23. 2. 2024 | Tomáš Sochor

Juniorka přetlačila Třemošnou! Náskok Bruslařů na třetí místo tak vzrostl na pět bodů

Havlíčkobrodští junioři doma vyzvali třetí Třemošnou, na kterou měli před zápasem čtyřbodový náskok. Mladí Bruslaři museli během utkání dvakrát dohánět ztrátu, což se jim ale vždy povedlo. Duel tak dospěl do prodloužení, ve kterém o výhře Havlíčkova Brodu rozhodl David Krejčí.

Utkání havlíčkobrodských juniorů proti Třemošné se od prvních minut hrálo ve vysokém tempu. Začátek vyšel o něco lépe Bruslařům, kterým se ale velkou aktivitu nepodařilo proměnit v branku. Meteor posléze dostal výhodu přesilové hry, kterou hned napoprvé využil. Střelu Matyáše Krasanovského brankář ještě vyrazil, na dorážku Jana Bláhy už ale nedosáhl.

Tempo utkání poté začali více diktovat hosté, velké šance si ale vytvořila obě mužstva. Ve skvělé střelecké pozici se ocitl Krejčí, kterému ale v kritickou chvíli sklouzl puk z hole. Po průniku Fialy se dostal k dorážce Vaněček, který ovšem nedostal hrací předmět do klece. Na druhé straně se mohl prosadit Sieger, jehož povedenou střelu z výborné pozice chytil Černý. Blízko brance byl i Krasanovský, jehož pokus z první ale znovu zlikvidoval gólman.

Bruslařům skvěle vyšel vstup do druhé části. Již po minutě a tři čtvrtě vyrovnal díky proměněnému úniku Martin Dvořák. Jen o další dvě minuty později domácí mužstvo otočilo skóre na svojí stranu. Jonáš Bašta si jel za bránu pro Dvořákovo nahození podél hrazení. Kotouč se ale nepředvídatelně odrazil před bránu, odkud do odkryté klece zavěsil Matěj Fiala.

Meteor mohl vzápětí vyrovnat, Kaiser ale neproměnil nařízené trestné střílení. V další šanci se tentýž hráč už nemýlil. Šimon Albrecht najel z pravé strany před bránu a jeho zakončení vyrazil brankář na vnitřek levého kruhu, odkud Šimon Kaiser přesnou ránou na přední tyč skóroval. Třemošná se v závěru druhé periody dostala zpět do vedení, když Jiří Beníšek nahrál z pravé strany na střed Šimonu Kaiserovi, který se ani tentokrát nemýlil.

Hosté se na začátku třetí části dostali do dvoubrankového vedení, když Dominik Fábera vyzval přesným k zakončení Matyáše Krasanovského. Jeho střelu z první sice brankář Havlíčkova Brodu vyrazil, na dorážku už ale nedosáhl.

Bruslařům se podařilo ve 49. minutě snížit, když po pravé straně najel před bránu Yannick Windegger, jenž přesnou střelou bekhendem na přední tyč překvapil přesouvajícího se Baštu. Meteor mohl znovu odskočit, když se v oslabení dostal do úniku Sieger, Černý však proti němu perfektně zakročil. Domácí pak v té samé početní výhodě vyrovnali, když po rychlé kombinaci Davida Krejčího a Denise Kraučuka zakončoval do úplně odkryté klece Filip Kozlík.

V prodloužení se toho dlouho moc nedělo, poté však v 64. minutě Bruslaři znenadání udeřili. Matěj Fiala dostal nahrávkou na Jana Kuchtu kotouč do útočného pásma. Havlíčkobrodský kapitán udržel u mantinelu kotouč i přes atak soupeře. Na levé straně se mu poté nabídl David Krejčí, jenž po skvělém pasu doklepl touš do sítě.

Havlíčkobrodská juniorka tak porazila Třemošnou 5:4 po prodloužení, a zvýšila tak svůj náskok na třetí místo již na pět bodů.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 22. Dvořák (Fiala), 24. Fiala (Dvořák, Bjakov), 49. Windegger (Dvořák, Fiala), 57. Kozlík (Kraučuk, Krejčí), 64. Krejčí (Kuchta, Fiala) – 8. Bláha (Krasanovský, Kaiser), 30. Kaiser (Albrecht, Beníšek), 39. Kaiser (Beníšek, Skala), 43. Krasanovský (Fábera, Sieger). Rozhodčí: Marek Honza – Jakub Kučera, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4p.

Černý (Novák) – Bjakov, Novotný, Kuchta (C), Vaněček, Chymo, Pražák – Dvořák, Windegger, Krejčí (A), Kraučuk, Machovský, Kozlík, Fiala, Janko (A)