápěstní střelou přesně trefil pravý horní roh Lahodovy svatyně.

Svěřenci trenéra Rostislava Kadlece byli i nadále aktivnější a havlíčkobrodská družina se horko těžko dostávala k ohrožení táborské brány. Naopak se po většinu času musela bránit, protože Kohouti i nadále nepříjemně dotírali na gólmana Lahodu. Ve 35. minutě využili hosté další přesilovku a vedli už 5:1. Jakub Antoš po kombinaci v útočném pásmu vypálil z levého kruhu a letící kotouč ještě před bránou šikovně tečoval Lukáš Květoň.

Oba soupeři si ve třetí periodě vyzkoušeli hru v početní převaze, ale nedokázali je využít ve svůj prospěch. Na konci první půlky třetiny měli mladí Bruslaři k dispozici další přesilovku a pořádně zmáčkli Tábor v jeho pásmu. Brankář Kalkus však pokračoval v soustředěném výkonu a v těžkých chvílích podržel svůj tým. Třetinovu družinu i nadále srážela velká nedisciplinovanost, ale Jihočeši toho tentokrát nedokázali využít k navýšení svého komfortního náskoku.

To ale hosty nemuselo mrzet, protože v 54. minutě udeřili při hře 4 na 4. V levém kruhu se opřel do puku Vít Eremiáš a skóroval střelou nad Lahodovo rameno do bližší šibenice. O vítězi už bylo za stavu 1:6 dávno rozhodnuto a zápas už se víceméně jen dohrával. Broďáci se snažili s hodně nepříznivým skóre ještě něco udělat, ale Tábor si počínal i nadále zodpovědně a pevně třímal otěže utkání ve svých rukách. Odvezl si tak domů z Kotliny naprosto zaslouženě vítězství 6:1.

9. třída

Branky a nahrávky: 23. Rauš (P. Suchý, Houfek) – 9. Pánková (Domin, Nevšímal), 16. Fabišík (Lukeš, Domin), 23. Kořánek (Želivský), 25. Mareš (Nevšímal), 35. Květoň (Antoš, Valvoda), 54. Eremiáš (Novák). Rozhodčí: Lukáš Hort – Tomáš Kučera, Jan Trávník. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 18:43 (6:14, 2:15, 10:14). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.

Lahoda (Beneš) – David, Karel (C), Trnka, Pařil, Sůra, Procházka, Teml – Zukal, Rauš (A), Rakušan, P. Suchý, Machota (A), Šrámek, Houfek, Beran, Domkář