2. 6. 2013 | Richard Wagner

Jan Soldán si zahrál za Slavii proti Švédsku. Je to velká zkušenost, tvrdí

Praha - Mladý havlíčkobrodský obránce sbírá cenné zkušenosti i mimo led. Na kolečkových bruslích se představil ve slávistickém dresu proti výběru Švédska. Za Tre Kronor nastoupil také čerstvý mistr světa Dick Axelsson a do dresu se třemi korunkami na prsou se oblékl také Stefan Warg, jejž v roce 2008 draftoval Anaheim. Jan Soldán se vrátil na kolečkové brusle po kratší pauze způsobené zraněním. Kromě pocitů přímého aktéra utkání s „královnou severu“ se dozvíte také něco málo o právě probíhající přípravě.

Poslední květnový den patřil v pražském Edenu inline hokeji. Slavia nastoupila proti Švédsku, které sem zavítalo v rámci přípravy na světový šampionát. Utkání, v němž žlutomodří zvítězili 12:6, mělo také brodskou účast. Jan Soldán dokonce zaznamenal gól. „Užil jsem si ho náramně. Je to velká pocta zahrát si proti reprezentačnímu výběru takového formátu, kde navíc hrál i čerstvý mistr světa. Sice utkání, podle očekávání, vyznělo v náš neprospěch, ale i tak to byla velká zkušenost,“ hlásí mladý bek.

Jedním z lákadel byla také účast Dicka Axelssona, jenž před nedávnem navlékl na krk zlatou medaili z hokejového mistrovství světa. Jak vnímal přítomnost hvězdy zlatého švédského hokejového nároďáku obránce Rebelů? „Z počátku zápasu na něm bylo vidět, že toho na inlinech moc odehráno letos nemá, a že švédské oslavy titulu určitě nebyly malé. Ale i tak na něm jde vidět velká zkušenost ze světového hokeje, kterou předváděl i na kolečkách v Edenu.“

Skvelý zážitek a velká zkušenost. Takto by se dal zápas shrnout z pohledu nejen hráčského, ale i fanouškovského. Zeptali jsme se proto Honzy Soldána, zda by chtěl takováto utkání zažívat častěji. „Asi ne, protože prohrávat takovým rozdílem by se mi opravdu nelíbilo, ale jsem moc rád, že jsme se mohli poměřit s takovou inline hokejovou zemí, jako je Švédsko,“ má jasno stabilní člen zadních řad Havlíčkova Brodu.

Kromě extraligy inline hokeje se šikovný obránce také připravuje na nový soutěžní ročník v dresu Rebelů. „Je to velmi náročné hlavně kvůli cestování a navíc jsem si letos při suché přípravě poranil achillovu šlachu, takže jsem na dva víkendy vypadl ze sestavy a to je v inline hokeji skoro polovina základní části. Takže se uvidí, jak rychle se do zápasového zápřahu znovu dostanu. Samozřejmě je pro mě nejpřednější suchá příprava v Havl. Brodě, takže když nebudu na 100% fit, do extraligy na kolečkách nenastoupím,“ hlásí novinky z letní dřiny.

Rebelové absolvují letní přípravu pod vedením nového kouče Jiřího Mičky. Jak těžká je pro Soldána? „Každá suchá příprava je náročná a nejnáročnější je vždy ta, která právě probíhá. Ale letos musím opravdu říct, že pod trénérem Mičkou není moc času na odpočinek. Věřím, že nás kvalitně připraví na letošní sezonu,“ uzavřel náš rozhovor.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu