1. 2. 2024 | Ladislav Vácha

Juniorka po tuhém boji uhájila Kotlinu a porazila Techniku! Nový se blýskl hattrickem!

Havlíčkobrodští junioři si chtěli po dvou porážkách spravit chuť při domácím souboji s Technikou Brno. Úvodní dvacetiminutovku vyhráli těsně 1:0 a v prostřední části soupeři odskočili na rozdíl dvou branek, jenže Sovy v závěru druhé třetiny snížily a na začátku třetí periody slavily vyrovnání. Adamovi svěřenci však odpověděli dvěma přesnými zásahy a radovali se z výhry 4:2. Hattrickem se zaskvěl Lukáš Nový a jednu branku vsítil David Krejčí.

Od úvodního vhazování se hrál v Kotlině rychlý hokej, když se těžiště hry rychle přesouvalo z jedné strany na druhou. Na první větší šanci se čekalo do 7. minuty, kdy zahrozila Technika. Po nahození od modré čáry se dostal k dorážce Straka, ale z otočky těsně minul havlíčkobrodskou bránu. Mladí Bruslaři mohli udeřit za necelou minutku. Fiala nasevíroval dobrý pas na pravé křídlo, kde byl osamocený Vaněček. Obránce domácích si najel volným prostorem až do pravého kruhu, odkud prudkou střelou zacinkal na vzdálenější tyčku Hnízdilovy svatyně. V 10. minutě mohl otevřít gólový účet zápasu Fiala, který obdržel ideální nahrávku na levou stranu, jenže z mírného úhlu vyprášil jen Hnízdilovy betony.

Broďáky to však nemuselo dlouho mrzet, protože v čase 10:43 se radovali z vedení. Z vlastního pásma rychlou a přesnou kombinací přenesli hru do útočného území, David Krejčí zadovkou shodil puk na okraj pravého kruhu Janu Kuchtovi, jehož dělovku ještě stihl brankář Hnízdil vyrazil betony, jenže jen přímo na hůl prvně jmenovaného, který z dorážky už zametl hrací předmět do odkryté brány. Havlíčkobrodská družina měla dobrou příležitost dostat se do trháku při čtyřminutové přesilovce, ale paradoxně málem brzy sama inkasovala. Do úniku pláchl Sladký, jenž byl zezadu tísněný protihráčem a musel střílet. Brankář Černý předvedl proti jeho střele zprava dobrý zákrok a udržel čisté konto. Soubor z Kotliny si sice při dlouhé početní převaze vytvořil velký tlak, v koncovce byl však nepřesný. Po první siréně tak svítil na tabuli stav 1:0.

Sovy naskočily do prostřední části aktivněji a chvílemi mačkaly Bruslaře u jejich brány. Do gólovky se však jako první protlačili domácí, když Machač hezkým střeleckým pokusem z levé strany orazítkoval protější tyčku. Hosté stupňovali svůj tlak a vynutili si soupeřův faul. Ve vlastním oslabení však ujel do úniku Nový. Ten byl zezadu tísněný protihráčem, kvůli čemuž nedotáhl svůj blafák do zdárného konce. Oba týmy si v následujících minutách počínaly hodně nedisciplinovaně a na lavici hanby mířil jeden hráč za druhým

Havlíčkovu Brodu se pak naskytla výhodná přesilovka 4 na 3, kterou využil a odskočil svému soupeři na dvoubrankový rozdíl. Zápěstní střela Jana Vaněčka přerazila hůl bránícího protihráče a odražený kotouč sice dokázal brankář Hnízdil vytáhnout lapačkou alespoň před brankoviště, ale tam doráželi Michal Janko s Lukášem Novým a druhý jmenovaný došťouchal kus černé gumy za brankovou čáru. Ve 38. minutě usedl na trestnou lavici brodský Janko a Technika snížila. Jindřich Sladký z levého kruhu přihrál Michalu Červenkovi, který ranou z ostrého úhlu vyprášil Černého beton. Puk se odrazil před bránu k volnému Jakubovi Zdubovi, jehož střela z první zaplula přesně pod víko. Po dvou třetinách tak platil v Kotlině stav 2:1.

Na začátku třetí periody byl vyloučen brodský útočník Krejčí a Brňané se při přesilovce dočkali vyrovnání. Trögnerovo nahození brankář Černý chytil do lapačky a chtěl holí rozehrát, jenže namazal kotouč přímo na hůl napadajícího Jana Svobody, který rychlou zápěstní střelou zblízka skóroval. Už za čtrnáct sekund však obdržel dvouminutový trest za podrážení Čaňo a mladí Bruslaři si vzali zpět ztracené vedení. David Krejčí přiťukl kotouč na modrou čáru Janu Kuchtovi, který práskl do puku a jeho dělovku ještě před brankovištěm šikovně tečoval mimo Hnízdilův dosah Lukáš Nový. Hosté mohli bleskově odpovědět, když se v hojném počtu natlačili před brodské brankoviště, ale gólman Černý s vypětím všech sil udržel puk před brankovou čarou.

V 52. minutě pykala Adamova družina za hru v šesti a Technika nepříjemně bušila na zadní vrátka mladých Bruslařů. Hosté z moravské metropole hýřili pohybem, dobře napadali havlíčkobrodskou rozehrávku už v jejím zárodku a navíc se důrazně tlačili před gólmana Černého. Domácí však postupem času otupili tlak svého soka a začali držet hru dál od své brány. V čase 57:04 přišel důležitý moment utkání. Lukáš Nový při přechodu do útočného pásma přihrál na levou stranu Davidovi Krejčímu, který svému parťákovi narýsoval před brankoviště geniální nahrávku. Havlíčkobrodský střelec nezaváhal a zblízka přehodil padajícího brankáře Hnízdila, čímž zkompletoval hattrick.

Mladí Bruslaři už dvoubrankový náskok nepustili a připsali si do tabulky všechny body za vítězství 4:2. Porážku absolutně neunesl brněnský obránce Spanel, který se sirénou nejdříve nesmyslně a nebezpečně udeřil hokejkou Kuchtu do oblasti hlavy a následně naprosto zbytečně vletěl do Fialy. Na hrací ploše se pochopitelně strhla pořádná mela, kterou museli rozhodčí rozhánět.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 11. Krejčí (Kuchta, Nový), 35. Nový (Janko, Vaněček), 45. Nový (Kuchta, Krejčí), 58. Nový (Krejčí) – 39. Zduba (Červenka, Sladký), 43. Svoboda. Rozhodčí: Martin Vepřovský – Pavel Kolář, Oliver Obr. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Černý (Novák) – Pražák, Kuchta (C), Vaněček, Novotný, Bjakov, Chymo – Janko (A), Nový, Krejčí (A) – Kotalík, Fiala, Windegger – Machač, Machovský, Dvořák – Kozlík