23. 11. 2017 | Ladislav Vácha

Bruslaři přivítají v Kotlině nepříjemný Nymburk. Oplatí mu porážku?

Havlíčkobrodští hokejisté se pokusí potvrdit svou fantastickou úspěšnost v domácím prostředí, kde ještě neztratili ani bod. V sobotu 25. listopadu v Kotlině zkříží hole s Nymburkem, jemuž v tabulce skupiny Střed zatím patří 5. místo. Středočechům mají co oplácet, protože první vzájemný souboj prohráli 1:2 po samostatných nájezdech, když jim u řeky Labe zvlhl střelecký prach. Broďákům se v poslední době daří skvěle, vyhráli už pětkrát za sebou. Přijďte Bruslaře podpořit, začínáme v 17:00!

NED Hockey Nymburk

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Nymburk (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: klub.nedhockey.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo po ZČ, konec v osmifinále play-off (s Jabloncem nad Nisou 0:4 na zápasy)
Trenér: Pavel Bičiště

Sestava z posledního utkání: Krofta (Formánek) – Mašek, Kříž, Bičiště, Knesl, Rittig, Hierman – Planý, Arnošt, Stehlík – Kuzďas, Eis, Smejkal – Maršoum, Josefus, Král – Kolouch __________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x NED Hockey Nymburk

znak týmu znak týmu
11–1–1–2 bilance 5–2–3–5
2., 36 bodů umístění 5., 22 bodů
92:41 skóre 51:55
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 6:1 (David Servis ČB, doma)
3:6 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 1:8 (David Servis ČB, venku)
Jan Milfait – 31 bodů (14+17) nejproduktivnější hráč Jan Stehlík – 20 bodů (10+10)
Lukáš Endál – 15 gólů nejlepší střelec Jan Stehlík – 10 gólů
Miroslav Třetina – 19 asistencí nejlepší nahrávač Jan Stehlík, Jakub Hierman – 10 asistencí
Tomáš Semrád – 22 bodů (5+17) nejproduktivnější obránce Ondřej Kříž – 12 bodů (6+6)
Čeněk Novák 2,43 (14 zápasů)
David Marek 3,20 (3 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Michal Krofta 2,84 (11 zápasů)
Všechny zápasy

Hokejisté Nymburku pravidelně brázdí druholigová kluziště. V sezoně 2015/2016 skončili po základní části na 8. příčce, když na sedmé Bruslaře ztratili jen tři body, a proklouzli do předkola play-off. V něm narazili na Žďár nad Sázavou, jemuž podlehli ve vyrovnané bitvě 1:2 na zápasy. V minulém soutěžním ročníku si Středočeši o dvě příčky polepšili a po dlouhodobé fázi obsadili 6. příčku. V osmifinále play-off se střetli s Jabloncem nad Nisou, ale pozdějšímu účastníkovi kvalifikace o postup do WSM ligy vůbec nestačili a po porážce 0:4 na utkání pro ně sezona skončila.

Jedničkou v nymburském brankovišti je devatenáctiletý talent z Mladé Boleslavi Milan Krofta, jenž zasáhl do jedenácti utkání. Záda mu nejčastěji kryje jeho starší kolega Michael Formánek, který v minulé sezoně chytal za Jindřichův Hradec. Stěžejními defenzivními pilíři Středočechů jsou zkušený obránce Ondřej Kříž (6+6), nejproduktivnější bek týmu, a Jakub Hierman (1+10), společně s Janem Stehlíkem nejspolehlivější nahrávač. Bodovat už se povedlo i Jaroslavu Rittigovi (0+3), Janu Maškovi (2+0) a Filipu Eliášovi (0+1). Zapomenout nesmíme ani na Jakuba Hofmana (0+0) a bývalého Rebela Aleše Knesla (0+0). Ofenzivu neskutečně táhne Jan Stehlík (10+10), jenž vládne kanadskému bodování a tabulce střelců týmu. Skvěle si zatím počínají i Jakub Planý (6+9), Daniel Arnošt (6+7), Jan Smejkal (4+8), Stanislav Eis (5+4), Petr Maršoun (5+3) či Petr Josefus (2+7). Šest bodů má na kontě Karel Bičiště (1+5), zapomenout nesmíme ani na Jaroslava Vostřáka (1+1) a exbrodského útočníka Daniela Koloucha (1+0).

Nymburk má od začátku soutěže pověst hodně nevyzpytatelného soupeře, který dokáže zaskočit i papírového favorita. Po úvodních kolech neměl trenér Pavel Bičiště moc důvodů ke spokojenosti, z šesti zápasů jeho svěřenci vyhráli jen jednou, když v derby vyloupili Kolín těsně 4:3. Hned třikrát padli po základní hrací době (doma se Žďárem nad Sázavou 0:1 po samostatných nájezdech a s Pelhřimovem 3:4 po prodloužení, v Klatovech 1:2 po samostatných nájezdech) a naprázdno vyšli na ledě David Servisu (1:8) a v Písku (3:4). Středočeši se chytli až na Havlíčkovu Brodu, který doma překvapivě porazili (2:1sn). Vzápětí loupili v Moravských Budějovicích (8:4) a nečekaně také v Táboře (3:2p). Vzápětí sice třikrát prohráli bez bodového zisku, ale nyní už se znovu vezou na vítězné vlně. V odvetách si doma smlsli na David Servisu (6:1) a Písku (4:2), v předminulém kole ukořistili také tři důležité body v Pelhřimově (4:2). V tabulce patří mužstvu 5. místo.

Soupiska Nymburku

(Video: sckolin.cz)

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Michal Krofta (B)

Devatenáctiletý odchovanec České Lípy prošel dorosteneckými kategoriemi i juniorkou Mladé Boleslavi. Za Nymburk poprvé naskočil v minulé sezoně, když si zachytal v play-off proti Jablonci nad Nisou. V současné době chytá extraligu za mladoboleslavskou juniorku a patří mezi velké opory Nymburku. Drží si velmi slušný průměr inkasovaných branek na zápas (2,84).

Ondřej Kříž (O)

Dvaačtyřicetiletý matador už toho zažil v kariéře opravdu hodně. Hrál 1. ligu za Ústí nad Labem, Beroun, Jindřichův Hradec, Chomutov, Kadaň, Olomouc či Litoměřice. Extraligu si vyzkoušel na Kladně, v Plzni a ve Znojmě. V Nymburku začíná už 5. sezonu v řadě a pravidelně udivuje skvělou produktivitou. S 12 body (6+6) je nejproduktivnějším bekem.

Jan Stehlík (Ú)

Jednatřicetiletý útočník má rovněž bohaté prvoligové zkušenosti. Druhou nejvyšší soutěž dlouho hrál za Kadaň a Chomutov, odkud jezdil vypomáhat druholigovému Klášterci nad Ohří. V barvách Nymburku působí nepřetržitě od sezony 2012/2013, v soutěžním období 2014/2015 absolvoval 12 zápasů v italské nejvyšší soutěži. S 20 body (10+10) vládne produktivitě, je nejlepším střelcem i nahrávačem.

(Foto: bkboleslav.cz, Nymburský deník)

Minulé kolo

V Kolíně rozhodly až samostatné nájezdy, bod navíc bral Brod

Bruslaři prožili v Kolíně parádní úvod zápasu, když už v úvodní minutě šli do vedení. Lukáš Endál sice soupeřovu bránu těsně minul, ale kotouč se rychle odrazil od zadního hrazení a pohotový Tomáš Semrád jej dorazil do odkrytého prostoru u bližší tyčky. Havlíčkův Brod si počínal ve 2. třetině hodně nedisciplinovaně a Kozlové to potrestali. Od modré čáry vypálil Petr Pýcha a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté si ale vzali ztracený náskok rychle zpět. Miroslav Třetina v pádu poslal před bránu pas Lukáši Endálovi, jenž našel mezírku mezi Sejpalovými betony.

Domácí hnala poprvé v sezoně víc než tisícovka diváků a 10 sekund před druhou sirénou se dočkali vyrovnání. Při přesilovce si sjel do pravého kruhu Ondřej Panna a nádhernou střelou vymetl protější růžek Novákovy brány. Ve třetí periodě sice nevyužil trestné střílení kolínský kapitán Josef Malý, ale Broďáci potom chybovali na útočné modré čáře a Jakub Semirád zakončil svůj únik povedeným blafákem. Adamova družina se dočkala vyrovnání v závěru základní hrací doby při hře v početní převaze, když z mezikruží parádně zavěsil Miroslav Třetina. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž právě brodský kapitán vykouzlil neskutečnou parádu a nedal brankáři Sejpalovi žádnou šanci. Za Středočechy sice odpověděl Josef Malý, ale hostům vystřelil bonusový bod Jiří Vašíček.

znak týmu 3 - 4sn znak týmu

Branky a nahrávky: 29. Pýcha (Panna), 40. Panna (Malý, Kadlec), 45. Semirád – 1. Semrád (Endál, Přidal), 32. Endál (Třetina, T. Semrád), 58. Třetina (T. Semrád, Vašíček), rozh. náj. Vašíček. Rozhodčí: Jaroš – Laczko, Potůček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1028. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 - 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4sn.

SC Kolín: Sejpal (Martínek) – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták – Panna, Semirád, Malý – Pipek, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Kozák - Veselý, Havelka

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Hrabaň, Kopic – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Michálek – Kozlík, Ludvík, Kuchta – Chlubna

Nymburk potvrdil roli papírového favorita, doma přetlačil Písek

Domácí začali na jedničku a první třetinu ovládli poměrem 2:0. Nejdříve se v 10. minutě trefil krásnou ranou do šibenice Jan Smejkal a v 18. minutě se při přesilovce prosadil nadvakrát z dorážky Stanislav Eis. Hosté snížili v prostřední části, když mířil přesně do černého Jan Sýbek. Středočeši ale hned vzápětí odpověděli, když při hře v početní převaze skóroval kanonýr Jan Stehlík. Písek nesložil zbraně a opět se dostal na kontakt, když při dvojnásobné přesilovce vypustil ze své hole gólovou dělovku Martin Parýzek. Nymburk si však vítězství a všechny tři body utéct nenechal, když Hiermanovu střelu šikovně tečoval debutant Daniel Kolouch a upravil na konečných 4:2.

znak týmu 4 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Smejkal (Planý), 18. Eis (Smejkal, Josefus), 32. Stehlík (Kříž, Planý), 56. Kolouch (Hierman, Eis) – 27. Sýbek (Polata, Pašek), 54. Parýzek (Polata). Rozhodčí: Čáp – Žídek, Tasch. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

NED Hockey Nymburk: Krofta (Formánek) – Mašek, Kříž, Bičiště, Knesl, Rittig, Hierman – Planý, Arnošt, Stehlík – Kuzďas, Eis, Smejkal – Maršoum, Josefus, Král – Kolouch

IHC Písek: Štekr (Kříž) – Parýzek, Polata, Suda, Hřebíček, Červinský, Turek, Hanus – Novák, Sýbek, Drda, Koupal, Pašek, Rod, Medek, Vlk, Stauber, Strnad

Nymburk doma porazil Písek 4:2, základ výhry položil v 1. třetině.
(Foto: klub.nedhockey.cz)

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři selhali v koncovce, z Nymburku si tak odvezli jen bod

Úvodní třetina skončila bez branek, i když si oba týmy zahrály hned tři přesilovky. Nymburský Jakub Skuhrovec a havlíčkobrodský David Marek předváděli skvělé zákroky. Ve 2. třetině už se ale gólový účet otevřel. Ve 29. minutě narýsoval David Vala parádní pas na hůl Jana Milfaita, který zblízka chladnokrevně skóroval. Další velké šance však Bruslaři nevyužili, když několikrát zazvonili i na brankovou konstrukci. V 51. minutě za to stihl hosty krutý trest, když jejich chybu potrestal Jaroslav Vostřák. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější Středočeši, jimž vystřelil bonusový bod Jan Stehlík.

znak týmu 2 - 1sn znak týmu

Branky a nahrávky: 51. Vostřák (Šťastný), rozh. náj. Stehlík – 29. Milfait (Vala, Voříšek). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Ondřej Žídek, František Štěpánek. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 349. Střely na branku: 32:53 (13:13, 10:16, 8:16 – 1:8). Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.

NED Hockey Nymburk: Skuhrovec (Formánek) – Kříž "A", Knesl, Žemlička, Rittig, Hofman, Mašek, Parrish – Šťastný, Josefus, Stehlík, Eis "C", Bičiště "A", Čapek, Planý, Kuzďas, Hierman, Král, Arnošt, Smejkal, Vostřák

BK Havlíčkův Brod: Marek (Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Havlík – Endál, Třetina "C", Přidal – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Michálek, Kozlík, Beneš – Kuchta, Ludvík, Chlubna

Bruslaři překvapivě padli na ledě Nymburku. Jediným jejich střelcem se stal Jan Milfait.

Věděli jste, že...

...Nymburk je jedním ze tří týmů, které dokázaly Bruslaře v této sezoně porazit?

...Středočechům se zatím více daří na soupeřových kluzištích (12 bodů), než v domácím prostředí (10 bodů)?

...Havlíčkův Brod během této sezony v domácím prostředí stále neztratil ani jeden bod?

...soubor od řeky Labe vyhrál v Kotlině dvě předešlá vzájemné utkání (v přípravě 2:0 a v minulé sezoně 5:3)?

...obránce Aleš Knesl a útočník Daniel Kolouch, který je čerstvou posilou Nymburku, dříve působili v Havlíčkově Brodě?

Nymburský útočník Daniel Kolouch hrál extraligu za mladší dorost Havlíčkova Brodu.

Bilance s Nymburkem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 28
Bilance: 16-1-2-1-8
Výsledky: 5:6, 5:2, 4:0, 1:0, 2:1p, 5:3, 4:2, 1:2, 2:2, 0:2, 2:3, 0:6, 3:1, 3:3, 2:4, 5:0, 5:1, 2:0, x7:0, x4:1, x4:3, 2:3, 6:0, 3:1, 6:1, 3:5, 10:4, 1:2sn
Skóre: 97:58