26. 11. 2017 | Ladislav Vácha

Jiří Vašíček: Moje góly? Odrazilo se to ke mně, měl jsem velké štěstí

Bruslaři doma vedli s nepříjemným Nymburkem už 5:1, ale nakonec se až do konce báli o výsledek. Nakonec z toho byl těsný triumf 6:5 a udržení stoprocentní úspěšnosti v domácím prostředí. Ke spokojenosti ale měl tým daleko... „Zápas se nám nepovedl. Sice jsme vyhráli a jsme šťastní, že jsme získali tři body, ale všichni viděli, že herně to nebylo dobré. S takovým výkonem bychom do budoucna asi moc neuspěli,“ ví zkušený obránce Jiří Vašíček, který zaznamenal dvě přesné trefy a jednu asistenci.

Vášo, máme za sebou domácí zápas s Nymburkem, který jsme nakonec porazili těsně 6:5. Jak utkání ze svého pohledu hodnotíš?
Zápas se nám nepovedl. Sice jsme vyhráli a jsme šťastní, že jsme získali tři body, ale všichni viděli, že herně to nebylo dobré. Určitě si k tomu ještě řekneme něco v pondělí na tréninku, protože s takovým výkonem bychom do budoucna asi moc neuspěli.

Začalo to už první třetinou. Vedli jsme po ní sice 1:0, ale bylo vidět už od začátku, že to není ono, co myslíš?
Už po první třetině zvedli Třéťa a trenér hlas a něco jsme si k tomu řekli, protože jsme cítili, že Nymburk hrál lépe než my. Bylo z něj cítit, že za výhrou víc jde a chce ji. Pak jsme měli trochu štěstí a napadaly nám tam nějaké góly. Potom jsme ale lehkovážně vysoké vedení takřka ztratili a strachovali jsme se až do posledních vteřin o výsledek.

Jak jsi zmínil, vedli jsme už 5:1. Jako už se nám občas ale stalo, tak jsme přestali hrát a polevili jsme, navíc jsme udělali i nějaké zbytečné fauly. Jak jsi to viděl ty?
Ano, je to pravda. Na druhou stranu, my také přizpůsobujeme hru tomu, jak hraje soupeř. Rozhodčí tam je od toho, aby to nějakým způsobem porovnal. Měli jsme v utkání víc vyloučených hráčů než oni, ale podle mého názoru oni hráli více na hraně než my. Rozhodčí to ale viděl tak, jak to viděl. Hodně jsme se s tím trápili. Oni hráli tak, aby nás donutili k faulům a dařilo se jim to. Do poslední chvíle tak hráli o dobrý výsledek.

Vstřelil jsi dvě branky a přidal jsi i jednu asistenci. Jak jsi obě své trefy viděl?
Vymíchal jsem to neskutečně, myslím si, že jsem si je tam povodil skoro všechny. Je to parádní! (směje se) Ne, odrazily se prostě ke mně puky, měl jsem velké štěstí. Dvakrát jsem měl štěstí a potom zase smůlu, když nám dali gól na 5:3. Projel mi puk pod bruslí, byl to jednoznačně můj gól, protože jsem to měl udělat tak, aby ta nahrávka neprošla. Chvíli štěstí, chvíli smůla, ale nakonec to dobře dopadlo.

Docela ses rozstřílel. V minulých dvou utkáních jsi dal dohromady tři góly, když jsi rozhodl i penaltovou loterii v Kolíně. Jel bys klidně znovu, kdyby došlo na samostatné nájezdy?
Říkám to trenérovi pořád, ať mě tam dá. U těch nájezdů je to taková loterie a je to o tom, jestli si ten hráč věří. Při zápasu v Kolíně jsem se cítil v laufu a v tempu, trenérům jsem si o to proto řekl. Jsem rád, že jsem je nezklamal. A jak to bude příště? To se ještě uvidí.

Ještě ti takto vyjde pár zápasů a dostaneš se v tabulce střelců před Endyho...
(směje se) Doufám no, že ho v počtu vstřelených branek porazím. Ne, jak už jsem dříve říkal, na tuto soutěž máme nadstandardní lajnu. S kluky je radost hrát. Zrovna teď jsem měl štěstí já, ale většinou se o góly starají další kluci. Já jsem tam od toho, abych hlavně bránil a góly jsme moc nedostávali. S Nymburkem jsme jich ale dostali pět, to také není pro mě dobrá vizitka.

Ve středu pojedeme do Pelhřimova. S jakou hrou bychom podle tebe mohli uspět?
Určitě to bude jiný zápas, než který jsme s nimi odehráli doma. Dali jsme jim strašně moc gólů, ale pokud si dobře vzpomínám, napadalo nám to tam během druhé třetiny. Odehráli teď pár dobrých zápasů, určitě nesmíme nic podcenit. Bude to derby, takže to musíme ubojovat. Pojedeme tam vyhrát, ale určitě to nebude nic lehkého.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři