16. 11. 2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Filip Chymo: Byli jsme z nich vedle, ale postupně jsme se zlepšovali

Jediný extraligový mančaft, který brázdí ledy v Kotlině, se ve čtvrtek odpoledne postavil královéhradeckým lvům. Ti si odvezli z Vysočiny všechny tři body za výhru 4:1. Rebelové svou jedinou trefu zaznamenali až za stavu 0:4. Velkou měrou se na ní podílel Filip Chymo, jenž u ní asistoval. Šikovného útočníka jsme pro vás po skončení zápasu vyzpovídali.

Mladší dorost nenavázal na povedené domácí utkání s Jihlavou a přenechal všechny body Hradci Králové. „Myslím si, že v první třetině jsme z nich byli vedle a postupem času jsme náš výkon zlepšovali. Měli jsme tak hrát už od začátku,“ zhodnotil ve zkratce výkon svého mužstva Filip Chymo. Obraz hry ale tak jednoznačný jako výsledek nebyl. „Myslím si, že oni měli málo těch stoprocentních šancí, ale dokázali je proměnit. My jsme to naopak moc nezvládli,“ popsal hlavní důvod toho, že utkání dopadlo tak, jak dopadlo.

Čtvrteční zápas ale nebyl jedinou konfrontací obou celků v letošním ročníku ELIOD extraligy mladšího dorostu. „Určitě jsme dnes všichni chtěli vyhrát a oplatit jim tu vysokou porážku. V Hradci se nám ten zápas vůbec nepovedl,“ zavzpomínal na sedmigólový debakl Chymo. A právě příděly sedmi inkasovaných branek dostali mladí Broďáci i v posledních dvou kolech. Co tedy hlavně trénovali? „Hlavně kondici a kombinační hru.“

Filip Chymo stál v souboji s Královskými lvy u jediné trefy svého týmu, jíž zaznamenal Lukáš Beran. „Byla tam krásná přihrávka na beka, potom následovala moje střela a nakonec dorážka,“ popsal jediný radostný moment střetnutí z pohledu svého mančaftu. Teď ale čeká na výběr nových koučů Karla Dvořáka a Pavla Zmrhala cesta na led Liberce. „Myslím si, že bychom měli zapracovat hlavně na kombinaci. Budeme se snažit, aby to vyšlo a získali jsme nějaký ten bod,“ ví, s čím nastoupit proti Bílým Tygrům.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu