3. 1. 2013 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Jan Milfait: Znovu jsme dostali při prvním střídání gól, to se nesmí stávat

Havlíčkobrodští Rebelové po neúspěšném výjezdu na ústecký led poměřili síly s dalším soupeřem, který podle postavení v tabulce patří do elitní trojky 1. ligy. Tentokrát mohli těžit z toho, že proti rozjeté Olomouci hráli před svými fanoušky. Kohouti však i přesto potvrdili ošemetnou roli papírového favorita a v Kotlině slavili přesvědčivý triumf. Chvilku po závěrečné siréně se nám se svými dojmy svěřil mladý útočník Jan Milfait, který se kromě nepovedeného zápasu rozpovídal i o svém angažmá v Berouně a nedávném zranění.

Jak bys zhodnotil ze svého pohledu dnešní zápas?
Nic moc. Znovu jsme dostali při prvním střídání gól, to se nesmí stávat. Rozhodí to potom celý tým a nejsme v pohodě. Ovlivnilo to celou první třetinu. Podle toho se potom odvíjel celý zápas.

Dnes jsi odehrál za Havlíčkův Brod svůj třetí zápas, přišel jsi k nám z Berouna. Jak bys porovnal prostředí v Berouně a v Brodě?
V Berouně jsem toho moc nenahrál. Hrál jsem čtvrtou lajnu a chodil jsem tam občas. Podle mě to tam není takové, aby tuhle sezonu hrál první ligu. Tým je tam dobrý, ale od vedení je to špatné a pak se podle toho odvíjí celá sezona. V Brodě jsem hrál třetí zápas, jsem ve třetí lajně a myslím si, že to nebylo úplně špatné, ale pořád se musí pracovat. Musím na svém výkonu zapracovat, abych tady mohl příští sezonu znovu hrát a také abych tady něco předvedl do konce sezony. Play-off není jisté a musíme zabrat.

Co je na základě dnešního utkání potřeba zlepšit do příštího kola?
(bez přemýšlení) Stoprocentně obrana, protože tam jsme dnes hořeli. I když si nemyslím, že bychom byli horším týmem. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Určitě je to ale obrana. A také přechod do útoku.

Po první třetině jste vystřídali gólmany. Jak bys zhodnotil jejich výkony? Zejména potom Daniela Dolejše, který se vrátil po zranění.
Myslím si, že to nebyly Sudžiho góly, tam to padalo z dorážek. Podle mě to pochytal dobře. A že přišla změna gólmanů? Asi se chtěl jen povzbudit tým. Dáňa Dolejš se vrátil po zranění a já si myslím, že odchytal výborný zápas.

Měl jsi problémy se zraněním. Jak to s tebou vypadá? Jsi úplně doléčený?
Jsem stoprocentně doléčený. I když koleno při určitých situacích někdy cítím, neovlivňuje to zápas.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři