4. 1. 2013 | Eva Streichsbierová

Šance na body ležela v přesilovkách, měl jasno obránce Protivný

Byl jediným hráčem havlíčkobrodského týmu, který se ve čtvrtečním domácím souboji s Olomoucí zapsal do střelecké listiny. Obránce Tomáš Protivný využil ve druhé třetině přesilovou hru a snížil stav utkání na 1:4. To ale bylo ze strany domácího celku po střelecké stránce vše. „Hlavně jsme nechytli začátek, hned z prvního střídání jsme dostali nešťastný gól. Pak přišel druhý, a to už se hraje těžko,“ povzdechl si šestadvacetiletý bek.

Největší rozdíl mezi oběma celky byl v produktivitě a využívání příležitostí. Olomouc dokázala proměnit téměř cokoliv, naopak Rebelové zahazovali jednu šanci za druhou. „Nejvíc jsme jich spálili v přesilovkách,“ měl jasno Protivný. „Když se nám podařilo snížit, tak jsme si pak v kabině řekli, že pokud ještě nějaký gól v přesilovce dáme, tak to není ztracené a můžeme něco uhrát,“ dodal.

Jenže idea se nenaplnila. V závěrečném dějství už žádná branka nepadla, Hanáci se radovali z vítězství 4:1 a upevnili si svoji druhou pozici v prvoligové tabulce. „Při hře pět na pět byli asi trochu lepší, ale že by hráli jako tým na druhém místě, to určitě ne. Měli jsme na ně, kdybychom proměňovali šance a nepokazili začátek,“ byl přesvědčen aktuálně druhý nejproduktivnější obránce Rebelů.

Proti Olomouci nastoupili havlíčkobrodští hokejisté v rámci letošní sezony už potřetí a zase z toho byla na konci porážka. Tenhle soupeř zkrátka svěřencům trenérské dvojice Jiří Rech – Milan Chalupa nesvědčí. „Já si nemyslím, nám nesedí spíš mužstvo, jako je třeba Most, se kterým se nedá hrát hokej. S Olomoucí je to jiné a vždycky to byl dobrý zápas. Jenže u nich jsme si to prohráli špatným koncem a doma pro změnu na začátku,“ smutnil Protivný.

Po druhém nejlepším celku soutěže přijde v sobotu na řadu tabulkový lídr – Rebelové zajíždějí na led Mladé Boleslavi. Favorit utkání je jasný, ovšem body se počítají až po zápase. „Přesně tak, i Boleslav může prohrát. A už to taky několikrát ukázala. Nejsou to stroje, jsou to lidi. Jen prostě musíme hrát dobře z obrany a zkusit dát brzy nějaký gól, aby domácí trochu znejistěli,“ přidal brodský bek recept na úspěch.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři